Boeken via de computer Bewoners Spaland/Svea kiezen kunstwerk Drijvende brug succes Orgelconcert Grote Kerk Aikido Centrum organiseert stage Zingen met Green Forest Selection Reparatie Ooievaarsbrug Aangevuld met vaste bezorg- en afhaalpunten in Centrum en Noord Mogelijk komen delen van de collectie in Frankeland Politie zoekt getuigen in zaak Sehriban Schiedammer handelt in Bollywoodfilms Er ligt nog geld voor Burendag Nieuwe kamernummers in Vlietland Themalunch in De 5 Molens Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 22 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Schiedam Het laatste orgelconcert in de serie zomeravondconcerten wordt dinsdag 28 augustus gegeven door Arjen Leistra, vaste organist van de Grote Kerk. Hij speelt onder andere or gelwerken van Widor en Du- pré. Het concert begint om 20.15 uur. Vanaf 19.45 uur houdt kerk musicus Hans van Gelder een inleiding op het pro gramma. Toegangskaarten kosten zeven euro en zijn vanaf 19.15 uur bij de ingang te koop. Schiedam Aikido Centrum Schiedam organiseert zondag 26 au gustus een stage onder lei ding van Sachien Raghoe, vierde dan Aikikai - lijn Tis- sier van tien tot twaalf uur bij Ped's Sports Centre aan de Westfrankelandsedijk. Leden van het Aikido Cen trum Schiedam betalen niets, leden van Aikido Ne derland betalen vijf euro. Informatie: contact@aikido- schiedam.nl, tel. 06 - 39 20 34 29. Schiedam Vrouwenkoor The Green Forest Selection organiseert zaterdag 8 september om 13.00 uur een Zing In in de Dorpskerk. Met elkaar wordt een aan tal liedjes ingestudeerd, die rond 16.00 uur in de vorm van een mini-concert wor den gezongen. Deelname is gratis, wel even van tevoren aanmelden via Anneke van Helden, tel. 470 73 15, mail: wjvanhelden@kabelfoon.nl Schiedam De Ooievaarsbrug wordt maandag 27 augustus gere pareerd. De brugdelen zijn tijdens natte periodes glad. Tijdens de reparatie kan doorgaand verkeer niet van de brug gebruik maken. De bibliotheek hoopt met vaste bezorg- en afhaal punten en een nog betere service en website het gemis van bibliotheekfili aal Noord op te vangen. Van de redactie Schiedam Vanwege forse bezuinigingen is de bibliotheek genoodzaakt een nieuwe koers te varen. Duidelijk is dat het filiaal in Noord in het nieuwe jaar de deuren sluit, nu is ook duidelijk geworden welke alternatieven de bibliotheek daar tegenover gaat stellen. Om te beginnen zal de website worden aangepast en zal het hierop mogelijk worden om boeken en andere media te be stellen. De materialen kunnen vervolgens worden opgehaald en ingeleverd op een punt dat zo dicht mogelijk bij huis ligt. In het centrum van Schiedam, in Noord en elders in de stad ver schijnen namelijk op korte ter mijn bezorg- en afhaalpunten. Bij vestigingen van verpleeg- en zorgcentra van de Frankeland- groep zijn al wisselcollecties aanwezig. De bibliotheek is momenteel in gesprek met de Frankelandgroep om op deze locaties vaste collecties te gaan onderhouden, te beginnen in Noord. Ook zal er intensiever worden samengewerkt met partners als SWS Welzijn (cur sussen) en het Vlietland Zieken huis (luisterhoeken). Het kinderboekengedeelte uit Noord verhuist naar basisschool De Klinker in Woudhoek. Jon geren, maar ook scholen kun nen hier voortaan terecht voor hun boeken. Om de ontwikkelingen toe te lichten, laat de bibliotheek in augustus een voorproefje van de Nieuwe Bibliotheek zien op de eerste verdieping van Stad- serf 1, op maandag tot en met vrijdag van 11.45 tot 17.15 uur. Wie nu al vragen heeft kan deze mailen naar: toekomst@debi- bliotheekschiedam.nl Schiedam Bewoners van de wijken Spa- land en Sveaparken kunnen dinsdag 4 september stemmen op twee ontwerpen voor een kunstwerk dat binnenkort op de rotonde Slimme Watering/ Zwaluwlaan/'s Gravelandseweg geplaatst gaat worden. De kunstenaars Kees Bierman en Adriaan Rees zijn door wijk bewoners eerder al gekozen om het kunstwerk te bedenken en te ontwerpen, ook was er inspraak over de locatie. Vanaf 20.00 uur tonen de kun stenaars hun ontwerpen in de Kronalounge (Malmo 75) en hebben de bewoners dus weer een beslissende stem in het uit eindelijk ontwerp. Stemknop Vanaf begin september zal de mogelijkheid bestaan via een stemknop op de web site www.schiedam-noord.nl een voorkeur voor één van de twee ontwerpen aan te geven. Op deze website is ook meer informatie over het hele Buiten Beeld project te vinden. De scholen beginnen weer, en dat betekent dat ook de Scou ting Tono-groep vanaf zaterdag haar poorten weer open zet. De leiding nam in de vakantie nog even de gelegenheid om een nieuw pionierwerk uit te proberen: een drijvende brug. Deze bleek goed te functioneren, dus de kans is groot dat de Tono-groep er verder mee aan de slag gaat. FOTO: PR Twee 14-jarige jongens zijn dinsdagochtend gearresteerd op verdenking van betrok kenheid bij het geweldsdelict op de Horvathweg waarbij de 17-jarige Sehriban Ak- pinar uit Rotterdam om het leven kwam. Zondag 12 augustus werd al een 15-jarige Rotterdam mer aangehouden. Hij zit nog vast op verdenking van moord/doodslag. In het kort Het lichaam van Sehriban werd donderdagavond 9 au gustus in de bosschages aan de Horvathweg aangetroffen. Zij was door messteken om het leven gebracht. Onmiddel lijk werd een team grootschalige opsporing ingericht. Dat leidde zondag 12 augustus tot de aan houding van de 15-jarige. Na der onderzoek heeft nu tot deze aanhoudingen geleid. Gisterochtend is de familie van het meisje ingelicht. Alle drie verdachten zitten in de zoge noemde beperkingen en kun nen alleen contact met hun ad vocaat hebben. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Vragen De politie komt nog steeds graag in contact met mensen die antwoord kunnen geven op de volgende vragen: - Wie heeft donderdag 9 au gustus na 19.00 uur één of meerdere personen, in de omgeving van de Mathenes- serbrug zien lopen of fietsen op de fiets van Sehriban (een oranje Rabobankfiets)? - Wie heeft die avond rond hetzelfde tijdstip gezien dat mogelijk één of meerdere personen een fiets in het wa ter heeft gegooid? Tips Tips kunnen doorgegeven worden via telefoonnum mer 0900-8844 of anoniem via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Wie liever met de CIE spreekt kan contact opnemen met telefoonnum mer: 06-43256013. Schiedam Met de inbeslagname van 22.000 Bollywoodfilms denkt de politie de handel en distributie van illegale films en cd's een klap te hebben toegebracht. Een 46-jarige Schiedammer werd aange houden. Sinds dit voorjaar kreeg de politie in Den Haag steeds vaker te horen dat er sprake zou zijn van handel en dis tributie van illegale dvd's en cd's van Bollywoodfilms in en rond Rotterdam en Den Haag. Hierbij zouden op grote schaal auteursrechten van belanghebbenden wor den ontdoken. Bij het doorzoeken van de woning van de Schiedam mer werden 7800 cd's in beslag, genomen. In een kelder van een 'Bollywood- videotheek' in Rotterdam lagen'nog eens 22.000 dvd's en cd's die in beslag werden genomen. Ook bleek dat de man een uitkering had. Schiedam Buren in 2134 buurten sta ken hun koppen al bij elkaar om een idee voor hun buurt te bedenken dat 22 septem- - ber op Burendag uitgevoerd kan worden. Een groot deel van hen vroeg bij het Oranje Fonds al een financiële bij drage aan. Het Fonds heeft echter nog ruim 400.000 euro beschikbaar voor buren die ook nog goede plannen in hun buurt willen uitvoe ren. Organisatoren het Oranje Fonds en Douwe Egberts roepen buren in heel Neder land op samen Burendag te vieren. Vorig jaar deden dat ruim 1 miljoen Nederlan ders. Tot 1 september kun nen buren een aanvraag tot 500 euro indienen via www. burendag.nl. Schiedam Het Vlietland Ziekenhuis heeft de kamernummering in het ziekenhuis aangepast, om in de toekomst verwar ring te voorkomen. Een onderzoek onder bezoekers wees namelijk uit dat som migen het verwarrend von den dat dezelfde kamernum mers op meerdere afdelingen voorkomen. Daarom komt ieder kamer nummer voortaan nog maar een keer in het ziekenhuis voor. Schiedam In De 5 Molens wordt vrij dag 24 augustus, in aanslui ting op de lunch van 12.00 - 14.00 uur, een presentatie verzorgd met een nostalgisch tintje. Mevrouw Doortje Schrijver (86) zal aan de hand van ver scheidene attributen op pak kende en humoristische ma nier ingaan op onderwerpen die teruggaan tot aan haar jeugd. Voor de lunch wordt een bijdrage van zes euro Na een paar schitterende dagen afgelopen week, zaten we dit weekend zelfs dicht bij een hitterecord. Hoewel het soms flink puffen en steunen was, kon er geen officiële landelijke hittegolf worden genoteerd. Ook Schiedammers zochten het weekend voor school begon nog even de zon op, zoals deze strandbabes die door Mirjam Tol op de foto werden gezet.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 9