30 maanden de cel in Films gaan weer draaien in Wenneker Cinema Meerderheid komt lopend naar het centrum Beweegtum voor ouderen Uniek concert Toonkunstkoor Je camera de baas In de voetsporen van Piet Paaltjens Schiedamse softballcoach veroordeeld voor seks met twee tieners Hij zocht via skype contact en had seks op parkeerplaats 23-Jarige automobilist rijdt in op agenten Oost weer op de rit zetten Tjalling de Boer verlaat Oost ZVVS viert 100- jarig bestaan Stadsparken van toen Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 29 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Schiedam De Grote Kerk is zondag 16 september het indrukwek kende decor van een avon tuurlijke reis door ruim vier eeuwen Nederlandse koor muziek. Dit ter gelegenheid van twee jubilea; de 450-ste geboortedag van Jan Pieters zoon Sweelinck en het 100- jarig bestaan van het Ge nootschap van Nederlandse Componisten. Een uniek concert waarin het Toonkunstkoor Schie dam samenwerkt met de Open Hof Cantorij en het Woerdens Kamerkoor. Op het programma staan uiter aard werken van Sweelinck maar ook stukken van ande re Nederlandse componisten als Andriessen, Badings en Diepenbrock. Het concert begint om 15.30 uur en kaarten kosten 7,50 (te koop aan de zaal). Schiedam Door de betaalbaarheid van een kwalitatief goede camera ligt het maken van mooie fo to's voor veel mensen binnen handbereik. Maar dan...? Een camera aanschaffen is één ding. Daar ook nog een goede foto mee maken is een ander verhaal. Daarom start SWS Welzijn in het nieuwe seizoen weer met cursussen fotografie voor beginners en gevorder den. De beginnerscursus start woensdag 12 septem ber. Meer informatie: www. swsujelzijn.nl Schiedam Ook zondag 2 september is ertussen 11.30 en 13.00 uur weer een Piet Paaltjenswan- deling. Zoals gebruikelijk is het vertrektpunt Pand Paulus aan de Korte Haven. In de voetsporen van Piet Paal tjens voert van Pand Paulus via Achter de Teerstoof en Verbrande Erven naar de pastorie aan de Lange Ha ven waar Francois Haver- Schmidt (1835-1894) van 1877 tot zijn dood in 1894 heeft gewoond. Deelname is gratis. De Schiedamse softballcoach Jeroen H. (43) is veroordeeld tot een celstraf van 30 maan den, waarvan zes voorwaar delijk voor de verleiding van een 13- en 14-jarig meisje en de seksuele binnendrin ging bij de minderjarigen. Van de rechtbanferedactie Schiedam De 43-jarige Schiedammer was de coach van een meisje uit de regionale softballselectie The Blue Angels, die hij trainde. Met het andere slachtoffer, een meisje uit het Noorden van het land, maakte hij via Skype con tact na een toernooi. De man nodigde haar daarna bij hem thuis uit en had op par keerplaatsen seks met haar. Hoewel beide meisjes warme gevoelens voor de man heb ben en niet willen dat hij wordt vervolgd, sprak de rechter toch van 'een grove schending van de lichamelijke integriteit van de slachtoffers en het ontne men van hun mogelijkheid sek sualiteit met leeftijdgenoten te ontdekken'. De man mag geen contact met de minderjarigen opnemen tot dat ze achttien jaar oud zijn. Hoewel de softballtrainer steeds heeft gezegd 'slechts' wat met de minderjarigen te hebben ge kroeld, vindt de rechter dat uit internetcommunicatie onom stotelijk blijkt dat het contact veel verder ging en dat hij ook gemeenschap had met de tie nermeisjes. De moeder van een van de soft- ballspeelsters had bijvoorbeeld een tweet van de hand van haar dochter ontdekt met de tekst 'Sperma smaakt vies'. De Schiedammer, een ICT'er, moet ook een therapie voor seksueel-delictplegers volgen, omdat hij niet inziet dat zijn handelen slecht is voor de ont wikkeling van de twee puber meisjes. Justitie eiste eerder nog 2)5 jaar 'zitten' tegen de man. In Wenneker Cinema draait donderdag 30, vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september de film 'Oslo'. Hierin volgen we één dag uit het leven van Anders, een man van 32 die aan het einde van zijn behandeling in een afkickkliniek staat en verlof krijgt voor een sollicitatiegesprek in Oslo. Zie ook: www.wennekercinema.nl Schiedam Volgens het Koopstromenon- derzoek 2011 komt een ruime meerderheid van 41,9 procent lopend naar de Schiedamse binnenstad voor de dagelijkse of wekelijkse boodschappen. Iets meer dan dertig procent komt naar de binnenstad met de auto om te winkelen of om de boodschappen te doen. Volgens datzelfde onderzoek zijn de bezoekers positief over de bereikbaarheid van de bin nenstad per auto en waarderen ze het met een 7,3. Voor het par keren krijgt de gemeente Schie dam een 7,1. Opmerkelijk is dat relatief zeer weinig mensen gebruik maken van het openbaar vervoer om naar het centrum te komen: 3,7 procent voor de boodschappen en 14,6 om te winkelen. En dat terwijl er tch regelmatig bussen en trams stoppen. De fiets doet het redelijk met een percentage tussen de 20 en dertig procent. Reageren? redactie.ns@whm.wegener.nl De beweegtuin aan het Archimedesplein is feestelijk in ge bruik genomen. Olga Commandeur, bekend van 'Neder land in Beweging', was aanwezig om de Yalp, een bewe- - gingstoestel voor ouderen, te onthullen. Hiermee kunnen ze hun spieren en evenwicht trainen. Ook zijn er speeltoestel len voor kinderen en een jeu de boules baan aangelegd. Schiedam Drie agenten zijn donder dagavond gewond geraakt nadat een 23-jarige auto mobilist zich hevig verzette tijdens een aanhouding. Zij zijn behandeld in het zieken huis en konden hun dienst niet vervolgen. Tegen 22.30 uur zagen ze een automobilist roekeloos door Schiedam rijden. Ook negeerde hij verschillende keren een rood verkeerslicht. De agenten wilden de man staande houden, hij ging er echter met hoge snelheid vandoor. Op de Burgemeester Knap- pertlaan werd de man tot stilstand gedwongen, onder andere door het plaatsen van een politieauto vóór die van hem. Nadat de agenten hem hadden aangesproken en op alcohol hadden gecontroleerd, werd hij nog agressiever dan hij in eerste instantie al was. Vol gas Toen de man werd gemeld dat hij was aangehouden gaf hij ineens vol gas en reed met zijn auto, tegen de politieauto. Hierbij raakten twee politie agenten gewond omdat zij werden meegesleurd met het openstaande portier van de auto van de man. Met een derde toegesnelde agent werd de man, een 23-jarige Schiedammer overmeesterd, aangehouden en overgebracht naar een poli tiebureau. Tijdens de wor steling raakte ook de derde agent gewond. De man zal poging doodslag ten laste worden gelegd en hij is in verzekering gesteld. Gebleken is ook dat het rij bewijs van de man al eerder was ingevorderd en dat hij teveel alcohol had gedron ken. 585 Ugl). Drugs In de auto werden bovendien ook nog eens verdovende middelen aangetroffen. De agenten konden hun dienst niet vervolgen en zijn na behandeling in het zie kenhuis naar huis gebracht. Schiedam De raad moet het wijkactie- plan (WAP) 2012-2015 voor Schiedam-Oost vaststellen. Hierin staat hoe door bewo ners, gemeente en instellin gen aan een beter woon- en leefklimaat in Oost wordt gewerkt. Sociale binding, veiligheid en gezondheid komen aan bod. Voor de Wetenschapsbuurt worden plannen ontwikkeld om de buurt te herstructure ren, zodat ook de instroom van kansarme bewoners in de wijk wordt tegengegaan. Er wordt geïnvesteerd in so ciale netwerken van bewo ners en ondernemers zoals 'buurten in Oost'. Verder is er de komende jaren aandacht voor vrij willigers, mantelzorgers en kwetsbare bewoners. Deze groepen krijgen extra steun. Schiedam Omdat het boegbeeld van Schiedam-Oost, Tjalling de Boer, is verhuisd naar Schiedam-Noord legt hij zijn voorzittershamer bij bewo nersvereniging Schiedam- Oost neer. Nel van Ouden aarde neemt voorlopig het stokje van hem over. De afscheidsborrel voor De Boer wordt gehouden op woensdag 5 september van af 17.00 uur in wijkcentrum Oost. Schiedam Zwemvereniging ZVVS viert haar 100-jarig jubi leum. Leden en oud-leden van alle voormalige zwem en waterpoloclubs in Schie dam en Vlaardingen zullen aanwezig zijn. Wie geen uit nodiging heeft gehad, maar het wel leuk vindt om langs te komen, kan vrijdag 31 au gustus kijken naar een wa- terpolotoernooi vanaf 18.00 uur en een uur later naar wedstrijden van de selectie teams in De Kulk. Zaterdag 1 september vanaf 12.00 uur zijn de clubkam pioenschappen en tussen 12.00 en 17.00 uur worden er spelletjes georganiseerd. In De Polderpoort wordt die dag tussen 17.00 en 18.00 uur een jubileumreceptie gehouden metbarbecue. Tot slot is er zondag 2 september een veteranentoernooi van af 12.00 uur. Opgeven via 100jaarZWS@info.nl Schiedam Net als vorig jaar organi seert het Cultureel Forum Schiedam weer een boeiende lezing op zondag 9 septem ber van 10.00 tot 12.30 uur. Vanuit het jaarthema 'groen erfgoed' zet het Forum twee Schiedamse parken in de spotlights: de Plantage en het naoorlogse Beatrixpark. Om 10.00 uur is de ontvangst met koffie, thee en cake in de lange Nieuwstraat 101; start eerste lezing om 10.30 uur; vanaf 12.00 lunchen in het Stadspark. Neem een plaid mee! Aanmelden uia: sour@xs4all.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10