Alle kinderen warm de winter door Wie zet zich in voor het milieu en verdient een Groen Lintje? Chipolataschnitte Eierkoeken Boerencake irado Saucijzenbroodje 1,' Klein Nieuws KinderBoek&Bal moet goedkoper Verjaardagstaart bestellen? 8 Bakker© aMM'erlaan www.bakkerammerlaan.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 29 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 12 Kinderen die in tien graden onder nul in een zomerjasje naar school komen. Elisa Rut- teman schrok zich rot toen ze zag dat dit gewoon in haar stad Schiedam gebeurde. Ze besloot een brief naar de gemeente te sturen met een idee waardoor alle kinderen er voortaan in alle jaargetijden warmpjes bij kunnen lopen. Van de redactie Schiedam Inmiddels is Stichting Eli- via een feit. In een voormalig pand van Woonplus aan de Lorentzlaan wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een verbouwing, zodat Schiedam mers met een laag inkomen er binnenkort terecht kunnen voor gratis (tweedehands) kinder kleding. Gelukkig hebben veel mensen al gebruikte, maar nog niet versleten, kinderkleding ingeleverd bij Elisa's stichting zodat er ook al wat spullen in de rekken hangen. Het idee achter Elivia is simpel: Schiedammers met een laag in komen kunnen straks voor 25 punten aan kleding uit komen zoeken voor hun kroost. Dat zijn gezinnen met een inkomen van niet meer dan 1470 euro per maand en alleenstaande ouders met niet meer dan 1323 euro per maand. Een broek is bijvoorbeeld 5 punten waard, een 't shirt twee punten. Het is een basis die je.weggeeft, weet Elisa Rutteman, maar wel een noodzakelijke. „Ik heb nooit ge weten dat er zoveel armoede om de hoek is. Mijn ogen gingen open toen mijn oudste zoontje naar de basisschool ging en ik zag dat kinderen in de winter in een 't shirtje naar school wer den gestuurd." Elisa besloot een brief aan de gemeente te sturen, aan wijk- werker Paula van .Qeveren en de bewonersvereniging in Oost en tot haar eigen stomme verba zing ging er een balletje rollen. De gemeente vroeg haar al snel om haar kladjes om te zetten in een echt ondernemingsplan en sindsdien staan bijna alle dagen van de moeder van twee kleine kinderen in het teken van de nieuwe stichting. „Op dit mo ment ben ik druk met de inrichting, waarbij ik word i geholpen door leerlingen van het Lentiz college en het maken van reclame. We heb ben al in Oost geflyerd, maar je hoeft niet per se in Oost te wonen om hier kleding uit te kunnen zoeken." Wie straks ook graag kle ding uit wil komen zoeken bij Stichting Elvia, kan zich aanmelden via het contact formulier op de Elivia-site: www.stichtingelivia.nl Ook kan er gemaild worden als je kleding in wilt leveren: info stichtingelivia.nl Het enige wat Elivia graag nieuw zou willen ontvangen zijn ondergoed en sokken voor kinderen tussen de 0 en 15 jaar. Schiedam Veel Schiedammers zetten zich op bijzondere wijze in voor een groene en schone stad. Groen- Links Schiedam wil deze men sen in het zonnetje zetten met een Groene Lintje. In aanmer king komen Schiedammers en in Schiedam gevestigde bedrij ven of organisaties die zich op. vernieuwende wijze inzetten voor natuur en milieu. Bo vendien weten zij daar andere Schiedammers bij te betrekken en hebben ze zichtbare resulta ten geboekt. GroenLinks Schiedam wil met de Groene Lintjes laten zien dat ook (of misschien juist?) in tijden van economische crisis burgers en organisaties initia tieven nemen die bijdragen aan een groene, gezonde en leefbare stad. Voorbeelden uit andere ge meenten zijn er volop. Denk aan het aanleggen van groene bijen linten, het kweken van groente op braakliggende grond, het gezamenlijk aanschaffen van zonnepanelen of het aandragen van schone alternatieven voor snelwegen. Wie iemand of een organisatie kent die zich op bijzondere wijze inzet voor een groen, gezond en leefbaar Schiedam? Stuur dan voor 12 september een mail naar willemvisser@groenlinks- rijnmond.nl met een motivatie waarom juist deze persoon of organisatie het verdient om in het zonnetje te worden gezet. Een jury - bestaande uit lokale kenners van natuur en milieu - zal uit de inzendingen twee winnaars kiezen: een in de ca tegorie individuele burgers en een in de categorie bedrijven en instellingen. De winnaars wor den zaterdag 6 oktober bekend gemaakt. Elisa Rutteman maakte zich druk over armoede, schreef een brief aan de gemeente en opent binnenkort met een geweldig initiatief in de Lorentzlaan. FOTO: ROB KAMMINGA Column Wij zijn weer terug na een heerlijke zomervakan tie. De komende werken schrijven wij van Wijk- school de Gorzen deze stukjes. Wij hebben in het Nieuwe Stadsblad gekeken wat interessant voor kinderen is. Een artikel over het Theater aan de Schie viel ons het meest op. Het theater is in de zomer ook dicht geweestomdat veel mensen op vakantie zijn. Wij snappen dat het theater daar om dicht moet, maar voor de mensen die geen geld hebben om op vakantie te gaan, zou het goed zijn om iets te organiseren. Misschien kan er één keer in de vakantie een show zijn waarin mensen een aantal voorbeelden zien, zoals muziek, cabaret en toneel. Dan hebben deze mensen in de vakantie ook iets om naar uit te kijken. Wij snappen dat dit erg duur is, maar wij vinden het belangrijker dat zij ook leuke dingen kunnen doen in de vakantie. Vorig schooljaar zijn wij met school een paar keer naar het theater geweest. We zijn ook naar het KinderBoek&Bal geweest. Dit was erg leuk, ook omdat Paul van Loon aanwezig was. Wij vin den het alleen jammer dat je hiervoor 12,50 moet betalen. Wij vinden dat dit bedrag een stuk lager moet of dat kinderen gratis hier naartoe moeten kunnen, want het is belangrijk dat kinderen lezen leuk blijven vinden. Swarinda (11), Jovita(ll) en Rowan (10) Wijkschool De Gorzen Kinderen geven in deze column commentaar op het nieuws. Reageren? www.nieuwestadsblad.nl. Compleet naar wens Deze aanbiedingen gelden van 30 augustus t/m 5 september Arbeidscentrum de Boei Tussen Burg. Van Haarenlaan, Nieuwe Damlaan, Vlaardingerdijk en Troelstralaan Woensdag 12 september, vanaf 08.30 uur Heeft u grofvuil? Breng het naar het afvalbrengstation of laat het gratis door IRADO ophalen. Heeft u puin? Koop dan een Big Bag! Kijk voor meer informatie op www.irado.nl of bel met onze klantenservice 010-262 1000. NV IRADO Fokkerstraat 550 3125 BE Schiedam telefoon 010-262 1000 e-mail info@irado.nl www.irado.nl Arbeidscentrum de Boei Tussen Burg. van Haarenlaan, Parkweg, Noordvestsingel en Nieuwe Damlaan Woensdag 5 september, vanaf 08.30 uur Arbeidscentrum de Boei Tussen Burg. van Haarenlaan, Parkweg, Noordvestsingel en 's Gravelandseweg en omgeving Delflandseweg Woensdag 19 september, vanaf 08.30 uur WEST Annie MG Schmidtschool Tussen Aleidastraat, Westfraokelandsestraat, Nieuwe Haven en Burg. Knappertlaan Donderdag 13 september, vanaf 18.00 uur St. Jozefschool De Plantage en tussen Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Westerkade, Prins Bernardlaan en Penninglaan Donderdag 20 september, vanaf 18.00 uur ZUID Sint Willibrordusschool Tussen Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat en Maasboulevard Woensdag 5 september, vanaf 18.00 uur CKV0DI Omgeving Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Hoofdstraat en Willemskade Dinsdag 11 september, vanaf 18.00 uur NOORD De Violier De Akkers en de Velden Dinsdag 4 september, vanaf 18.00 uur Vereniging Milieudefensie 8i KNNV de Boshoek Botenbuurt en Feministenbuurt (Woudhoek) Maandag 10 september, vanaf 18.00 uur SC Spaland Vlinderhoven en de Gaarden Dinsdag 11 september, vanaf 18.00 uur Arbeidscentrum de Boei Vogelbuurt, Hooilanden en Ketheldorp Woensdag 26 september, vanaf 08.30 uur ns NIEUW- LAND

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12