Woonplus nieuws I II Nieuwe woonbuurt Over het Water! II I! 'Water Algemeen OnderhoudJU Nieuwe koers met Quint Result Onderhoud mechanische ventilatiesystemen In de Schiedamse woonbuurt Over het Water start Woonplus met het ontwerp en de bouw van nieuwe huizen ten oosten van de Parkweg. Het gaat om een gezinswoningen met een tuin. Bijzonder is dat de toekomstige bewoners zelf mee kunnen ontwerpen aan de indeling en uitstraling van hun woning en van de woonbuurt. In ontwerpsessies en via facebook kunnen zij meedenken over de indeling van hun huis en buurt. Doe mee via facebook! Via facebook worden de woonideeën en -wensen verzameld en vervolgens mee genomen in het procés. De facebookpagina blijft de hele ontwerp- en bouwperiode in de lucht en vormt het platform waar ideeën en mogelijkheden voor de nieuwe woon buurt samenkomen. Op de website www.overhetwater.nl staat achtergrond informatie over de buurt en het ontwikkel proces. Bepaal je huis en je buurt Op 2 oktober vindt de eerste informatie- en ontwerpsessie plaats. Daarin verkennen potentiele bewoners samen met de architect, de aannemer en gemeente de bestaande woon- en leefwensen. De architect en aan nemer maken op basis van deze eerste sessie een aantal ontwerpen dié in een vol gende bijeenkomst worden gepresentéerd. Kaders Geïnteresseerden zijn op eik moment welkom om in te stappen. Meedoen is vrijblijvend. De richtprijs en de oppervlakte van de woningen is al bepaald; het gaat om rij- en hoekwoningen tussen de^ 225.000 en 270.000 met een opper vlakte vanaf ca. 118 m2. Over het Water Over het Water is een woonbuurt omringd door water in de groene rand van Schiedam, met veel speelruimte en natuurbeleving. Het ligt op een handige plek met het centrum, uitvalswegen en openbaar ver voer vlakbij. De eerste fase is inmiddels gereed. Deze béstaat uit de zogenaamde Kadewoningen, Mews woningen en de Watertoren. Doe mee! Aanmelden voor de informatiesessies kan via www.overhetwater.nl. Bewoners kunnen meedenken en elkaar online ontmoeten via www.facebook.com/overhetwafer. Wij ontwerpen mee Overhel Water! Doorlopende meting kwaliteit dienstverlening Woonplus stapt over op een andere meetmethode om de kwaliteit van de dienstverlening te meten: de meetmethode van Quint Result. Deze methode sluit beter aan bij de nieuwe koers die Woonplus begin dit jaar heeft ingezet. Hiermee neemt Woonplus afscheid van het 'KWH Huurlabel'. Dit is een kwali teitskeurmerk dat Woonplus sinds 2004 heeft en waarvoor het Kwaliteits centrum Woningcorporaties Huursector (KWH) jaarlijks een meting deed. In plaats van eens per jaar, meet Quint Result de kwaliteit doorlopend. Door het continu meten, kunnen we beter vaststel len of onze dienstverlening nog voldoet aan de'wensen van de klant en kunnen we desgewenst, sneller ingrijpen, bijsturen en verbeteren. Mogen we rekenen op uw mede werking? In september starten we met de metingen. Nadat u contact heeft gehad met Woonplus wordt u telefonisch of per email benaderd voor het beantwoorden van een aantal vragen. Op basis van uw bevindingen kunnen wij onze dienstverlening verder verbeteren en nog beter werken aan uw woonwens. Wij hopen dat we kunnen rekenen op uw medewerking! Hét belang van goede ventilatie Goed ventileren in een woning is heel belangrijk. Ventileren zorgt ervoor dat vervuilde lucht wordt afgevoerd en schone lucht het huis binnenkomt. Zo kunt u gezondheids problemen voorkomen. Daarnaast blijft uw huis in betere staat omdat het minder vochtig is. Natuurlijke ventilatie versus mechanische ventilatie Natuurlijke ventilatie vindt plaats via het open zetten van klapramen en ventilatie- roosters. Daarnaast kan lucht ververst worden via mechanische ventilatie. Hiérbij wordt met behulp van een draaiende ven tilator-unit de lucht voortdurend ververst. De afvoerventielen die de vervuilde lucht afzuigen, bevinden zich meestal in de keuken, de badkamer en het toilet. Het is belangrijk dat de luchttoevoer open blijft en dat de ventilatie-unit regelmatig wordt onderhouden. Dat zorgt niet alleen voor betere ventilatie (en is dus beter voor de gezondheid), maar het bespaart ook energie. Controle mechanische installatie Woonplus Schiedam heeft Breijer venfilatie- techniek de opdracht gegeven om in alle woningen met mechanische ventilatie, de ventilatie-unit te controleren en te reinigen. Ais deze niet voldoet aan de ge stelde eisen, dan wordt dit ter plaatse op gelost en verbeterd. Zodra uw woning aan de beurt is, nemen wij contact metli op om een afspraak te maken. Meer informatie over ventilatie Wilt u weten hoe u zelf uw woning beter kunt ventileren? Kijk dan op www.miiieucentraal.ni. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten w w w. overhetwater. n I www.hetkwartetschiedam.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 september 2012.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 14