Theater aan de Schie Losse verkoop Laatste kaarten Paul de Leeuw Wordt u al geholpen? Er op uit in 't Groen? ...Doen! Zomeractie Theater aan de Schie passage: SCHIEDAM ACTIVITEITEN SEPTEMBER Zondag 2 sept KOOPZONDAG Met suikerspintraktatie en muziek van De Orkestbak! Zaterdag 29 Zondag 30 sept BRANDERSFEESTEN Twee dagen straattheater en muziek! Q z h Van de theaterredactie Schiedam Vorig jaar speelde Paul de Leeuw zijn zeer per soonlijke solovoorstelling Poephoofd vijftig keer. Hij was vijftig geworden en dit was zijn terugkeer in het theater. Publiek en recensenten waren laaiend enthousiast. Zaterdag 8 september, om 20.15 uur, opent hij het nieuwe theaterseizoen van Theater aan de Schie. De laatste kaarten zijn beschikbaar, dus wees er snel bij! Paul de Leeuw verheugt zich er weer enorm op om het theater in te gaan. 'Ik merkte dat de discipline van 'naar het theater gaan' goed voor me was, ik kon dat gebruiken in mijn leven. Eerst koken voor mijn man en mijn kinderen, dan de auto in, spelen, nog een gin-tonic en lekker naar bed. Ik heb laatst een grote medische check gehad, ik bleek er beter voor te staan dan ooit. Ik weet wel hoe dat komt: de discipline van het theater. Ik drink minder, ik eet gezonder - ik hou van het theaterleven.' Je had al heel lang niet met een solovoorstelling door het land getourd. Kon je het nog? 'Het theater vergt een totaal andere concentratie dan de De Leeuw opent seizoen Theater aan de Schie, met na afloop een kookdemonstratie, signeersessie en muziek van Les DJ. FOTO: PR televisie. Mensen hangen voor de tv, zitten te eten, praten erdoorheen en dan sta jij ze op dat scherm te vermaken. In het theater zitten mensen mooi aangekleed, ze hebben een oppas geregeld en een kaartje gekocht; klaar voor jóu. Het theater is waar ik vandaan kom, ik had het blijkbaar nodig om weer te aarden. In het theater gaat het om con centratie: kan je het publiek vasthouden? Kan je zo'n golvende lach creëren en meteen daarna een doodse stilte? Dat bleek ik nog steeds te kun nen, een heel fijn gevoel. Was het een zware conceptie, weer een voorstelling maken na al die jaren? 'Nee. Ik denk dat ik er echt weer aan toe was. De regis seur is Ruut Weissman, die ook mijn vorige cabaret voorstelling Wie plukt mij? uit 1992 regisseerde. Het was nu net zoals toen: het materiaal kwam er heel makkelijk uit en eigen lijk stond de voorstelling meteen. Lees het uitgebreide interuieui op www.theateraandeschie.nl en reserveer direct één van de laatste kaarten! Voor de zomer waren de 350 kaarten voor Theo Maassen direct uitverkocht. Op 8 september, om 13.00 uur, gaan de overige kaarten in de losse verkoop. Alleen via internet of aan de kassa. Het Nieuwe Stadsblad en Theater aan de Schie hebben vele inzendingen voor de zomeractie mogen ontvangen! Zes weken lang hebben lezers van de krant en liefhebbers van het theater omschrijvingen van voorstellingen kun nen raden en kans kunnen maken op vrijkaarten voor die voorstellingen. Het wordt ieder jaar moeilijker om winnaars te kiezen uit de vele inzendingen. Maar het is weer gelukt! Uit alle goede inzendingen zijn drie winnaars gekozen: Bryan Boerman, Babette Seven- stem en Marianne Heijdra! Van harte gefeliciteerd en tot snel in het Theater aan de Schie. Na het overdonderende suc ces van de voorstellingen 'Allo 'Allo en Schone Schijn, verschijnt er nu een Neder landstalige toneelversie van de televisiekomedie Are you being served? op de planken. Wordt u al geholpen? speelt zich af in het oh zo Britse maar volslagen maffe warenhuis Grace Brothers. De medewer kers van de kledingafdeling mogen enkele dagen de geheel nieuwe kampeerafdeling van het warenhuis testen en slaan in hun fantasie behoorlijk door! Alle vertrouwde karakters uit de televisiehit zijn van de par tij. De wat stramme Captain Peacock, Mrs Slocombe (and her pussy) en natuurlijk de nichterige Mr Humphries (Are You Free?)Het warenhuis Grace Brothers heet u van harte welkom. Misschien zit er nog wel een koopje in voor u! Wordt u al geholpen? is vrijdag 14 september, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie met onder andere Mylene d'Anjou, Filip Bolluyt, Daphne Flint en Sabine Beens. fKl'\6 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN SW'f www.passageschiedam.nl Bezoek de mooiste natuur- en recreatiegebieden van Zuid-Holland. U kunt kiezen uit wandelroutes van 5,10 en 15 km. Of u kunt deelnemen aan een natuurexcursie onder leiding van een gids. G.Z-H (Groenservice Zuid-Holland) organiseert dit najaar 10 prachtige wandelingen i.s.m. Wegener Media en de Zuid-Hollandse (natuur- en) recreatie schappen. Kijk voor meer informatie op www.recreatiezuidholland.nl G.Z-H, postbus 341 3100 AH Schiedam telefoon (010) 2981010 De wandelingen na de zomer zijn: 9 september llsselmonde/ Pendrechtse Molen/ Natuurpad Zuiderpark 16 september Krimpenerwaard/ Schoonhoven 23 september Hoekse Waard/ Strijensas/ Oeverlanden/ Hollands Diep 30 september Oegstgeest/ Klinkenbergerpias/ Kagerzoom 7 oktober Reeuwijkse Plassen/ Goudse Hout/ Steinsepolder 14 oktober Rotterneren/ Lage- Hoge Bergse Bos/ Bleiswijkse Zoom 21 oktober Duinen- en Slikken van Voorne/ Oostvoorne 28 oktober Midden-Delfland Schiedam 4 november Valkenburgse Meer 11 november VoornePuttenRozenburg/ Landtong Rozenburg weGGNBR Media Ontwikkeling, intieh

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 16