Oranjeburgh l bouwrijp gemaakt mooi more 1 zomer zomer WOONBOULEVARD BARENDRECHT Na New York en Londen heeft Schiedam nu ook eigen cupcake-bakkerij ANBO-Nieuws De ANBO is er ook voor u! 2310r 1840,- 3695,- 2995,- I 1399,- 259,- BURCHTH Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 29 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 25 De gemeente start woensdag 29 augustus met het bouw rijp maken van het project Oranjeburgh op het voormalig ziekenhuisterrein. De eerste twaalf kavels voor particulier opdrachtgeverschap zijn gegund. Dat betekent, dat de bouwactiviteiten voor de eerste woningen door de kopers worden voorbereid. Van de redactie Schiedam De gemeente gaat 51 bomen rooien. Herplant zal plaatsvin den in de wijk Schiedam-West, zoveel als mogelijk in het project Oranjeburgh zelf. De bomen worden gerooid in verband met het bouwrijp ma ken van de eerste en tweede fase van Oranjeburgh, waar particu liere opdrachtgevers binnenkort starten met de voorbereidingen van de bouw van hun huis. Onlangs werd hiervoor nog een informatie-avond gehouden waarvoor de animo zeer hoog te noemen was. Het idee is dat koopkrachtige mensen op rui me kavels hun droomhuis kun nen bouwen, geheel naar eigen inzicht en budget. Ook voor het aanleggen en ver vangen van het riool worden bomen gekapt. Herdenkingsboom De Herdenkingsboom, ook be kend als de Amberboom, aan Schiedam Na New York en Londen heeft ook Schiedam zijn eigen cup cake-bakkerij. Afgelopen zater dag opende chef-banketbakker Edgar Winterkamp zijn online bakkerij 'Gek op Zoet' aan de Odinholm 18. Al jaren is de cupcake bezig aan een opmars in Nederland. De vrolijk versierde baksels worden al honderden jaren gemaakt in de Verenigde Staten. Maar sinds Carrie Bradshaw uit de hitserie Sex and the City haar verdriet wegwerkte met een cupcake, heeft de wereld kennis gemaakt met de minitaartjes. Edgar Winterkamp werkte jaren lang als chef-banketbakker bij Jan Boer in Vlaardingen en volgde de prestigieuze banketbakkers opleiding aan de Marriot Ba king School in Washington. New York Hij droomde altijd van een eigen bedrijf. Na een bezoek aan de cupcake-hoofdstad New York besloot hij een eigen bakkerij te beginnen en alleen met pure en verse ingrediënten te werken, dus geen instant producten. Behalve voor cupcakes kunnen Schiedammers bij Gek op Zoet ook terecht voor ander banket zoals taarten. Kinderen Kinderen die iemand in het zonnetje willen zetten kunnen terecht bij Gek op Zoet. Iedere twee maanden nodigt Edgar een kind uit die een opa, oma, vriend of ander familielid wil verrassen met een eigen ge maakte taart. Alle kinderen tot en met 16 jaar komen in aan merking en de taart is gratis. www.gekopzoet.nl Op de locatie van het voormalige ziekenhuisterrein komt straks een ware villawijk onder de chique naam Oranje burgh. FOTO: WM de BK Laan zal niet gerooid worden. Deze wordt in een latere fase van het project verplaatst. Langs de BK-laan kapt de ge meente bomen om de toegang tot de kavels en de aanleg van de bouwweg mogelijk te maken. Naar verwachting duurt het kappen en weghalen van de bo men tot vrijdag 14 september. Vervuilde grond Aansluitend zal de vervuilde grond op het bouwterrein aan de Juliana van Stolbergstraat en de Nassaulaan verwijderd wor den en vervangen worden door schone grond. Dit werk zal naar verwachting duren tot zeker 28 september. Daarna wordt er geen overlast verwacht. Kavels gegund Wethouder Wijten is blij met de voorbereidingen voor de bouw: „Het is voor Schie dam, de buurt en het project Oranjeburgh verheugend dat alle kavels van fase één voor particulier opdrachtgever schap zijn gegund. Verkoop van fase 2, goed voor 13 kavels, start eind september. In Oranjeburgh komen 64 kavels, waarvan 32 beschikbaar- zijn voor particulier opdrachtgever schap." Reageren Wilt u reageren op de maat regelen rond Oranjeburgh of op het project, mail dan: redactie.ns@iuhm.iuegener.nl Column Een passende kop voor mijn column, want wij, de ANBO, staan voor gezelligheid, advies, acti viteiten, reizen. Om lid te worden gaat U naar www.anbo.nl en dan naar 'Word lid', ook bij onze sociëteit aan cle Lange Nieuwstraat 1812telefoon 010-4262808 kunt U zich opgeven. Wanneer U op de beroemde rode knop drukt, zwaait de deur open, om bijvoorbeeld deel te ne men aan koersbal. Dit wordt elke vrijdagochtend gegeven aan een enthousiaste groep mensen, onder leiding van Nel Lowes. Ik ben eens een kijkje gaan nemen en was best on der de indruk. Koersbal wordt wel eens vergeleken met Jeu de Boules, maar is totaal anders. Als ik in Frankrijk wel eens een balletje wil meegooien is mijn eerste reactie die bal een flinke gooi te geven (dan komt hij Weieens op een andere baan) maar dat mag hier echt niet. De bal is om te beginnen ellipsvormig, hij is aan een kant verzwaard en het is de bedoeling dat je met een boog, met effect, de witte bal raakt. Als je rechtgooit krijg je zelfs strafpunten, alleen daar doen wij niet aan. Het is tenslotte een gezelschapsspel. Hoe gemakkelijk het er ook uitziet, het vereist nauwkeurigheid en iedereen is heel secuur bezig. Er worden soms wel negen spelletjes op een ochtend gespeeld. U moet maar eens een kijkje komen nemen. Na afloop worden de houten onderplaten weer netjes in een rek opgeborgen voor de volgende week. Volgende week komen reisjes en de verkiezingen aan de beurt, Tot dan. Joke Ballijns Z"mersalez«mei$ale Bank Erna 3-zitsbank, uitstekend zitcomfort, op maat leverbaar in prachtige stoffen van voor Bankstel Troy Duitse topkwaliteit! Geweldig mooi rundleder voor doorzaam gebruik. Zittingen met binnenverjng! In vele kleuren mogelijk. 3-zits en 2,5 zits Kompleet van voor Tafel van voor Camiel 1749,- Stoel van voor Camiel 310,- www.burchthuys. voor nog meer showmodellen! Woonboulevard Barendrecht Escudostraat 7 2991 XV Barendrecht 010-456 69 99 Brinkmann Wandkast Luxe lederen hoekbank in diverse kleuren Swing fauteuil in vele kleuren van 729^" Prado fauteuil n£45< voor TS fauteuil vanJP99liu www.burchthu www.mooienmore.nl Woonboulevard Barendrecht Escudostraat 7 Kj 2991 XV Barendrecht 010-420 4145 Rj

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 25