Waar is Knoet? Is toezicht bij u in vertrouwde handen? Voetspecialist bij Van der Hoven Schiedamse opera op zee Het geheim van de schatkist Open Ochtend Scouting Nieuw muziekseizoen Buiten Beeld kunstwerk Lid Raad van Commissarissen Schiedam Een voetdeskundige brengt donderdag 13 september een bezoek aan Van der Hoven schoenmode op de Hoog straat 25. Er wordt gratis een voetafdruk-gemaakt en tekst en uitleg gegeven over de werking van de Vibrion- veer, een nieuwe Zweedse uitvinding. De Vibrionveer is een ver vangingsmiddel van de klas sieke steunzool. In tegen stelling tot de traditionele steunzool die vaak hard en statisch is, heeft de Vibrion veer een verende werking. Deze activeert de spieren en bloedsomloop. Het dagelijks elastisch verend op natuur lijk wijze lopen zonder ver moeidheid of pijnlijke voeten wordt hierdoor bevorderd. Het advies van de specialist is kosteloos, wel even van te voren een afspraak maken: 010-473 81 50. Regio Tijdens de Havendagen, 8 en 9 september, wordt op zeesleper The Fighter de opéra 'Breakfast' van de Schiedamse componist Marco Kalkman uitgevoerd door eveneens Schiedamse solisten: Annelies Prins en Joost van Velzen. The figh ter ligt in de Schiehaven 11, naast 'De Delft'. Bestel kaarten via: www.in- torno.nl Kater Knoet wordt zeer gemist in het gezin waar hij vandaan komt. Wie heeft Knoet gezien of weet meer over hem te vertellen? F0T0PR Het is de angst van me ning kattenliefhebber. Je verhuist en je kat verhuist niet mee. Kat Knoet van Yvonne Lomans hield het wel heel snel voor gezien. Nog tijdens de verhuizing floepte hij uit zijn mandje en verdween. De familie is nu wanhopig naar hem op zoek. Van de redactie Schiedam „Wie oh wie heeft onze kat Knoet gezien?", staat er op de flyer die de familie al in de wijk West heeft opgehangen. Helaas heeft nog niemand zich met enige informatie gemeld. Knoet verdween op 8 augus tus tijdens het verhuizen van de Willem de Zwijgerlaan naar de Westvest. In het oude huis kwam hij alleen in de tuin. „Hij is dus helemaal geen auto's of herrie gewend", zegt eigena resse Yvonne bezorgd. Paniek Toen Knoet uit zijn mandje ontsnapte is hij in paniek de Westvest opgerend, een drukke straat. De familie vermoedt, hoopt ook een beetje, dat hij zich ergens verscholen houdt. „Misschien geeft iemand hem af en toe wel eens iets te eten of zit hij ergens in een schuur... Daar hopen we een beetje op." Knoets-vacht is beige, grijs, bruin en wit met donkere stre pen, vooral op zijn pootjes en staart. Hij heeft grijs-blauwe ogen. Hij heeft geen bandje om, maar heeft wel een chip. De familie hoopt dat er mensen in Schiedam zijn, misschien zelfs wel iri West, waar Knoet op 8 augustus verdween, die meer over de zo geliefde kat van de familie Lomans weten. „Als je hem gezien hebt, wil je ons dan bellen op 06-14941263 of mailen naar knoetl234@gmail. com", vraagt Yvonne. In het kader van 400 jaar diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Turkije exposeert 't Walvis werk van de Turkse kunstenaar Dr. Mehmet Refii Kileci. Hij is een van de beroemdste he dendaagse Ebru kunstenaars en verstaat de kunst van het papier marmeren. Yvon Koopman refereert met haar expositie 'Schatkist' aan de talrijke geschenken die de Schiedammer Comelis Haga in 1612 meenam toen hij als eerste Nederlandse gezant werd benoemd aan het hof van de Ottomaanse sultan. Aan dit project werken on der ander Tineke Weber, Theo Gootjes, Milan Neu- bert, Atelier Femtn, Gouds mederij. Milan, leerlingen van Spieringshoek, O.b.s. De Kring en bewoners van Zijlstraat 66 mee. De opening vindt plaats op zondag 2 september om 16.00 uur in 't Walvis, Bran- derssteeg 3. De scouts van Scouting Tono-groep nodigen Schie damse kinderen uit om za terdag 1 september langs te komen op de Open Ochtend. Van 10.00 tot 13.00 uur zul len de scouts een klein voor proefje geven van alle activi teiten die tijdens een seizoen langskomen. De Open Ochtend wordt ge houden in het groepsgebouw van de Scouting Tono-groep aan de Sweelincksingel 3. Nu de schoolvakanties weer zijn afgelopen is ook het mu zikale seizoen weer begonnen. Zo ook bij muziekvereniging St. Radboud. St. Radboud heeft naast het (harmonie) orkest en het Promskoor ook een eigen leerlingenorkest waarin zo'n 10 leerling-muzikanten actief zijn. De meeste van hen krijgen mu ziekles via Muziekcentrum Op- Maat of hebben een eigen leraar. Met elkaar spelen zij één keer in de week in het leerlingenorkest, op dinsdagavond van 18.45 tot 19.45 uur in verenigingsgebouw zaal De Noord aan de Kerkweg 46 in Schiedam-Kethel. Voor meer informatie kun je bellen met Thea Philipse, tel. 06- 36364043 of via e-mail: info@ sintradboud.nl. Bewoners van Spaland-Svea- parken kunnen dinsdag 4 sep tember stemmen op twee ont werpen voor een kunstwerk op de rotonde Slimme Watering/ Zwaluwlaan/'s Gravelandseweg. Vanaf20.00 uur tonen beeldend kunstenaars Kees Bierman en Adriaan Rees hun ontwerpen in de Kronalounge. Bewoners kunnen dan de twee ontwerpen bekijken, luiste ren naar de toelichting van de kunstenaars en met hen in discussie gaan. Daarna kun nen ze aangeven naar welk ontwerp hun voorkeur uitgaat. Via een stemknop op de web site www.schiedam-noord.nl kan een voorkeur voor één van de twee ontwerpen aangegeven worden. In verband met het aftreden van 1 lid van de Raad van Commissarissen van Woonplus is er een vacature ontstaan. Woonplus zoek daarom een: Taak Raad van Commissarissen Woonplus Schiedam De Raad van Commissarissen (RvC) houdt toezicht op het beleid van het bestuur van Stichting Woonplus Schiedam en op de algemene gang van zaken bin nen de organisatie. Bij de uitoefening van hun taak richten de commissarissen zich op het belang van de organisatie. De RvC vergadert een aantal malen per jaar met de directie waarbij o.a. de reguliere managementrappor tages worden besproken evenals de maatschappelijke taak, positie, strategie en risico's van Woonplus en de samenwerking met de gemeente en andere partijen. De Raad bestaat uit 6 leden. De leden treden uiterlijk 4 jaar na hun benoeming af volgens een, door de RvC vastgesteld, rooster. De raadsleden kunnen maximaal één maal herbenoemd worden en ontvangen een pas sende honorering. Profiel De kandidaat dient te voldoen aan het volgende profiel: Heeft aantoonbare kennis van de sector volks huisvesting; Heeft kennis van en ervaring met de financiële besturing van een corporatie en/»f een vast goedbeleggingsinstelling, eventueel als financieel directeur (en treedt vanuit die expertise toe tot de auditcommissie van de RvC); Heeft bij voorkeur een Schiedamse achtergrond en beschikt daardoor over een voor Woonplus relevant netwerk; Kent het onderscheid tussen besturen en toezicht houden en kan daar in de praktijk mee omgaan. Heeft affiniteit met sociaal-maatschappelijke vraagstukken; Heeft voldoende tijd wanneer de functie dat vraagt. Personen verbonden aan bedrijven waar Woon plus zakelijke relaties mee onderhoudt, worden getoetst op mogelijke conflicterende belangen. Contactpersoon Voor informatie over de functie kunt u terecht bij de Voorzitter van de RvC, de heer E.M.L. Martens, telefoonnummer: (010) 204 54 00. Reacties Belangstellenden kunnen reacties (met curriculum vitae) tot uiterlijk 8 september 2012 richten aan Woonplus Schiedam, t.a.v. Mevrouw M. Zwanenburg, directieassistente. Postbus 25, 3100 AA Schiedam. U kunt ook solliciteren via e-mail mzw@woonplus.nl. Woonplus is een vastgoedonderneming met maatschappelijke verankering in Schiedam. Wij willen zorgen voor goede betaalbare huisvesting van Schiedammers. Wij werken samen met onze klanten, gemeente en organisaties op het gebied van wonen en welzijn en zorg.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 33