Zerk zet er int achter KU INST<§i®aTT N Schiedam Food Festival Leerlingen debatteren met politici Bewoners gaan mozaïeken Protestavond over de thuiszorg Met de taxi naar Schiphol... Travel) GEMEENTENIEUWS Kijk ook op: deweekkrant.ni Op Mijn toeslagen vindt u al uw toeslagen bij elkaar. Toeslagen Belastingdienst woensdag 29 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 3 Kinderen reageren op het nieuws Leerlingen van de Schiedamse basisscholen reageren in de rubriek Klein Nieuws op het nieuws uit onze krant. Bekijk elke week hun eigen, unieke beschouwingen. www.nieuwestadsblad.nl Tweet van de week Anneke Crama tweet: 'Jouw leven verandert niet door wat je roept, maar door wat je stile- tjes zegt in jezelf.' @anneke39 1 Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses 1 Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl jitelierszaak. FOTO: HOB KAMMINGA zet en assortiment van verfijnd zilverwerk naar gouden horloges van exclusieve merken. Tachtig procent van de klandizie komt van buiten Schiedam, speciaal voor ons, naar de stad. We zijn dankbaar dat onze klanten zo trouw zijn, ook dankzij ons per soneel waarvan alleen al Yvonne 35 jaar in de winkel werkt", zo vertellen de broers trots. „Het idee van pensioen en niks doen moet nog wennen", zegt Hein lachend. Hein blijft Schiedam mer maar wil meer gaan zeilen, broer Peter heeft zijn hart ver pand aan waddeneiland Texel. Parkeerleed Gratis parkeren op een leeg Emmaplein, als vroeger, kan niet meer. „Maar", zeg gen de broers Van der Vlerk: „No parking, no business." Parkeer bonnen of zoeken naar een parkeerplekje is een doorn in hun oog. Schiedams winkelhart moet wel met de auto wel bereikbaar blijven is hun hartenkreet aan de gemeente. De beste hummus en lekkerste baklava is zondag 2 septem ber te vinden op het Willem Dreesplein, waar die dag het Schiedam Food Festival plaatsvindt. Natuurlijk zijn hier ook oer-Hollandse en swingende Kaap- verdische gerechten te vinden. Iedereen is welkom van 13.00 tot 19.00 uur. FOTO: PR Schiedam Twintig basisschoolleerlin gen gaan woensdag 29 au gustus op het Plein in Den Haag (vlakbij het Binnenhof) in debat met hooggeplaatste Tweede Kamerleden. Zij gaan onder meer in op de actuele situatie rondom kin derrechten in Nederland. Het debat maakt deel uit van een project 'rondom de Tweede Kamerverkiezingen, georganiseerd door Stichting Kik'r. Ook de Haagse advocate Patricia Scholtes (gespecia liseerd in jeugdrecht) en en- kele vertegenwoordigers van Defence For Children wordt door de kinderen het vuur aan de schenen gelegd. Daarnaast gaan ze in gesprek met de Nationale Kinderom budsman Mare Dullaert en overhandigen zij de onder zoeksresultaten van de Grote Politieke Kik'r Enquête. Hierin staat wat circa 800 basisschoolleerlingen be langrijk vinden rondom kin derrechten. Schiedam Bewóners van het Royaards- plein in Woudhoek gaan 5 september werken aan een sociale sofa in de wijk. In een container op de par keerplaats naast het speel pleintje komt gedurende vijf tot zes weken een container te staan waarin ze het bankje gaan mozaïeken. De bedoeling is dat het kunstzinnige bankje op 13 oktober op het pleintje wordt geplaatst. Schiedam Bij veel medewerkers van Thuiszorg Careyn is onrust ontstaan omdat voor onge veer 230 mensen een forse loonsverlaging dreigt. Zij worden van loonschaal 15 teruggezet naar loonschaal 10, de huidige beloning van iets minder dan 13 euro per uur zou teruggebracht wor den naar 10 euro en een paar dubbeltjes bruto. Medewer kers die dit weigeren kan een uitkering geweigerd worden omdat zij dan 'verwijtbaar werkloos' zouden zijn. Vakbond ABVA-KABO, de SP-Schiedam en SP-Rotter- dam (waar dezelfde proble men spelen) hebben daarom een protest- en voorlich tingsavond georganiseerd, donderdag 30 augustus om 19.00 uur in het gebouw van zorgverzekeraar DSW aan de 's Gravelandseweg. Verdere inlichtingen en/of vragenwww Schiedam. sp.nl. of uw regionale luchthaven V Geen gesleep met koffers Vanaf uw deur tot pal voor de vertrekhal 24 uur per dag, 7 dagen per week Door heel Nederland (m.u.v. de Waddeneilanden) Uw keuze: gedeelde of privé taxi Wel zo makkelijk. Wel zo zeker. a' vanaf per Persoon Reserveer nu via schiphol.nl/traveltaxi 0900-8876 (0,10 p.m.) >f een ANVR reisbureau kinderopvangtoeslag huurtoesiag kindgebonden budget Mijn toeslagen is uw persoonlijke pagina op toeslagen.nl. Op deze pagina vindt u alle toeslagen die u ontvangt en alle bedragen. U kunt er ook de toeslagen aanvragen waar u rechtop heeft. Handig toch? Ook veranderingen die gevolgen kunnen hebben voor uw toeslagen kunt u doorgeven op Mijn toeslagen. Kijkoptoeslagen.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 3