ie o I Opening IS septemèer Vrije Academie OPRUIMING 75% 50°A 25% 10% B BOON l! ZONNEBRILLEN Nieuw in Schiedam: Sander de Wijn op bezoek bij Spirit _f EP Weer naar school? Check je ogen! Zijn er hier nog fans van Leonard Cohen? Kinderen en alcohol Taal+Loket op Stadserf ktittcft Tearoom EP Groenelaan 39 Schiedam www. lunchroomsmaak. nl Centrum voor Kunsteducatie Op zoek naar een cursus? tekenen, schilderen, edelsmeden, keramiek, weven, digitale fotografie, beeldbewerking, interieur styling, kunstgeschiedenis kinderatelier, toneelspel, kinderdans of jeugdtheater, bezoek dan onze informatieavond op vrijdag 31 augustus van 19.30-21.00 uur Cultureel Centrum Hollandia Oosthavenkade 42, 3134 NW Vlaardingen of kijk op onze website: www.devrijeacademie.nl Ray-Ban, Versace, Tod's, Gant, Tommy Hilfiger, Theo, BRILMODE R# Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 29 augustus 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 WWvviFleXty.eu Op de site www.spiritonline is een link te vinden en kunnen prachtige foto s als deze worden besteld. FOTO: GEOGRAPHIX.NL Zilveren medaillewinnaar San- der de Wijn gaf afgelopen zater dag een hockeyclinic bij Spirit. De clinic werd, zoals elk jaar, gesponsord door de Rabobank Schiedam-Vlaardingen, die deze dag ook het sponsorcon tract met de club kwam tekenen. De verdediger van Kampong maakte er een dolle bol van aan de Hargalaan. Hij leerde de kids niet alleen de nieuwste hockey- trics, maar nam het ook tégen ze op in een estafette of op de stormbaan. En heel af en toe moest De Wijn zelfs een beetje valsspelen om niet het onderspit te. delven. De spontane verdediger, die bekend staat als een groot ta lent, ging natuurlijk mét zijn medaille om, met iedereen op de foto en deelde naar hartelust handtekeningen uit. Schiedam Na een vakantie, weer terug op school, merken sommige kinderen ineens dat ze de letters op het schoolbord niet kunnen lezen of moeite hebben met TV kijken. Eén derde van de kinderen tus sen de 6 en 12 jaar blijkt weieens last te hebben van oogproblemen. Het is belangrijk om deze problemen in een vroeg sta dium op te sporen, omdat slecht of vermoeid zien de schoolprestatie kan beïn vloeden. Maar liefst 22 procent van de kinderen tussen de 6 en 12 jaar draagt een bril of contactlenzen. Maar tussen die 78 procent zonder bril .lopen ongemerkt nog genoeg kinderen rond die niet goed kunnen zien. Het is belangrijk om de ogen van kinderen regelmatig te laten checken. Juist aan het begin van het nieuwe school jaar is een goed moment voor een gratis en vrijblij vende oogcontrole bij Opti cien Paul Berg aan de Mgr. Nolenslaan 418. Schiedam De grote dichter/zanger Le onard Cohen (77) is weer op wereldtour. Een mooie gelegenheid om halverwege oktober een biografie op dé markt te brengen. Boek handel Post Scriptum gaat dit 450 pagina's dikke boek weggeven aan degenen die een imponerende optreden weggeven op de Leonard Cohen-fanavond die 8 no vember bij de boekhandel georganiseerd wordt. Voor de biografie van zo'n legende is maar één titel mogelijk: 'Pm your man'. Samensteller is de Ameri kaanse Mojo-journaliste en Cohen-fan Sylvie Simmons die het uitzonderlijke leven van één van de invloedrijk ste singer-songwriters van de afgelopen vijftig jaar be schrijft. Cohen is het genie achter klassieke songs als 'Suzan ne', 'Bird on a Wire' en 'Hal lelujah'. Zijn muzikale en literaire ta lent zijn met elkaar verweven: zijn songs zijn van een literaire kwaliteit die zeldzaam is in de wereld van de popmuziek, en zijn poëzie en proza kenmerken zich door een grote muzikaliteit. Donderdagavond 8 novem ber wordt bij boekhandel Post Scriptum in Hof van Spaland dus een fanavond georgani seerd. Kun je een paar akkoor den op de gitaar aanslaan, een keyboard beroeren en daarbij één van de songs van de groot meester vertolken, geef je dan op. Natuurlijk mag voordragen ook of is er een partner die kan begeleiden. Er is plaats voor maximaal vijf tien optredens en per optreden wordt 1 boek weggegeven. Opgeven graag per mail (info@ postscriptum.nl) onder vermel ding van 'Cohen'. Overmatig alcoholgebruik en comazuipen onder de jeugd is een groot maatschappelijk pro bleem. De stuurgroep samen werkende Schiedamse Service clubs heeft Dr. Van der Lely, kinderarts in het Reinier de Graaf Ziekenhuis, berjid ge vonden om een voordracht te houden over dit onderwerp op 3 september vanaf 19.15 uur in het Jenevermuseum. De lezing is voor vertegen woordigers van scholen. In de bieb op het Stadserf wordt woensdag 5 september om 15.00 uur het Taal+ Loket geopend. Dit loket krijgt een vaste plek op het Lees- en Schrijfplein op de eerste etage en vrijwilli gers geven hier voortaan advies over Nederlands taalonderwijs en participatieactiviteiten in Schiedam. Openingstijden zijn woensdag van 14.30 tot 16.30 uur en donderdag van 18.00 tot 20.00 uur. Liefhebbers van Leonard Cohen maken bij boekhandel Post Scriptum kans op een biografie van deze muzikale en literaire legende. FOTO: WM Mees, mgft Tea, GROTE Schiedam Hof van Spaland f Telefoon: (010) 4701730 www. .brilmoderobboonnl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5