VSöa Wijkoverleggen Nieuwland/ Oost/Centrum/ Groenoord Verhalen Turks- Nederlandse stellen Opening Ballet- en Dansstudio :fi m 12 SEPTEMBER 2012 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten De bewoners, wethouder Mario Stam en wijkprocesmanager Ursula Rutten namen tijdens het wijkfeest afscheid van de voorzitter van Bewonersvereniging Schiedam Oost, Tjalling de Boer. Binnenkort vinden er weer wijkoverleggen plaats! Als wijkbewoner bent u van harte welkom dit overleg bij te wonen. Wijkoverleg Nieuwland Donderdag 13 september vindt vanaf 19.30 uur het Wijkoverleg Nieuwland plaats in Wijk centrum Dreesplein. Hier kunnen aanwezigen meedenken over de inzet voor welzijnsactivi- teiten in 2013. Ook wordt er een toelichting ge geven op de mogelijkheid van milieucóaches in Nieuwland en de wijkbudgetaanvragen. Wijkoverleg Oost Maandag 17 september vindt vanaf 20.00 uur het Wijkoverleg Oost plaats in Wijkcentrum Oost. Hier staat onder meer de bewonersin vloed op het welzijnspakket op de agenda. Verder zullen de conceptbesluiten van de regiegroep over de bewonersaanvragen wor den besproken en is er een terugblik op het wijkfeest en de Summerparty. Wijkoverleg Centrum Dinsdag 25 september 2012 vindt vanaf 20.00 uur het Wijkoverleg Centrum plaats bij Bewo nersvereniging Schiedam- Centrum (Hoogstraat 71). Naast de reguliere agendapunten wordt tijd uitgetrokken voor bewonersinvloed op het wel zijnspakket, aandacht besteed aan de bezuini gingen en de werving van milieucóaches. Wijkoverleg Groenoord Donderdag 27 september 2012 vindt vanaf 20.00 uur het Wijkoverleg Groenoord plaats in de recreatieruimte van de Van Beethovenflat (Van Beethovenplein 161). Naast de reguliere agendapunten wordt ook hier tijd uitgetrokken voor bewonersinvloed op het welzijnspakket, aandacht besteed aan de bezuinigingen en de werving van milieucóaches. Op zaterdag 22 september opent wethouder Johan Grijzen (Cultuur) samen met eigenaresse Rowana Wolff-Koffijberg de dependance van de Ballet- en Dansstudio Schiedam in het Wen- nekerpand. De hoofdvestiging van Ballet- en Dansstudio Schiedam is in Noord. Daar volgen al meer dan 1.000 enthousiaste leerlingen van 3 - tot 70 jaar danslessen, ledereen kan zaterdag 22 september een kijkje komen nemen en zich zo een beeld vormen van de danslessen. AGENDA Datum Wijkoverleg Nieuwland 13 september Wijkoverleg Oost 17 september Wijkoverleg Centrum 25 september Wijkoverleg Groenoord 27 september Vergadering Rekenkamercommissie 18 september Schiedamse Boekenmarkt en Versmarkt 15 september Curiosa- en brocantemarkt 15 september t I? .'a Foto: Ballet- en Dansstudio Schied AFDELING IN BEELD Fotopagina uit het boekje 'Turks- Nederlandse betrek kingen in de liefde', uit het hoofdstuk over Güngör en Irene Haleplioglu. Het boekje 'Turks-Nederlandse betrekkingen in de liefde' wordt vrijdag 14 september om 16.00 in het theater van de Bibliotheek Schiedam gepresenteerd. Burgemeester Leemhuis-Stout over handigt de eerste exemplaren aan de geïnterviewden. U bent hiervoor van harte uitgenodigd! Schrijfster Sevgi Gülen heeft in het kader van 400 jaar Turks- Nederlandse diplomatieke betrekkingen een boekje geschreven over liefde tussen Ne derlanders en Turken. Hiervoor zijn vier Schiedamse Turks- Nederlandse stellen geïnterviewd. Gülen interviewde de koppels over de wijze waarop ze omgaan met vooroordelen, misverstanden en culturele verschillen. Het resultaat is een verzameling boeiende verhalen van mensen van ver schillende leeftijden uit verschillende lagen van de samenleving. Samenwerking De tweetalige publicatie is ook het resultaat van Turks- Nederlandse samenwerking. Van Turkse kant is het boekje mogelijk gemaakt door de gemeente Gaziosmanpaga (een deel van Istanboel), en van Nederlandse kant door verschillende Schiedamse instituten; het Fonds Historische Publicaties Schiedam en de gemeente Schiedam. Het Gemeentearchief Schiedam was verantwoordelijk voor de vormgeving en de Bibliotheek Schiedam verzorgde de presentatie. Programma Na een toelichting van burgemeester Leemhuis-Stout wordt ook een kort gedeelte uit het boek voorgelezen, waarna de overhandiging plaats vindt. Verborgen Schatten Nederland herdenkt dit jaar vier eeuwen diplomatieke betrekkingen met Turkije. In Schiedam wordt dit groot gevierd, omdat Schiedammer Cor nells Haga de eerste Nederlandse ambassadeur was in het Ottomaanse Rijk en omdat de stad procentueel de grootste Turkse gemeenschap in Nederland heeft. Locatie Tijd Dr. Willem Dreesplein 2 (wijkcentrum) 19.30 - 21.30 uur Boerhaavelaan 79 (wijkcentrum) 20.00 - 22.00 uur Hoogstraat 71 (Bewonersvereniging Schiedam-Centrum) 20.00 - 22.00 uur Van Beethovenplein 161 (recreatieruimte Beethovenflat) 20.00 - 22.00 uur Stadskantoor, Stadserf 1 19.30 - 22.00 uur Hoogstraat, Korte Dam, Lange Haven/Dam 10.00 - 17.00 uur Land van Belofte, Lange Kerkstraat 09.00 - 16.30 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 15