Tjalling de Boer voorzitter-af Een goede nachtrust is goud waard auping College: 'Schiedamse riolering voldoet aan landelijke norm' Klein Nieuws Stem allemaal Escudostraat 9 - Barendrecht T. 010 - 820 09 44 www.aupingplaza-barendrecht.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 12 september 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 21 Tijdens het laatste wijkfeest in Oost werd de voorzitter na tuurlijk ook in de spotlights gezet. Zijn 'hartverwarmende' afscheidsreceptie vond afgelopen week plaats. FOTO: B. BOS j Meer dan de helft van zijn leven zat Tjalling de Boer (55), oud-voorzitter van bewonersvereniging Oost, in het buurtwerk. Vorige week nam hij afscheid van zijn wijk en de mensen omdat hij sinds kort in een heel ander deel van de stad woont. Dat was emotioneel, maar vooral ook 'hartverwarmend'. Karin Moerman Schiedam „In één woord fantastisch", vertelt De Boer daags na het warme onthaal. „Ongelofelijk, hoe druk het was. Blijkbaar lig ik toch wel goed bij wat men sen", lacht hij. En inderdaad, vooral de mensen in Oost zul len de inzet van de voorzitter die schijnbaar overal een vinger in de pap had, missen. Als de statuten hem niet hadden ge dwongen af te treden, omdat hij sinds 17 augustus niet meer in de wijk woont, had hij waar schijnlijk nog lang niet aan op stappen gedacht. Want in Oost is het werk nooit gedaan. Tjalling de Boer hééft echter alle vertrouwen in zijn opvolger Nel van Oudenaerden die ook al aardig wat jaartjes meedraait. Heel toevallig kennen die twee elkaar al bijna vijftig jaar en ko men ze elkaar om de zoveel jaar weer eens tegen. „Nel is een kanjer mét honderd procent in zet, dé aangewezen persoon om mijn werk voort te zetten. Ze is alleen nog wat onzeker, wil zich niet vast aan de club verbinden en het eerst even aankijken tot de volgende verkiezingen, maar ik weet zeker dat niemand dan meer zonder Nel wil." Samen met Nel van Oudenaer den zat hij ooit ook in werkgroep 305, die nauw betrokken was bij de renovatie en nieuwbouw in de omgeving van de Edison- straat. Eén van de projecten waar De Boer met recht trots op is. „Er zit nu weer een goed wijkactieprogramma aan te komen, waar het maximale uit is gehaald in tijden van crisis. Speerpunt is de aanpak van de wetenschappersbuurt, waar we volop plannen hebben gemaakt voor nieuwbouw en sloop. Ik heb ooit gezegd dat als ik dat niet voor elkaar zou krijgen, ik zou stoppen in 2012. Nu stop ik inderdaad, maar vanwege een heel andere reden." De Boer zegt eerlijk dat het nog wennen is in Noord, waar hij samen met zijn partner een prachtig huis heeft gevonden in Sveapar- ken. „Als ik in Oost de deur uitstapte was er altijd wel ie mand die me nodig had. Nu ben ik al blij als er sowieso iemand op straat te vinden is, het is hier een stuk rus tiger. Maar ook hier heb ik inmiddels alweer wat dingen aangekaart bij instanties die niet goed gaan. Ik heb me voorgenomen om even niets te doen, maar ja, het zit toch in je bloed hè." Schiedam Volgens het college van B&W voldoet de Schiedamse riolering aan de landelijke norm. Dat la ten ze de fracties van Groen- Links, PvdA en SP weten naar aanleiding van door de partijen gestelde vragen. Met name in West zijn de bewo ners het meer dan zat dat hui zen en kelders bij de minste of geringste onweersbui weer on der lopen. Het college zegt ech ter dat Schiedam aan de norm voldoet en dat dat betekent dat vrijwel alle buien in het riool verdwijnen. „Bij kortdurende Column extreme buien, zoals bij de bui van 2 op 3 mei het geval was, staat op sommige plaat sen water op straat. Dat is een landelijk geaccepteerde keuze. Desondanks is er vanuit de gemeente begrip voor water overlast en calamiteiten tijdens hevige buien, welke de norm te boven gaan. Daarom wordt er gezocht naar oplossingen om wateroverlast te voorkomen." Uit een door de gemeente zelf uitgevoerde inventarisatie van de waterproblematiek in West is gebleken dat alleen al 65 bewoners tussen de Nieuwe Haven, Sint Liduinastraat en Prins Bernhardlaan regelma tig of structureel wateroverlast hebben. Ook in Oost is het probleem be kend. Bewoners in Woudhoek hebben bij hevige buien last van grondwater dat niet weg kan. Bewoners uit Schiedam-West hebben gisteren, dinsdag 11 september, weer ingesproken bij de commissie ROB en gevraagd om een strcuturele oplossing van de overlast. Reageren? redactie.ns@whm. wegener.nl Vandaag kan iedereen stemmen. Op de televisie zag je de afgelopen dagen bijna elke dag een debat tussen de lijsttrekkers van de politieke partijen. Wij vinden het goed dat dit vaak op televisie te zien is, want hierdoor weten veel meer mensen wat de verschillende partijen allemaal vinden. Daardoor kunnen, ze makkelijker een keuze maken. Wij vin den het ook belangrijk dat mensen kunnen blijven zeggen wat ze willen. Het is belachelijk dat Geert Wilders vanwege zijn mening wordt bedreigd. Hij wordt tijdens sommige debatten ook door andere partijen uitgelachen. Dat vinden wij niet kun nen. Iedereen moet serieus worden genomen, want er zijn mensen die op de PW stemmen. Op dit moment zouden wij waarschijnlijk op de PVV of de Partij voor de Dieren stemmen, maar dat kan veranderen nadat wij de Verkiezingskrant hebben gelezen. Wij mogen namelijk net als alle andere kinderen in groep 8 ook stemmen. Dat kan doordat de Kik 'r stembus door heel Schiedam rijdt. Wij zijn op kamp in Oosterhout, maar de bus komt hier speciaal naartoe zodat wij ook kun nen stemmen. Wij zijn heel erg benieuwd naar de verkiezingsuitslag van de volwassenen, maar ook naar die van de kinderen. Want misschien wint bij de kinderen een hele andere partij. Maar het is heel belangrijk dat iedereen gaat stemmen. Dus sum allemaal! Romy 11), Desteney 12) en Nikita (11) Wijkschool De Gorzen Reageren? www.nieuwestadsblad.nl RanomiKromowidjojo was duidelijk goed uitgerust op haar Auping bed in Londen: ze won maar liefst 2x goud. Maar ook thuis slaapt ze heerlijk, dankzij de goede ventilatie en drukverlagende eigenschappen van haar eigen Auping. Net zo uitgerust wakker worden als Ranomi? Ga dan nu naar de Auping dealer en ontvang tijdelijk de T matras voor de halve prijs. Actie loopt van 10 september tot en met 31 oktober 2012. Vraag uw Auping dealer naar de voorwaarden of kijk op www.auping.nl. Auping nights, Better days auping plaza

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21