Verlof bij noodgevallen Afvallen zonder lijnen! Gebr. v/d Bosch keukens ONZE SHOWROOM IS GEHEEL VERNIEUWD Ir Engeland met P&O Ferries Minicruise v.a. 39 p.p. P&O V- Ferries Al 20 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. Gebr. v/d Bosch keukens www.vdboschkeukens.nl SPORTNIEUWS jSJgM» Kijk ook op: deweekkrant.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 12 september 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 31 De meeste mensen weten wanneer ze in aanmerking komen voor bijvoorbeeld zorgverlof of ouderschaps verlof. Maar wist u ook dat u bij noodgevallen in de privésfeer calamiteiten verlof kunt opnemen? Calamiteitenverlof is bedoeld voor situaties wanneer u onverwachts uw werk moet verlaten voor een noodgeval van persoonlijke aard. Daarbij kan het gaan om privéproble- men die onmiddellijk moeten worden opgelost. Bijvoorbeeld als u een ziek kind van school moet halen, als uw partner moet bevallen, of als u zaken moet afhandelen rondom een sterfgeval in uw familie. Maar ook als u een loodgieter moet regelen, omdat een waterlei ding in uw huis is gesprongen. Wat u moet weten over calamiteiten verlof Aan het werk en uw kind plotseling ziek? Maak gebruik van calamiteitenverlof. staat bent om buiten werktijd te gaan stemmen. Welke voorwaarden gelden bij calamiteitenverlof? Bij calamiteitenverlof gelden geen specifieke randvoorwaar den. Uw werkgever mag een re delijk verzoek om calamiteiten verlof niet weigeren. Wel kan de werkgever achteraf vragen om de noodzaak van het calamitei tenverlof aan te tonen. Hoe lang mag calamiteiten verlof duren? Zoals de naam aangeeft, is ca lamiteitenverlof nadrukkelijk Geldt calamiteitenverlof ook voor andersoortige zaken die niet kunnen wachten? U kunt ook calamiteitenverlof opnemen om aangifte te doen van de geboorte van uw kind, wanneer u aanwezig moet zijn bij een gerechtelijke hoorzit- - ting, of om te gaan stemmen bij verkiezingen voor de gemeen teraad, Provinciale Staten of de Tweede Kamer. Dit laatste geldt echter alleen wanneer u niet in bedoeld voor het oplossen van noodgevallen op de korte ter mijn. De duur hangt af van de tijd die nodig is om het acute probleem op te lossen. Dit kan variëren van een paar uur - zo als bij het regelen van een lood gieter - tot een paar dagen - als u een begrafenis moet organise ren. Normaliter mag calamitei tenverlof echter niet langer dan een dag duren. Als bijvoorbeeld uw kind ziek wordt, kunt u de eerste dag calamiteitenverlof opnemen om het kind van school te halen en/of een op pas te regelen. Wilt u ook de daaropvolgende dag vrij om uw kind te verzorgen, dan moet u hiervoor kortdurend zorgverlof aanvragen. Hoe moet ik calamiteitenver lof opnemen? U moet het calamiteitenverlof altijd zo snel mogelijk bij uw werkgever melden. Dit kan ge woon mondeling. Daarbij moet u ook aangeven hoe lang uw calamiteitenverlof waarschijn lijk gaat duren. Alleen bij hoge uitzondering kunt u uw werkge ver achteraf informeren. Wordt mijn salaris doorbe taald tijdens mijn calami teitenverlof? Normaal gesproken wordt uw salaris gewoon doorbetaald. Wel kan uw werkgever u vragen het calamiteitenverlof te com penseren met bovenwettelijke vakantiedagen. Het is dan ook verstandig om bij uw werkgever na te vragen wat de precieze regelingen zijn voor salaris en vakantiedagen bij calamiteiten verlof. Lezersactie Een onvergetelijke stedenreis met twee avonden en nach ten aan boord van de 215 meter lange Cruiseferry en een bezoek naar één van de mooie steden York of Huil in Noord-Engeland. In de komende periode reist u op geselecteerde afvaarten voordeliger dan ooit. Huil Hull is leuk voor iedereen: een gezellige haven, vele gratis musea en traditionele pubs en Engelse winkelstra ten. Voor winkelliefhebbers zijn er twee overdekte win kelcentra en een aantal leuke winkels in omliggende straten. York In het schitterende York is het net alsof je in een openlucht museum rondloopt: schilder achtige straatjes, een imposante kathedraal, meer dan 30 musea, fudge makerijen, tea companies, boekenwinkels en antiquairs. Uiteraard vind je hier ook de grotere winkelketens! 3-daagse minicruise Huil Incl. twee overnachtingen aan boord o.b.v. volbezette Stan daard Inside cabin en busver voer naar Huil v.v. maand €39 €49 €59 Sept. 26,27,29 20 Okt. 8,9,15,16,17, 23,29,30 11,19,25 Nov. 5,6,7,12,13,14, 19,20,21,26,27 8,15,19,23, 25,29,30 Toeslag bus York: €11 p.p.; Toeslag zeezicht: €28 per cabin; Onbijt/diner: €30 per persoon (per enkele reis); Boekingskos ten: €20 per boeking BOEK NU! Boek uiterlijk 30 september 2012 en vermeld boekcode WEG. Bel 020 - 201 33 33 (ma - vr, 09.00 - 17.30 uur). Beperkt beschikbaar voor nieuwe boekingen. Voorwaarden van toepassing. Door Margon van den Berg 'Ik voel me 10 jaar jonger' SCHIEDAM - "Ik voel me 10 jaar jonger. In zes maanden tijd ben ik 20 kilo afgeval len. Mijn lichamelijke klachten zijn met 95% afgenomen. Ik ben ook, terwijl ik toch astmatisch ben, veel minder kortademig geworden", vertelt een enthousiaste Rita K. Zij is een van de cursisten, die met enthousiasme het 'Afvallen zonder lijnen' programma volgen van Make It Easy. "Het leuke is, datje normaal eet en ook best veel lekkers mag waar je niet dik van wordt." Directeur Yvonne Bakker van Make It Easy hoort dit soort verhalen dagelijks. "Het programma bestaat uit een combina tietherapie. Zeventien jaar geleden zijn wij als eerste in ons land daarmee begonnen bij rookverslaafden. Inmiddels is gebleken, dat ook degenen die teveel eten of snoe pen, met de combinatiemethode grote successen boeken." De basis is de auriculotherapie ofwel oor acupunctuur. Daarmee wordt het lichame lijke aspect van teveel eten aangepakt. Er worden daarvoor kleine puntjes op het oor gezet. Het is absoluut pijnloos. En het heeft meteen effect. Maar het programma bevat meer. "Als je niet anders gaat denken, blijft toch de gedachte hangen dat je iets moet op geven, dat bijzonder is en lekker. Door ook je gedachtegang over eten aan te pakken, kan iedereen, die daarvoor open staat, slagen." methode die Yvonne Bakker hanteert a >rkt met piepkleine puntjes die pijnloos In het tere vetverbmnding en dat je geen behoefte hebt aan zoetigheid en overmatig eten. Er wordt geen dieet voorgeschreven. "Zeker als je een druk leven leidt, heb je geen tijd om precies volgens het boekje boodschappen te doen en te koken. Wij zeggen: eet gewoon waar je trek in hebt. Er zijn maar een paar onbelangrijke dingen die je moet laten staan, zoals chips en koekjes. Verder mag je nagenoeg alles eten." De belangrijkste tip: "Maak van het afval len zonder lijnen elke dag een feestje!" De Make It Easy methode wordt toepast in 24 praktijken in Nederland. Een van de therapeuten is Yvonne Bakker zij werkt uitsluitend op afspraak. Om u nog beter van dienst te zijn, zijn er elke maand behandelingen in Schiedam bij Wijkcentrum De Blauwe Brug op het Bachplein 590. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 17.30 uur gebeld worden naar 0174-213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl AANBIEDING UIT VOORRAAD LEVERBAAR IN DIVERSE MATEN KEUKEN 2.20 x 2.20 m Blad/ kookplaat/ schouw en koelkast Industrieweg 26 3133 EE Vlaardingen Tel. 010-4601905 Fax 010-4354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur - 16.00 uur Zaterdag 10.00 uur - 14.30 uur .deweekkrant. Win een verblijf ga snel naar

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 31