Sterren in de dop OIO - WWW. 70 SI »T.NL Schilderen voor CliniClowns Week van de eenzaamheid Topzwemmers starten zwemschool in Schiedam L-E. I O n/-\ V EL STIJLDANSEN SALSA FOR 2 HIP HOP ZUMBA KIDS-ZUMBA IDS-STREETDANCE KIDS-SWING PEUTER DANSEN Jazeker Dancc- PavlyPlacc Irma E531 AOW verder dan de deurmat! WGGGNGR Media Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 september 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 12 Luuk in de make-up voor aanvang van de opnames, vanaf 22 oktober is de serie op Net 5 te zien, maar of het gezin al in de eerste aflevering zit, is nog niet bekend. FOTO: PR De Vlaardingse Kitty Jansen en haar twee kinderen Luuk en Rebecca zijn binnen kort te zien in een nieuwe doktersserie op Net 5. Hierin worden waargebeurde verhalen door doodgewone mensen nagespeeld. Karin Moerman Regio Kitty Jansen en haar kinde ren, die in Schiedam op school zitten, werden tot hun eigen stomme verbazing door Net 5 gebeld, nadat ze weken geleden al hadden gereageerd op een advertentie waarin om 'acteurs' werd gevraagd. Na een auditie op het Mediapark dachten ze dat ze de serie 'Dokters', die vanaf 22 oktober op TV te zien is, verder wel konden vergeten. Tot op een dag de telefoon gaat. „Ik dacht nog: netjes dat ze af bellen", vertelt Kitty een paar dagen na de opnames. Maar niets was minder waar. Kitty en 'de kinderen werden gevraagd een dag langs te komen en kre gen meteen kledingvoorschrif ten en een script mee. 'Dokters' is gebaseerd op de Amerikaanse serie Strong Medicine. „Zoge naamde scripted reality", ver telt ze. „Hiermee lopen ze te gen het einde van wat mogelijk is. Mensen willen niet al hun problemen met het grote pu bliek delen, daarom zoeken ze acteurs die waargebeurde ver halen willen naspelen." Omdat het net echt moet lijken voor de kijker worden geen bekende ac teurs gebruikt. Rijk is het gezin er niet van geworden, maar daar ging het ook niet om. „We wa ren aan het einde van de dag net uit de (trein) kosten, maar had den gelukkig nog wel wat over voor een lekker etentje bij de Sushibar." De onderwijzeres en haar kinderen hebben door deze ervaring wel de smaak van het acteren te pakken gekregen. Schiedam Bij De Vos Burchart slaap comfort op de Hoogstraat kunnen kinderen zaterdag 29 en zondag 30 september tijdens de Brandersfeesten een kussensloop komen be schilderen en uiteraard mo gen ze het kunstwerk mee naar huis nemen. Er wordt een vrijwillige bij drage voor de activiteit ge vraagd, de opbrengst gaat in zijn geheel naar de Cli niClowns. De Vos Burchart slaapcomfort zorgt voor be geleiding, kussenslopen en de materialen. Enkele Schiedamse kunste naars hebben ook een sloop beschilderd die in de winkel tentoon worden gesteld. Tij dens de Brandersfeesten kan hierop een bod worden uit gebracht, de hoogste bieder mag het kunstwerk zondag 30 sep tember mee naar huis ne men. Schiedam In ontmoetingscentrum De Woudhoek wordt 27 septem ber van 14.00 tot 16.00 uur een informatiemarkt gehou den over eenzaamheid. Hier staan verschillende kraam pjes van organisaties uit de stad waar informatie kan worden ingewonnen over al gemene activiteiten en activi teiten ter preventie van een zaamheid. Bezoekers krijgen een gratis kopje koffie. Schiedam Oud-topzwemmers Marcel Thijsse en Ralph de Vreede hebben begin deze maand een nieuwe zwemlocatie ge opend in Schiedam van het Zweminstituut. In het Zorg centrum van Argos zorg groep op de Voorberghlaan (DrieMaasStede) wordt zwemles gegeven op dins dag- en donderdagmiddag. De oud- topzwemmers heb ben drie jaar geleden het Zweminstituut opgericht. Aanleiding was dat zij uit hun omgeving signalen op vingen over weinig indivi duele aandacht voor kinde ren tijdens de zwemles en dat ouders klaagden over de grote groepen waarin hun kinderen les kregen. De zwemmers besloten hun ervaring in lesgeven te com bineren met de ervaring die zij met het zwemmen in het topsportcircuit hebben opge daan en dit over te dragen aan de kinderen. Inmiddels heeft dit geresulteerd in zeven vestigin gen van het Zweminstituut door het hele land en nu dus ook een opening in Schiedam. „Het is elke keer weer een toppresta tie wat een kind levert tijdens de zwemles. Wij zorgen dat ze elke keer weer een succeserva ring beleven, zo blijven ze ge motiveerd." Dit lukt alleen als de kinderen aandacht kunnen krijgen, vindt Ralph de Vreede. „Kleine groepen zijn erg be langrijk als ook gediplomeerde instructeurs. Het Zweminsti tuut geeft de kinderen les in groepjes van 5 kinderen." In Schiedam krijgen de kinde ren les van Raymond van de Merwe die zelf nog steeds op hoog nationaal niveau zwemt en dezelfde idealen heeft als de oprichters van het Zweminsti tuut. Voor meer informatie: www. zweminstituut.com Ouders zijn tevreden over de individuele aanpak bij het Zweminstituut en het zwemscoresysteem waarmee ouders de vorderingen online kunnen bijhouden. Er is nog plek. FUN SCHRIJF NU IN VOOR: (NEW STYLE) de Column van Kees Risseeuw De gezelligste Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Tja, nu de rook rondom de verkiezingsstrijd is opgetrokken, kan men aan de slag om een regering te vormen. Eén van de punten die zeker op tafel gaan komen is de AOW-leeftijd. Zo langzamerhand is iedereen, zo lijkt het, ervan overtuigd dat het onontkoombaar is dat de AOW-leeftijd omhoog gaat. Want, zo wordt ons voorgehouden, we worden steeds ouder, blijven langer gezond, en de vergrijzing slaat verder toe. Dus we kunnen langer werken, en we moeten dan ook wel. Dat klinkt allemaal best begrijpelijk en logisch. Maar...is het dat ook? Er zijn nl. nogal wat haken en ogen die voor grote problemen kunnen zorgen. Als u bedenkt dat op dit moment slechts 1/3 van de beroepsbevolking van 60 jaar en ouder werkt, dan lijkt het doorwerken tot 67 al heel lastig. En ik denk dat er ook heel wat werkgevers niet zo enthousiast zullen zijn om werknemersouder dan 65 jaar, in dienst te hebben, uiteraard afhankelijk van het beroep of bedrijfstak. En ook daarin schuilt een groot risico. Want achter een bureau kun je wel door tot 67, maar in veel fysieke beroepen denk ik niet. Moet er voor die beroepsgroep dan een uitzondering gemaakt worden? En zo ja, hoe ga je dat dan doen? Waar leg je de grens? En wat gebeurt er bij ontslag. Iemand die op 62-jarige leeftijd ontslagen wordt zal niet makkelijk een andere baan vinden. Veel haken en ogen waar ik vanuit de politiek nog geen antwoord heb gekregen. Ik vraag me af of ze het zelf wel weten? Want je kunt wel iets roepen, maar het lijkt me toch raadzaam om eerst te kijken naar de problemen en valkuilen. Ook werkloosheid zul je structureler moeten aanpakken. Het is toch op zijn zachtst gezegd merkwaardig dat er veel mensen werkloos thuis zitten, en dat er werknemers uit andere landen worden gehaald omdat de werklozen in Nederland het niet willen uitvoeren. Tja, dat kan volgens mij echt niet meer hoor. Ik snap best datje graag werkzaam blijft in je branche of beroep waar je al vele jaren hebt gewerkt, maar als de keuze "werkloos" of een baan in een andere beroepsgroep is, dan stem ik toch voor het laatste. Uitkeringsinstanties en re-integratiebureaus zouden hier aan de hand van nieuwe wetgeving veel meer moeten doen om mensen aan het werk te krijgen. En, ik heb het al vaak gezegd, ik hoop en eisvan de nieuwe regering een duidelijk standpunt en beleid op het gebied van hypotheekrenteaftrek. Ik ben benieuwd! Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl ONLINE INSCHRIJVEN; MAKKELIJK EN SNEL! Met uw (reclame)drukwerk écht opvallen in uw eigen regio? Verspreid uw boodschap met de huis-aan- huiskranten van Wegener. Uw drukwerk wordt exclusief verspreid met een beperkt aantal folders. Hierdoor bent u verzekerd van uitstekende bezorgkwaliteit en boven dien: optimale aandacht! Meer weten? Bel 088 - 013 88 90 of mail naar: reclameverspreiding@wegenermedia.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12