uderi we Schiedam s( irado Textiel men houden we Schiedam schoon euwe openingstijden U I I Geert Goudriaan is rioolspecialist en werkt 33 jaar bij Irado. Feestelijk einde Kindertuinseizoen afvalbrengstation Openingstijden Milieuvriendelijke wegafzetting V. Het GOED nu ook op het afvalbrengstation Oktober: nieuwe inzamelronde textiel t Brandersfeesten Samen "De eerste flinke nojaarsbuien zijn alweer gevallen. In sommige straten blijven dan diepe plassen staan. Dit kan komen doordat gevallen bladeren de rioolingang verstoppen. Ieder jaar reinigen mijn collega's en ik alle 27.500 kolken, zoals wij de rioolingangen noemen. Tijdens de natte herfstmaanden kunnen ze toch verstopt raken. Dan is het fijn als bewoners ons een handje helpen door waterputten bladvrij te houden en geen zwerfvuil in de putten te stoppen. Is de wateroverlast erg groot, dan zorgen we voor een oplossing én droge voeten. Sinds maart zijn zo'n 300 scholieren wekelijks actief geweest in de Kindertuinen op de locaties Kethel en Vijfsluizen. Het hele zomerseizoen kweekten de leerlingen uit groep vijf van de basisschool hun eigen bloemen en groenten. Nu alle tomaten, radijsjes en wortels geoogst zijn, sluiten de jonge tuiniers op 1,2 en 3 oktober het tuinseizoen feestelijk afin Natuurcentrum 'De Boshoek'. Tijdens het eindfeest ontvangen alle kinderen een 'Bewijs van groen gedrag' en maken ze van hun zelf gekweekte bloemen een mooi droogbloemstukje. Dè openingstijden van het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat zijn sinds 1 augustus jl. gewijzigd. Tegenwoordig is het afvalbrengstation op woensdag gesloten en gaan we op zaterdag een uurtje eerder dicht. Wilt u niet voor een dichte deur komen te staan? Noteer de nieuwe openingstijden en bewaar ze op een handige plek. Ma-/di-/do-/vrijdag van 8:00 tot 16:00 uur. Zaterdag van 9:00 tot 14:00 uur. Woensdag gesloten. Actiewagens worden meestal aangedreven door een accu, maar die van Irado binnenkort niet meer! Dit najaar nemen we de eerste actiewagens op zonne-energie in gebruik. De actiewagens worden ingezet voor wegafzettingen. Dit zijn aanhangwagens met een uitklapbaar informatiepaneel zoals op de foto hiernaast Met hun onderhoudsvrije zonnepanelen en energiezuinige LED-lampen zijn deze actiewagens voortaan duurzaam en milieuvriendelijk. En dus geheel in lijn met onze bedrijfsvoering. Want, Irado gaat en staat voor maatschappelijk verantwoord ondernemen. GOED nieuws! Sinds kort staat ook op het afvalbrengstation een container van kringloopwinkel Het GOED. Voortaan kunt u hier al uw nog bruikbare spullen kwijt. Opruimen en recyclen gaan dus in een moeite door! Twijfelt u of uw spullen geschikt zijn voor hergebruik? Bij de container staat een van onze medewerkers om alle spullen in ontvangst te nemen en de kwaliteit te beoordelen. Spullen die nog goed zijn krijgen op deze manier een nieuw leven. Het GOED redt I jaarlijks grote I hoeveelheden gebruikte spullen van de verbrandingsoven en levert zo een aanzienlijke bijdrage aan een schoner milieu. Haal uw te kleine kleding onder uit de kast en uw oude lakens en gordijnen van zolder, want in oktober start Irado weer met textielinzameling. Elke woensdag halen we in een andere wijk van Schiedam textiel op. Zet uw oude goed in een gesloten vuilniszak voor 7:45 uur aan de straat en wij zorgen ervoor dat het gescheiden wordt verwerkt of hergebruikt. Op de website van Irado vindt u een overzicht van de ophaaldata. Wilt u op de hoogte blijven van de inzamelrondes voor textiel, abonneert u zich dan via onze website op onze e-mailalert. Net als de meeste Schiedammers, verheugt Irado zich dit jaar weer enorm op het grootste evenement van de stad. We doen er dan ook alles aan om het schoon, overzichtelijk én natuurlijk gezellig te laten verlopen! En ook dit jaar komt u ons niet alleen tegen in actie. Op zaterdag en zondag kan iedereen - groot maar vooral ook klein - kennismaken met ons werk op het Irado Spelletjesplein. U vindt ons dit jaar aan 9 het Huis te Riviere: hoek Broersvest Overschiesestraat. U komt toch ook? www.irado.nl 010-262 1000

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 14