Openhaard stoken: gezellig, maar schadelijk 'VVS Luchtverontreiniging en gezondheidsklachten 't Vrijwilligersfeest komt eraan! Schiedamse ondernemers; meld u aan! vv 19 SEPTEMBER 2012 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten De zomer loopt op zijn eind. Niets is zo fijn om tegen de avond de kachel lekker op te stoken en zo de eerste herfstkilte uit uw huis te verdrijven. Een gezellige vorm van bijverwarming. Maar ook veroorzaker van luchtverontreiniging en gezond heidsklachten! Omdat hout een natuurproduct is, wordt vaak gedacht dat er bij verbranding geen schade lijke stoffen vrijkomen. Dit is niet waar. Bij het stoken stoten openhaarden en houtkachels kool-, stikstof- en zwaveldioxide, zwevende deeltjes en koolmonoxide uit. Deze stoffen staan bekend om hun effecten op de gezond heid en zijn (mede)veroorzaker van bijvoor beeld luchtwegklachten. Beperk de gevolgen Verantwoord hout stoken beperkt de ge zondheidsrisico's en de milieubelasting. Let daarom op het materiaal waarmee u stookt. 'Allesbranders' bestaan niet; stook alleen met geschikte brandstoffen. Gebruik daarnaast nooit brandbare vloeistoffen om haard of kachel aan te maken, maar aanmaakblokjes of aanmaakhout. Doof het vuur niet door de luchttoevoer af te snijden; hier komen veel schadelijke gassen bij vrij. Zelf controleren of het goed gaat? De kleur van de rook zegt iets over het stook- gedrag. Witte rook is als regel een teken van goede verbranding. Donkergrijze rook geeft het signaal af, dat de verbranding steeds on vollediger is. Zwarte en dikke vette rook wijst op een hoog roetgehalte. Op 25 oktober is het Vrijwilligersfeest 2012 in het Theater aan de Schie; een bedankje voor alle vrijwilligers en hun bijdrage aan de Schiedamse samenleving. Dan vindt ook de verkiezing van 'Vrijwilliger van het jaar' plaats. De uitnodigingen zijn verzonden. Het kan echter zijn dat uw orga nisatie deze niet heeft ontvangen. Vraag in dat geval vóór 1 oktober een aanvraagformulier via contact@schiedam.nl o.v.v. 'Vrijwilligersfeest'. Zaterdag 15 september openden (van links naar rechts) wethouder Mario Stam, Lisette (organisatie), directeur Woonplus Bob Venhuizen en Edson (organisatie) het Nieuwland Festival 'Nieuwland Life'. Naast verschillende optredens was er een optocht door de wijk, een rommelmarkt, een 'goe de doelenmarkt', verschillende (kinder-)workshops, een familiedisco en, zoals elk jaar, de kraampjes van de wereldkeuken. Daar kon het publiek genieten van gerechten die door Nieuwlanders zélf waren klaargemaakt. Deze week is Jan van Ginkel, de nieuwe gemeentesecre taris/algemeen directeur van de gemeente Schiedam, in Schiedam begonnen. Hiervoor bekleedde hij die functie bij de gemeenten Graafstroom, Liesveld en Nieuw-Lekkerland. Hij kijkt erg uit naar zijn nieuwe wérk: "Ik vind het een mooie uitdaging om te werken voor een prachtige stad en een ge meentelijke organisatie waar nog veel uitdagingen, maar vooral ook kansen liggen. We werken als ambtenaren voor de stad en haar inwoners. Ik kijk ernaar uit me daarvoor in te zetten." Op 2 oktober start het Lentiz|LIFE College met de tweede onder nemerstraining voor startende en bestaande ondernemers. Tijdens twaalf bijeenkomsten krijgen de deelnemers les in marketing, bedrijfs voering en gebruik van social media. Een ervaren coach zorgt voor de praktijkbegeleiding en het opbouwen van een goed netwerk. Neem voor meer informatie of om u aan te melden contact op met Hans van der Wiel, docent LentizjLIFE College, (010) 473 53 77. Wethouder Peter Groene- weg met de eerste groep geslaagde cursisten. AGENDA Datum Opening dependance Ballet- en Dansstudio 22 september Wijkoverleg Centrum 25 september Wijkoverleg Groenoord 27 september Wijkoverleg Spaland/Sveaparken 27 september Wijkoverleg Zuid 1 oktober Wijkoverleg West 2 oktober Raadsvergadering 20 september Subcommissie Jeugd 24 september Locatie Tijd Wennekerpand, Vijgensteeg 2 09,00 - 16.00 uur Bewonersvereniging Schiedam-Centrum, Hoogstraat 71 20.00 - 22.00 uur Recreatieruimte Beethovenflat, Van Beethovenplein 161 20.00 - 22.00 uur Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30 - 21.30 uur Bewonersvereniging Zuid, Leliestraat 10 19.30 - 21.30 uur Bewonersvereniging West, Jan van Avennesstraat 32 20.00 - 22.00 uur Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 00.00 uur Lunchkamers, Stadskantoor, Stadserf 1 19.30 - 22.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 19