Centrale rol voor Schie Heropening speelplek Rozenburgerplein Overal dahlia's... Jazz uit de koffer Tafelen met iemand die eenzaam is Weekje Wennekerpand Gondelvaart krijgt een nieuw en melodieus jasje Van de lezer: 'Pin, pin, pin, pin...' Pintilie zoekt spullen voor Roemenië Stapels schoenendozen met cadeaus Bezuinigingen slecht voor burencontact Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 september 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Schiedam De internationaal bekende jazztrompettist Michael Va rekamp maakt zaterdag 22 september zijn opwachting bij de Schiedamse Jazzclub 'Jazz uit de Koffer' aan de Tuinlaan. Als opwarmertje spelen drie getalenteerde muziekstudenten tussen 20.30 en 21.30 uur alvast de zaal plat. De zaal gaat open om 20.00 uur, entree is gratis voor le den en niet-leden betalen vijf Schiedam In ontmoetingscentrum De 5 Molens kunnen ouderen 5 oktober komen tafelen met iemand die eenzaam is in het kader van de Week van de Eenzaamheid. Dat is van 12.00 tot 14.00 uur. Het is de bedoeling dat ie mand wordt meegenomen die anders niet zou komen, iemand die weinig andere activiteiten onderneemt en weinig sociale contacten heeft. Dan geldt: 2 maaltij den halen, 1 maaltijd beta len. Vooraf opgeven bij de bar, achteraf betalen. Info bij: Tiny Groeneweg, tel. 248 68 88. Schiedam In het Wennekerpand kan genoten worden van muziek, theater, films en beeldende kunst. Volwassenen en kin deren kunnen er zelf ook aan de slag bij cursussen en workshops. In de week van 17 t/ni 23 september zijn er verschillende activiteiten om kennis te maken. Op dinsdagavond is er een CultuurCaf waar fotograaf Jan van der Ploeg iets vertelt over de verschillende invals hoeken waarmee je als foto graaf naar Schiedam kunt kijken. Wenneker Cinema draait in die week twee mooie films en kinderen tussen de 11 - 14 jaar kunnen op don derdagmiddag een proefles Filmmaken doen. De week wordt afgesloten met de voorstelling 'Moord in de coulissen' door Theater groep Tegenlicht. Schiedam viert vanaf 28 sep tember voor de 28e keer de Brandersfeesten. Omdat de kades niet toegankelijk zijn voor veel publiek, vaart de Gondelvaart een alternatieve route en is het programma enigszins aangepast. Van de redactie Schiedam Toen in 1984 een aantal onder nemers uit de Schiedamse bin nenstad besloot een grote bra derie te organiseren, konden zij niet vermoeden dat daarmee het grootste evenement van Schie dam geboren was. Want 28 jaar later viert Schiedam nog altijd de Brandersfeesten en doet dat uitgebreider dan ooit. Uiteraard heeft de Branders- markt ook anno 2012 een be langrijke rol in het feestwee kend. Vanaf de Koemarkt, over de Hoogstraat en Lange Kerkstraat, tot aan het Land van Belofte kan er op zaterdag en zondag genoten worden van een keur aan kraampjes, pro ducten en de heerlijkste happen en dranken. Een ander goud en oud onder deel is natuurlijk Schiedam Live. De actieve horecaondernemers hebben ook dit jaar gezorgd voor een gevarieerd aanbod aan live muziek. Onder de 'oude be kenden' van de Brandersfeesten valt ook de Gondelvaart. Ieder jaar weer een publiekstrekker. In 2012 krijgt de Gondelvaart een nieuw en melodieus jasje. In een bijzondere stoet varen de muzikale boten aan het publiek voorbij en dragen de klanken van onder andere de Rijnmondband, Shantykoor Hoeksewaard, Meidenkoor Hogenoot en Brassband Le- gendairs tot ver over de Schie damse havens. De Gondelvaart vaart dit jaar niet over de Lange Haven, maar is te bewonderen aan de Schie. Het gehele week end is van de Oude Sluis tot aan de Brandersbrug een feestelijke boulevard te vinden. Schiedam Samen met kinderen uit de wijk opent wethouder Arie Wijten vandaag de speelplek op het Rozenburgerplein. Een aantal kinderen heeft meegedacht over de inrichting van de speelplek. Daardoor is het spelen in Zuid een stuk leuker geworden. Bijzonder aan deze kinderpar ticipatie was dat de kinderen met een eigen budget zelf de inrichting hebben bepaald van de speelplekken. Deze aanpak is uniek: bij kinderparticipa tie zijn meestal ouders aan het woord. In dit geval hadden de kinderen het ook echt zelf voor het zeggen. De kinderen hebben in vier lessen geleerd hoe ze een speel plek kunnen beoordelen en wat er komt kijken bij de inrichting daarvan. Ze hebben de speel plekken vervolgens beoordeeld op kwaliteit en speelplezier. Op basis daarvan gaven ze aan welke bestaande speeltoestellen moesten worden vernieuwd. Ze mochten binnen het budget ook zelf aangeven welke toestellen ze graag wilden. Tijdens de Open Dag van dé dahliavereniging afgelopen zaterdag stonden er helaas nog maar weinig in bloei. Dat kwam door hét koude en natte voorjaar. Het was een beetje domper voor de trotse leden van de ver eniging die de bezoekers altijd graag vertellen over 'hun geliefde Dahlia's'. FOTO: BART BOS Daar stond ik dan met mijn goede gedrag. Wachtend in de rij om te kunnen pinnen. Eenmaal aan de beurt wei gerde mijn kaart alle dien sten. Dan maar naar een andere bank met een auto maat. Tja, je hebt ze nog: winkels waar contant betaald moet worden. Toch maar weer terug naar de automaat om te kijken wat er nu aan de hand was. Geen krimp, gaf de auto maat. De kaart werd niet geaccepteerd. Ineens ge beurde er iets, een klik en ik kon mijn kaart invoeren. Wat er op het scherm stond ver baasde mij: 'Uw magneetstrip is beschadigd' en wat ik moest doen. Op naar de bank en mijn verhaal verteld. Geen punt u krijgt een nieuwe. Moet ik dat betalen? Was mijn eerste reactie! Weken gingen voorbij, een be richt naar de bank gestuurd en een antwoord wat was te raden. U moet nogmaals naar uw bank. Zo gezegd zo gedaan en waar achtig na een aantal dagen de nieuwe pas. Alles werkt weer. Wat is nu de moraal van dit ver haal! De ABNAMRO was al in het nieuws omdat het Internet bankieren niet zo veilig is als ze beweren. Dat was niet verteld tegen hun klanten. Nu mijn kaart. Het schijnt zo te zijn dat hun automaten he lemaal niet zijn omgebouwd zodat alleen de chip op mijn kaart gelezen wordt. Hoe ik dat weet? Ten eerste was het een slip of the tong van de medewerker van de bank. Die vertelde dat niet alle automaten zijn aange past. Ik heb er nergens een gevonden die dat wel was van hun bank. Het tweede dat ik bij een supermarkt wel werd geholpen door een betaal automaat. Die laatste leest inderdaad alleen de chip. Veilig bankieren, nog Steeds in de kinderschoenen. Hans Henrichs Schiedam Stichting Pintilie is weer bezig met de voorbereiding van de laatste transporten van dit jaar. In oktober gaat een grote vrachtwagen naar tehuizen in Roemenië met verschillende hulpgoederen en naar een Pools tehuis voor zwaar gehandicapte jongens in de leeftijd van 3 tot 25 jaar. Hier worden warme pyjamas, sokken, onder goed, voedsel en incontinen- tiemateriaal gebracht. In de cember gaat er wagens naar Roemenie en Oekraine. De stichting kan daarvoor nog héél veel spullen gebruiken, zoals kleding, schoenen, beddegoed, dekbedden en dekens. Ook willen ze dan weer Kerstpakketten maken, waarvoor ze weer allerlei levensmiddelen kun nen gebruiken. Iets vragen? Bel dan met Els Bosch, tel. 06-54 29 26 25. Het pakhuis is te vinden aan de Groene weg 12. Schiedam Bij Deli XL aan de 's-Gra- velandsweg 391 kan iedereen in de omgeving van Schie dam op 20 en 21 november schoenendozen voor Edu- kans Schoenmaatjes inle veren. De versierde en ge vulde schoenendozen gaan als cadeau naar kansarme kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa. Elk jaar doen veel scholen, kerken en ver enigingen in Schiedam en omstreken mee met Schoen maatjes. Edukans Schoenmaatjes is een jaarlijks terugkerende actie waarbij Nederlandse kinderen een versierde schoenendoos vullen met schoolspullen en speelgoed. Zo raken kinderen actief en creatief betrokken bij het le ven van een kind in een ont wikkelingsland. Daarnaast leren ze om con creet spullen te delen met een leeftijdgenoot die het moeilijk heeft. In de afgelo pen jaren zijn meer dan 2,5 miljoen kinderen verrast met een cadeau. Deelnemers kunnen zich via edukans.nl/schoenmaatjes opgeven. Schiedam Uit de Buurtmonitor 2012 -deze zomer uitgevoerd door Stichting Buurtlink- blijkt dat buurtactiviteiten van be lang zijn voor het onderlinge contact tussen buren. Een derde van de 2295 on dervraagden geeft aan dat hun contact met de buren is verbeterd dankzij deze acti viteiten. Het onderzoek toont ook het belang van gemeentelijke subsidies aan. Veel steden of stadsdeelraden verstrekken subsidies voor het organise ren van buurtactiviteiten. Door de gemeentelijke be zuinigingen staan deze landelijk echter sterk onder druk, waardoor de kans be staat dat het aantal activitei ten terugloopt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 9