i I I i 1 1 "water september 2012 d EP Woningaanbod Voor de huurder Kort Zaterdag 29 september NVM open huizen route BTW van 19% naar 21% per 1 oktober 2012 Woningaanbod Voor de huurder Aanbod seniorenwoningen in Schiedam Wilt u klussen? Ontwerp mee aan je eigen huis op 2 oktober a.s.! M I" Owrh. Nieuwland meets Oost op november 2012 Nieuwland meets Oost Interesse in een nieuwe (koop)woning? De eerstvolgende NVM Open Huizen Dag op zaterdag 29 september biedt u veel kansen! Met name in de wijken Schiedam Noord, Schiedam "Zuid, Nieuwland en in het historisch Centrum staan de woningen open. Tussen 11.00 uur en 15.00 uur bent u van harte welkom in maar liefst 18 huizen. Mocht uw voorkeur toch uitgaan naar een andere woning, dan wordt u deze dag in de gelegenheid gesteld om ook deze woning te bekijken. De adres sen van de 'open huizen' vindt u in de ad vertentie van Woonpius elders in deze krant. Morgen een betaalbaar huis zonder poespas Koopsommen variëren tussen 97.500,- en 295.000,-. Uniek aan deze woningen is dat u kunt kiezen voor een geheel gere noveerde woning of een standaard woning die u naar eigen inzicht zelf kunt opknappen. Woonpius heeft hiervoor verschillende pak ketten ontwikkeld. Het opknappen van de keuken, douche en/of toilet wordt verwerkt in de aankoopprijs en je kunt het totale bedrag meenemen in de financiering. De ultieme match Juist ook starters op de woningmarkt nodigen wij graag uit. Wij bieden aantrekkelijke 2- of 3 kamerappartementen en alle voorzieningen en openbaar vervoer om de hoek. Studeren in Delft? Winkelen in Rotterdam? Vanuit de gemoedelijke thuisbasis Schiedam is dit een perfecte optie, waar u wellicht nog niet eerder aan heeft gedacht. Begin alvast met inrichten! Om een frisse start te maken in de nieuwe woning, ontvangen bezoekers van het open huis bij aankoop van een woning een IKEA- BON t.w.v. C l.OOO,-. Nieuwsgierig naar de kopers die u voor waren Lees dan de ervaring van bijvoorbeeld Witse Koopman aan het Lisztplein op www.woonplus.nl onder'ik zoek een woning'. Wilt u meer informatie, neem dan contact op met het verkoopteam Woonpius, via tele foonnummer (010) 20 45 382. Zoals u ongetwijfeld uit de media heeft vernomen, wordt per 1 oktober 2012 het hoge BTW tarief van 19% verhoogd naar 21%. S Mi Als huurder van Woonpius merkt u daar niets van in de huurbetaling. Wel krijgt u ermee te maken bij de jaarlijkse afreke ningen stook-en servicekosten. De kosten voor gas, elektra en schoonmaken worden namelijk hoger door de BTW verhoging. Deze hogere kosten worden via de afre kening bij u in rekening gebracht. Waar nodig past Woonpius per 1 januari 2013 de voorschotten voor de servicekosten in de huur aan. Meer informatie over de BTW verhoging vindt u op www.rijksoverheid.nl Vorige maand heeft Woonpius via het Nieuwe Stadsblad aandacht geschonken aan het aanbod seniorenwoningen in Schiedam. Op deze oproep heeft Woonpius veel reacties ontvangen. Inmiddels zijn er weer woningen vrij gekomen. Graag wijzen wij u op het nieuwe aanbod elders in deze krant. Interesse? Let op: wilt u in aanmerking komen voor een van deze woningen, dan moet u de volgende documenten kunnen overleggen: IB-60 formulier. Dit formulier kunt u aan vragen bij de Belastingdienst. Het opsturen duurt ca. 10 werkdagen. Ook kunt u het formulier telefonisch opvragen. Dit duurt ca. 5 werkdagen. Een uittreksel Basisadministratie. Dit formu lier met "historische woongegevens" kunt u ophalen bij de gemeente waarin u woont. Zorg ervoor dat u deze documenten tijdig in uw bezit heeft. Reageren op een woning U kunt op werkdagen tussen 8.00 - 11.00 uur telefonisch contact opnemen met de afdeling mutatie van Woonpius op telefoonnummer (010) 20 45 100. Een e-mail sturen kan ook (wps@woonplus.nl). Uit de reacties worden kandidaten geselecteerd. De kandidaat die voldoet aan de toewijzingscriteria (leeftijd en inkomenseis enz) krijgt de woning aangebo den. Zodra u de woning krijgt toegewezen, tekent u direct de huurovereenkomst. Daarnaast betaalt u de eerste maand huur. Woonpius geeft huurders veel vrijheid om de woonruimte aan te passen aan hun wensen. Uiteraard moeten de veran deringen wel aan een aantal voorwaar den voldoen. De voorwaarden zijn er om de veiligheid en een goede kwaliteit te garanderen, ook voor êen volgende huurder. Als deze goed worden nageleefd, ontstaan er geen pro blemen bij verhuizing. De huurder mag de aanpassing dan gerust achterlaten en in sommige gevallen stelt Woonpius daar zelfs een vergoeding tegenover. Het is ver standig om alle veranderingen schriftelijk aan Woonpius te melden. Voor een aantal klussen heeft u uitdrukkelijk schriftelijke toestemming van Woonpius nodig. Dan gaat het bijvoorbeeld om het aanpassen van de indeling van de woning of verande ringen aan de gevel (zoals het aanbrengen van zonwering of een antenne). Meer informatie? Bekijk de folder op www.woonplus.nl in de rubriek 'ik ben huurder' - "Klussen in huis". In de nieuwe woonwijk Over het Water, ten oosten van de Parkweg, werken toe komstige bewoners mee aan het ontwerp van hun eigen huis en buurt. Dinsdag 2 oktober vindt de le ontwerpsessie plaats in het Wennekerpand, Vijgensteeg 2 in Schiedam. We starten om 19.30 uur. Kijk voor meer informatie en aanmelding op www.overhetwater.nl. Op 1 november a.s. vindt een eerste grote ontmoeting plaats tussen de Schiedamse wijken Nieuwland en Oost. De ontmoeting wordt georganiseerd door de bewonersverenigingen Wonen en Leven en de Bewonersvereniging Schiedam-Oost (BVSO). Het doel van de bijeenkomst is om te kijken waar de wijken kunnen samenwerken en van elkaar kunnen leren. Naast een presentatie, een informatie markt, een quiz en een workshop mozaïek is er ook live muziek. Bewoners van de wijken Nieuwland en Oost zijn van harte welkorq in het Life College, achter station Schiedam Centrum, Parallelweg 401 "Schieveste". De bijeenkomst duurt van 18.00 tot 22.00 uur. Er is een pendelbus die bewoners vanaf beide wijkcentra brengt en haaJt. Aanmelden kan vóór 24 oktober a.s. bij wijkcentrum Dreesplein, telefoonnum mer (010) 47 38 671 of via e-mail naar cpauw@swswelzijn.nl (Christine Pauw) of bij Oost op telefoonnummer (010) 24 50 169 of via e-mail naar bvso@caiway.nl. Openingstijden kantoor Woonpius Schiedam Ons kantoor is op maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 11.00 uur geopend. U kunt ons dan telefonisch bereiken of vragen stellen bij onze balie. Vanaf 12.00 uur is ons kantoor alleen op afspraak geopend. Website Al onze informatie is ook terug te vinden op onze website www.woonplus.nl. 0- Informatie die 24 uur per dag, 7 dagen per week in te zien isl Telefonische bereikbaarheid Woonpius is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Eindafrekening, afrekening stookkosten en/of servicekosten 3.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Inloopspreekuur en afspraken maken Maandag t/m vrijdag is ons kantoor van 08.00 tot 11.00 uur open. U kunt dan bellen of langskomen voor vragen. Heeft u specifieke vragen of wilt u persoonlijk advies, maak dan^een afspraak met ons. Afspraken worden ingepland op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur. Reparatieverzoek Een reparatieverzoek kunt u maandag t/m. vrijdag tussen 08.00 en 11.00 uur telefo nisch melden via nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Maar u kunt ook via onze website www.woonplus.nl uw reparatieverzoek doen. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij dan contact met u op voor ver dere afhandeling. Spoedeisende reparatie- verzoeken .kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 13