SLIMME KOPERS SLAAN DIRECT HUN SLAG OP SWEETDEAL.NL §we£tjd&ajinj) Wegbezuinigd Bijzondere grasmat in Kethel Zestig jaar SWEETDEAL BIEDT ONGEKENDE KORTINGEN BIJ JOU IN DE REGIO. Sl-judoka's halen podium Sportveld op Schieveste? Schiedam/Holy handhaaft zich Volg ons op Twitter en vind ons leuk op Facebook @sweetdealNL f fb.com/sweetdealnl Altijd actueel: de weekkrant.nl Waarom meer betalen dan nodig? Profiteer van de spectaculairste aanbiedingen uit je eigen regio voor de helft van de prijs of minder. Slimme kopers schrijven zich in op www.sweetdeal.nl en slaan direct hun slag. Een sportief dagje weg, een heerlijk diner, een behandeling in je favoriete schoonheidssalon. Sweetdeal biedt ongekende kortingen, die beginnen bij een minimum korting van 50%! De deals staan meestal 24 uur online. Je kunt de koop direct sluiten via de site. Wel zo handig! Iedere dag worden er nieuwe, verrassende deals aangeboden. Houd de site goed in de gaten en profiteer meteen! Schiedam Het hoofdveld op sportpark Kethel heeft niet langer een mat, die enkel bestaat uit na- tuurgras. Hoewel de locatie over enkele jaren een andere bestemming krijgt en zijn sportstatus ver liest, heeft de gemeente het veld toch op de schop genomen en voorzien van, zoals de gebrui kers het inmiddels noemen, 'hy bride' grasmat: een combinatie van kunst- en natuurgras. Het project is inmiddels afgerond en gereed voor gebruik. WK en Spaland, de bewoners van het sportpark laten het niet ongemerkt voorbij gaan en vieren de renovatie op woensdag 26 september met een wedstrijd tussen de eer ste elftallen. De aanvang is 20.15 uur. Schiedam Judoka's van Sportinstituut Schiedam hebben op het Zuid-Hollands kampioen schap judo voor dames en heren, dat zaterdag in Den haag werd gehouden, drie maal het podium gehaald. Daarmee plaatste het trio zich voor het Nationaal Kwalificatie Toernooi, waar tickets te behalen zijn voor het Nederlands kampioen schap. Bij de dames -70 kg was er zilver voor Kayla Ruitenga. In de klasse -81 kg bereikte Arno van Beest de derde plaats en Willem Romijn werd vierde. Ruben van Marion en Arie Romijn reikten niet tot de beste vier. Schiedam Het door Will van Wijk (WD) tijdens een gemeen teraadsvergadering gelan ceerde idee om een stuk braakliggende grond op Schieveste te transforme ren tot sportveld, is breed met instemming ontvangen. Daarmee zou het gebied ach ter het NS-station weer, na dat het eerder de thuisbasis vormde van de voetbalclubs SVDPW en Ursus, iets van een sportieve invulling krij gen. „Nu wordt er met dat veldje niets gedaan, maar moeten dè leerlingen van schgjen in de wijk Oost he lemaal naar Excelsior'20 in Thurlede - twintig minuten heen en twintig minuten terug - voor de school sport", onderbouwt Van Wijk zijn ideé. „Met een veld op Schieveste wordt door de basisscholen veel tijd gewonnen. Daarnaast zal het het gebied verle vendigen en is het ook voor de jeugd uit Oost aantrekkelijk." Achter de groene tafel werd het idee vanuit een positieve invalshoek bekeken. Gezien de status van de Schiedamse schatkist zal het problematisch zijn om de financiële middelen te vinden. „Maar ze gaan, zo is mij verzekerd, bezien of het realiseerbaar is." in samenwerking met WGGGNGR MGCÜ3 Schiedam Het opleidingsteam Schie dam/Holy blijft tweedeklas ser. Dat heeft het te danken aan de overwinning op Hel levoet Athletics. „In een waanzinnig mooie pot", zoals coach Gé Hoedt het verwoordt, werd het 9-8 en de twee punten die de over winning opleverde, zorgt er voor, dat de Schiedams/ Vlaardingse combinatie bui ten bereik van hekkensluiter Wassenaar kwam. Holy/ Schiedam sloot de competi tie af met een 9-2 overwin ning op Euro Stars 2. In de tweede klasse C werd Blue Birds kampioen. Op eerbie dige afstand volgen Adegeest en Holy/Schiedam. Zestig jaar al is Tinus Streijl (zittend) lid van voetbalver eniging HBSS. Hij werd daarvoor tijdens de jaarvergade ring gehuldigd net als de leden, die 25, 40 en 50 jaar op de lijst staan. De groep wordt aangevuld door aftredende be stuursleden Jos Goedhart, Franny Gijze en Erik Pieters. Het is gedaan met het Sportga la. Het jaarlijkse feestje voor de sportkampioenen is niet meer. Het gala hapte jaarlijks zo'n 30.000 euro uit de stadskas. Het is 'wegbezuinigd-', zoals de eve nementennota het koel noemt. Geen ontkomen aan. Toch wil de gemeente sportprestaties niet helemaal onbenoemd laten. Gerard S. Verver Schiedam „We hebben wel de intentie om kampioenen te huldigen", laat een woordvoerder van de gemeente weten. „Maar dan op een veel soberder manier." Daarvoor is contact gezocht met Look TV/Radio Schie dam, die het estafettestokje al eens eerder heeft overgenomen. De presentatoren Karei Leeuw- angh en Henk Groenewegen ontvingen toen de kampioenen in het clubgebouw van voetbal club Hargasport. Later pakte de Dienst Sport Recreatie de draad weer op en was aanvan kelijk sporthal Groenoord en later de foyer van Theater aan de Schie de feestlocatie. „We hebben nadat beslist was het gala te schrappen wethouder Foort van Oosten (inmiddels verhuisd naar de Tweede Ka mer en opgevolgd door Natha lie Gouweleeuw, red.) gezegd dat hij het niet kon maken om helemaal niets te doen", meldt Leeuwangh. De boodschap kwam aan en leidde tot overleg tussen gemeente, DSR en de lokale zender. „De bedoeling is om een datum te prikken en uit te vinden welke vorm we de hul diging gaan geven." De bedoe ling is om de huldiging op een zaterdag in december te houden. Als lokatie zijn drie keuzes genoemd: „Een club gebouw van een sportver eniging, onze studio of een door de gemeente gekozen plaats." Onzeker is of naast de huldiging van de kampi oenen ook de verkiezing van sportvrouw of sportman, de sportploeg en het talent van het jaar een vervolg krijgt. In november 2011 was het damesteam van Ventura de laat- ste sportploeg van het jaar, die gehuldigd werd in de foyer van het Theater aan de Schie. FOTO: PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 18