Gemeenteberichten Schiedam Weekmarkt Stadserf eenmalig verplaatst naar Broersveld w - x Van Oosten naar Tweede Kamer 26 SEPTEMBER 2012 - PAGINA 1 Foort van Oosten is vorige week naar de Tweede Kamer vertrokken. Hij was bijna een jaar wethouder in Schiedam voor onder andere financiën, sport, recreatie en de A4. Donderdag werd hij als VVD-kamerlid geïnstalleerd. Van Oosten blikt terug op een mooi jaar. "Wat mij betreft springen er twee zaken uit. In de eerste plaats de conceptbegroting, die we vorige week naar de raad hebben gestuurd. Als college hebben we een bijna sluitende begroting gepresenteerd, waarbij we ook de financiële reserves weer op orde brengen. Het tweede hoogtepunt is het plan rond de A4 en de mogelijkheden die een sportpark op het tunneldak biedt voor de rest van de gemeente." De ex- wethouder neemt veel mooie herin neringen mee naar Den Haag. Vorige week twitterde hij: "Met pijn in mijn .hart heb ik zojuist mijn ontslagbrief ingediend." Van Oosten: "Dat voel ik echt zo. Dit was mijn gaafste baan tot nu toe. Ik heb heel plezierig samengewerkt met collega's en medewerkers. Maar de kans om als Tweede Kamerlid aan de slag te gaan, grijp ik graag met beide handen aan." Op vrijdag 5 oktober is er een afscheids receptie. Raadsleden, medewerkers van de gemeente, externe relaties en Schiedammers hebben dan de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van ex-wethouder Foort van Oosten. Een uitgebreid interview met Van Oosten is te lezen op www.schiedam.nl. De weekmarkt welke op vrijdag in Schiedam gehouden wordt, wordt eenmalig verplaatst. Op vrijdag,28 september staan de marktkramen die normaal op het Stadserf staan, op het Broers veld. Deze verplaatsing is noodzakelijk, omdat vrijdag de voorbereidingen beginnen voor de kermisattracties die in het kader van de Bran dersfeesten komend weekend op het Stadserf komen te staan. AGENDA Datum Wijkoverleg Groenoord 27 september Wijkoverleg Spaland/Sveaparken 27 september Wijkoverleg Zuid 1 oktober Wijkoverleg West 2 oktober Wijkoverleg Woudhoek 9 oktober Een puber in huis? Hoe houden we het gezellig 27 september Informatieavond Oranjeburgh 27 september Woensdag 19 september opende wethouder Johan Grijzen (Cultuur) het grote Tulpenfeest bij Basisschool Ababil - in de wijk Nieuwland - door het planten van de eerste papieren Wenstulp. Alle aanwezigen mochten een tulp plaatsen met hun eigen persoonlijke wens voor de wereld. Met Turkse hapjes en Ottomaanse muziek en dans vierden de buurt bewoners de 400-jarige betrekkingen tussen Nederland en Turkije. Het feest was een initiatief van buurtbewoners, scholen en vrijwilligers. In het kader van zijn 100ste verjaardag bracht burgemeester Leemhuis- Stout vrijdag 21 september een bezoek aan een groot Schiedammer; professor Sanders. Professor Sanders is één van de markantste Ne derlandse juristen, een vooraanstaand kunstverzamelaar en begun stiger van kunst en cultuur, voormalig adviseur van .de Nederlandse overgangsregering na de Tweede Wereldoorlog en grondjegger van de Rotterdamse Faculteit der Rechtsgeleerdheid. Hij vierde zijn verjaardag samen met zijn familie. In het Stedelijk Museum Schiedam is ter ere van zijn verjaardag en ter nagedachtenis aan zijn echtgenote Ida Sanders een tentoonstelling ingericht. Locatie Recreatieruimte Beethovenflat, Van Beethovenplein 161 Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Bewonersvèreniging Zuid, Leliestraat 10 Bewonersvereniging West, Jan van Avennesstraat 32 Het Schepphuis, Dorpsstraat. 17 Lentiz LIFE College, Parallelweg 401 Cornells Hagazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Tijd 20.00 - 22.00 uur 19.30-21.30 uur 19.30-21.30 uur 20.00 - 22.00 uur 19.30 - 22.00 uur 19.30 - 22.30 uur 20.00 - 22.30 uur Lees Gemeenteberichten ook online Samen met kinderen uit de wijk heropende wethouder Arie Wijten woensdag 19 september de speelplek op het Rozenburgerplein. Een aantal kinderen heeft meegedacht over de inrichting van de speelplek. Bijzonder aan deze kinderparticipatie is dat de kinderen met een eigen budget zelf de inrichting hebben bepaald en hebben nagedacht welke speeltoestellen ze graag wilden hebben. De verbetering van de speelplek aan het Rozenburgerplein is onderdeel van de Speelruimtenota.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21