p Negen Mijlpalen Uw mening over welzijnsactiviteiten in uw wijk telt! gemeente Schiedam 26 SEPTEMBER 2012 - PAGINA 2 Rowana Wolff-Koffijberg Ballet- en Dansstudio Schiedam Op 22 september opende Bal let- en Dansstudio Schiedam de deuren van haar depen dance in het Wennekerpand. 1Wat maakt het Wenneker pand zo'n geschikte locatie? Het Wennekerpand is voor ons de ideale locatie om het dansen nog breder onder de aandacht van de Schiedammers te bren gen. In Schiedam-Noord zijn we inmiddels al 'wereldberoemd', nu richten we onze pijlen op het centrum. 2. Hoeveel lesplaatsen zijn er beschikbaar in het Wennekerpand? Met de opening van de de pendance hebben wij 30 extra lesuren per week beschikbaar. Hiervan zijn er inmiddels 18 ingevuld! Uitgaande van de groei die onze dansschool nog steeds doormaakt, zullen ook de overgebleven lesuren binnen afzienbare tijd ingevuld zijn. 3. Welke dansstijlen zijn het meest populair? Eigenlijk zijn alle dansstijlen populair. Wat we wel zien is dat door televisieprogramma's als 'So You Think You Can Dance' en 'The Ultimate Dance Battle' dansen ook enorm populair is geworden onder jongens. Bovendien geven de juryleden vaak het commentaar dat tech niek (klassiek ballet) belangrijk is als basis.. Hierin zien we een stijging, maar ook de vraag naar moderne dans is toege nomen. 4. Wat zijn jullie mogelijk heden voor dansers met bijzonder talent? Dansers met een speciaal talent kunnen naar'een selectie groep. Daar krijgen zij een speciale training. Hun uiteindelijke doel is doorgaans van hun hobby hun beroep te maken. Wij helpen hen daarbij waar mogelijk. 5. Wat onderscheidt Ballet- en Dansstudio Schiedam van andere dansscholen? Onze dansschool onderscheidt zich van andere dansscholen door de professiohele wijze van lesgeven. Onze leerlingen staan centraal, waarbij wij oog hebben voor het Individu. Ons doel is dat de leerlingen plezier uitstralen tijdens het dansen. Onder het motto 'Het is jouw wijk, dus jij mag het zeg gen' konden Schiedammers de afgelopen vier jaar plan nen indienen om hun directe omgeving te verbeteren. Voor vijfhonderd plannen hebben Schiedammers geld ontvan gen in de vorm van een vou cher en hebben zij deze plan nen uitgevoerd. Uit al deze plannen is een fotoselectie gemaakt die verwerkt is op negen Mijlpalen. Deze zijn tij dens de Brandersfeesten op 28 en 29 september te zien in de Overschiesestraat. Mooi beeld lèderé wijk heeft de afgelopen zes weken een eigen voucher mijlpaal/expositiezuil gehad. Elke mijlpaal geeft een beeld van een aantal initiatieven die met behulp van de vouchers in die wijk zijn uit gevoerd. Bewoners die benieuwd zijn naar alle ideeën die dankzij de vouchers zijn uitgevoerd, kun nen op 28 en 29 september in de Overschiesestraat komen kijken. Daar worden dat weekend alle Mijlpalen Opgesteld. Nieuwe initiatieven Öp zaterdag 28 en zondag 29 zijn de medewerkers van de afdeling Wijkontwikkeling van de gemeente Schiedam bij de Mijlpalen in de Qyerschiesestraat aanwezig om te vertellen over het voucherproject, de (huidige) wijkbudgetten en de wijkoverleggen. U kunt dan de ver halen achter de projecten horen. Komend jaar is er bovendien weer ruimte voor nieuwe ideeën. Per wijk is opnieuw vouchergeld be schikbaar. Heeft u een goed idee? Op 27 en 28 september kunt u als bewoner ook te weten komen hoe u-zelf een voucher "aanvraagt! U kunt ook contact opnemen met de gemeente Schiedam, afdeling Wijkontwikkeling via contact@schiedam.nl. Steeds vaker vraagt de gemeente haar inwoners om hun me ning over voorstellen die hen aangaan. Binnen Schiedam wil de gemeente nu verder gaan. Vanaf 2013 krijgen bewoners meer invloed op de welzijnsactiviteiten die door de gemeente worden gesubsidieerd. In 2013 start de gemeente Schiedam met een pilot die in de jaren daarna verbeterd en uitgebreid kan worden. Daar hebben we uw hulp als inwoners van Schiedam bij nodig! .r'T'i: Uitgangspunt in de pilot zijn de doelstellingen voor uw wijk. De wijkprocesmanager heeft hiervan een overzicht gemaakt. Uit de gesprekken met de inwoners kan blijken dat belangrijke doelstellin gen ontbreken of dat een bepaal de doelstelling meer nadruk zóu moeten krijgen. Vervolgens wordt u als bewoners/professionals ge vraagd öm na te denken over de activiteiten die in 2013 uitgevoerd kunnen en moeten worden om deze doelstellingen te behalen. Eerste ronde De gesprekken worden gevoerd tijdens de wijkoverleggen (en daarnaast waar wensëlijk in aparte gesprekken). Het is de bedoeling dat daar zoveel mogelijk bewo ners bij betrokken zijn. In de eer ste ronde van wijkoverleggen die in september zijn gestart, worden de wensen van bewoners per wijk besproken. Ook wordt in deze fase al voorzichtig gekeken naar de soort activiteiten die mogelijk in 2013 kunnen worden uitgevoerd. Zowel bewoners als professionals kunnen hun wensen en expertise inbrengen, zodat uiteindelijk een zo passend mogelijk.activiteiten pakket tot stand komt. Tweede ronde In de tweede ronde van de wijk overleggen - na 15 oktober" - wordt het concrete voorstel voor de activiteiten in 2013 per wijk besproken. Als voorbeeld: een zaamheid. bij ouderen wordt ge noemd. Dit blijkt uit beschikbare gegevens, maar wijkbewoners ervaren dit ook zo. Een voorstel vanuit het overlég met bewoners zou kunnen zijn om een groep vrij willigers öp te zetten die ouderen in de wijk gaat bezoeken. De deelnemers aan het wijkover leg geven de gemeente advies. De instellingen die ondersteuning bieden, vragen subsidie aan bij de gemeente. Bij de beoordeling maakt de gemeente gebruik van het advies van het wijkoverleg. De gemeente neemt een bèsluit, en verwerkt dat in een subsidie beschikking aan de ^instellingen. In de wijkoverleggen zal hierover worden gerapporteerd. Zo groot mogelijke groep De gemeente Schiedam wil een zo groot mogelijke groep bewo ners uitnodigen om deel te nemen aan de discussie. Hierbij wordt gebruik gemaakt van meerdere netwerken: naast de wijkoverleg gen kunnen bewoners meedoen via de bewonersverenigingen en. diverse werkgroepen. Daarnaast wordt aan het burgerpanel ge vraagd om digitaal hun mening te geven. Waarover kunt u meepraten? Voor 2013 kunt u meepraten over de activiteiten die door professi onele gesubsidieerde instellingen op welzijnsgebied worden uitge voerd. Dat zijn: het opbouwwerk (Buurtprojecten), bewonersonder-' steuners (SOBO), SWS welzijn en Seniorenwelzijn. Ook de activitei ten van de Cultuurscouts en Sport en Recreatie komen aan bod. Wanneer kan ik meepraten? Op de volgende data kunt deel nemen aan het wijkoverleg in uw wijk: 27 september Groenoord en Spaland/ Sveaparken 1 oktQber Zuid 2 oktober West 9 oktober Woudhoek 5 november Oost en Kethel 13 november Centrum 22 november Nieuwland Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? b

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22