Gemeenteberichten Wennekerpand swingend nieuw cultureel seizoen in gemeente Schiedam Ballet- en Dansstudio Schiedam heeft haar deuren geopend 26 SEPTEMBER 2012 - PAGINA 3 Op 27 september om 20.00 uur vindt het Wijkoverleg Groenoord plaats in de recreatieruimte van de Van Beethovenftat (Van Beethovenplein 161). Er wordt onder meer gesproken over het project A4, de stand van zaken rondom het wijkactieprogramma, de bewonersinvloed op het welzijnspakket, de bezuinigingen, de werving van milieucoaches en het advies van de Regiegroep Wijkbudget Groenoord met betrekking tot de aanvragen voor de 5e tranche 2012. Op 27 september om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Spaland/Sveaparken plaats in Het Schepphuis, Dorpsstraat 17. Er wordt onder meer gesproken over de stand van zaken betreffende het wijkbudget, de bezuinigingen en de werving van milieucoaches. Op 1 oktober om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Zuid plaats in het gebouw van de bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10. Op de agenda staan onder meer dé bewonersinvloed op het welzijnspakket, de bezuinigingen en de werving van milieucoaches. Op 2 oktober om 20.00 uur vindt het Wijkoverleg West plaats in het gebouw van bewonersvereniging Schiedam West, Jan van Avennesstraat 32. Op de agenda staan onder meer de bewonersinvloed op het welzijnspakket, de bezuinigingen en de werking van milieucoaches. Uitgelicht Zaterdag 22 september opende Bal- let- en Dansstudio Schiedam vol trots haar nieuwe vestiging in het Wenne kerpand. Tijdens deze bruisende dag verwelkomde de dansschool iedereen die kennis wilde maken met Ballet- en Dansstudio Schiedam. Ook wethou der Johan Grijzen (Cultuur) was van de partij. "Met de komst van Ballet- en Dansstudio Schiedam swingt het Wennekerpand nog meer dan het al deed", aldus de wethouder. Het bruisende openingsprogramma bood voor elk wat wils en gaf de dag een wer velend karakter. Jong en oud konden een kijkje nemen bij de open kijklessen en zich. zo een beeld vormen van de danslessen. Leerlingen van de ballet- en dansstudio gaven verschillende optredens en er was een heuse minivoorstelling waarin verschil lende dansstijlen'aan bod kwamen. In het Grand Café kon men informatie krijgen over de balletschool en startte een rond leiding door het Wennekerpand. Uiteraard konden de aanwezigen ook hun eigen danskunsten vertonen tijdens de gratis workshop. Why walk when you can dance De vestiging in het Wennekerpand is de eerste dependance van de dansschool. De hoofdvestiging van Ballet- en Dans studio Schiedam is in Noord. Daar volgen al meer dan 1.000 enthousiaste leerlingen in de leeftijd van 3 tot 70 jaar danslessen. Met het tekenen van het huurcontract komt de droom van eigenaresse Rowana Wolff-Koffijberg uit. "Nu we in het Wen nekerpand aan de slag gaan, hoop ik met de slogan 'Why walk when .you can dance' ook de mensen in Sdhiedam Centrum, West en Zuid te bereiken." Van klassiek tot modern Om zoveel mogelijk mensen te iaten dan sen, opent de dansschool alle dagen van de week haar deuren. "Wif bieden verschil lende dansstijlen aan. Van klassiek ballet tot moderne dans, van hiphop tot musical- dans en van strgetdance tot kleuterdans. Elk jaarwerken wij toe naar een voorstelling in Theater aan de Schie of het theater van het Wennekerpand. Zo hebben de kinde ren een geweldig optreden om naar uit fe kijken waar ze trots op kunnen zijn!" Toekomstdroom Ballet- en Dansstudio Schiedam onder scheidt zich van andere dansscholen en heeft al veel kinderen geholpén hun toe komstdroom waar te maken door hen klaar te stomen voor een professionele dansopleiding. Naast het volgens van danslessen, speelt ook de sociale factor bij Ballet- en Dansstudio Schiedam een grote rol. De docenten zijn erin getraind om naast de dansprestaties ook oog te hebben voor het individu. Wilt u meer informatie over Ballet- en Dansstudio Schiedam? Breng een bezoek aan de-website op www.ballet-endansstudioschiedam.nl. Foto's: Sebastiaan Knot Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23