In en om Schiedam Open Huizen Dag langs lOOen woningen n Extra muzikale Brandersfeesten Hargahoeve houdt dit weekend Open Huis Van de lezer: 'Erker sluiten doodzonde!' Op vakantie met het Rode Kruis Installatie leden Jenevergilde Hypotheek markt verandert na 1 januari 2013 Schiedam Het Nederlandse Rode Kruis is specialist in vol ledig verzorgde vakanties in prachtige Nederlandse hotelaccommodaties en op het vakantieschip de Henry Dunant. Al meer dan 60 jaar or ganiseert het Rode Kruis deze bijzondere vakanties voor mensen met medische of sociale beperkingen. Tijdens zo'n vakantie wordt optimale zorg geboden. Voor inwoners van Schie dam coördineert Corrie Eijkenbroek deze vakantie- aanvragen. Voor inlich tingen en aanmeldingen kan zij gebeld worden op nummer: 474 23 39. Schiedam Het Schiedamsch Jene vergilde wordt zaterdag 29 september officieel geïnstal leerd in de trouwzaal van het stadhuis op de Grote Markt. De stoet vertrekt vanaf 13.00 uur van de Branders zaal aan de Lange Haven, waar het hele Branders weekend lang een stook- marathon wordt gehouden, naar het stadhuis. Daar worden de leden rond 14.15 uur geridderd. Om 17.00 uur wordt de dag in de Branderszaal weer afgesloten. Janet van Huisstede Schiedam Zaterdag 29 september is het weer NVM Open Huizen Dag. Honderden nieuwsgierige kooplustigen kijken van 11.00 tot 15.00 uur achter de voor deuren van hun droomhuizen. Anke Bodewes Makelaardij geeft op haar website www. ankebodewes.nl een lijst van zo'n vijftig te bezichtigen woningen. Wie naar aanlei ding van de open huizendag een woning via Anke Bodewes Makelaardij koopt, profiteert onder bepaalde voorwaarden van een gratis taxatie voor het nieuwe droomhuis, aangebo den door De Hypotheekshop. Marco Wolfs, erkend hypo theekadviseur van de Hypo theekshop, adviseert degenen die hun droomhuis vinden vooral om er haast achter te zetten. „Vanaf 1 januari 2013 gaat er veel veranderen in hypothekenland", legt hij uit. „Op Prinsjesdag werd het zogeheten Kunduz- of Lente akkoord officieel. Daarin is vastgelegd dat huizenkopers vanaf 1 januari hun hypo theekrente alleen nog fiscaal mogen aftrekken als ze het volledige hypotheekbedrag binnen dertig jaar volledig aflossen. Daarmee wordt het afsluiten van een aflossingsvrij deel vrijwel onmogelijk." Maximale lening Op dit moment kunnen kopers nog meer lenen dan de waarde van hun woning, zodat ze ook bijkomende kosten kunnen financieren. Vanaf 2013 wordt de huidige maximale lening van 106 procent van de waarde Cindy van Veen van Anke Bodewes Makelaardij en Marco Wolfs van De Hypotheekshop Schiedam staan kopers graag bij. FOTO: AAD VAN DER GRIENDT van de woning stapsgewijs ver laagd naar 100 procent van de waarde van de woning. Marco Wolfs: „Daarmee gaat het kopen van een woning zonder eigen geld tot het verleden be horen. Dus als je tóch een huis wilt kopen of de verbouwing aan je bestaande woning via een hypotheekverhoging wilt lenen, raad ik aan om nog vóór eind december de hypotheek af te sluiten." Woningmarkt op gang Makelaar Cindy van Veen en haar collega's bij Anke Bodewes Makelaardij merken dagelijks dat de woningmarkt zwaar onder druk staat, maar ook dat de mensen blijven verhuizen. „Ze gaan samenwonen, schei den, er komt een kind waar door het huis te klein wordt, of iemand vindt een andere baan elders in het land." „Wonen is een basisbehoefte dus dat gaat altijd door. Dus weet ik zeker dat ook deze Open Huizen Dag van zater dag weer een succes wordt. Daarom hebben we' een breed scala aan woningen die mee doen. Voor elke beurs, leeftijd en gezinsgrootte is er wel een mooie woning te vinden in en rond Schiedam." Overdrachtsbelasting Nuchter kijkt Cindy van Veen naar de meest recente politieke ontwik kelingen. „Gelukkig blijft in 2013 de overdrachtsbelasting twee procent. En voor wie zijn oude woning nog niet kwijt is: ook de dubbele hypotheekaftrek voor de huidige woning die te koop staat én de nieuwe woning blijft mogelijk in 2013." Van de redactie Schiedam Voor de 28e keer viert Schie dam dit jaar de Brandersfees ten en gaat met haar grootse evenement terug naar de oorsprong van de stad: in, op en langs de Schie zal het grote feest losbarsten. Hoogtepunt is de zaterdag avond: met een spectaculaire lasershow, live optredens van bekende Nederlandse artiesten en een op en top muzikale Gondelvaart. Waar beter kan het grootste festival van Schiedam gevierd worden, dan op de oudste plek die de stad kent? In 2012 bevindt het centrum van de Brandersfeesten zich daar waar Schiedam ontstaan is: de Schie. De vele mooie histori sche plekjes en uitzichten, van de Brandersbrug bij het station tot aan de Oude Sluis, zijn het decor van een weekend lang feestgedruis. Zaterdagavond Op zaterdagavond is het pro gramma spetterender dan ooit. Het water van de Schie wordt gehuld in muziek, spektakel en gezelligheid. Rasartiesten Wol ter Kroes en Wipneus Pim komen speciaal naar Schiedam om vanaf twee pontons het publiek op te warmen voor een geheel vernieuwde Gondel vaart. Een grote laser- en lichtshow De boot die vorig jaar de Gondelvaart won, toen nog in de Lange Haven. Dit jaar trekken de boten langs in de oude Schie. FOTO: WM vanaf Molen de Kameel maakt de Schie extra sprookjesachtig. Gondelvaart nieuwe stijl De Gondelvaart is al jaren één van de grootste attracties van de Brandersfeesten. Iedereen geniet van deze prachtige parade van verlichte boten door de historische bin nenstad. Samen met een kers verse, nieuwe vaarroute langs de Schie, heeft de Gondelvaart ook een heel nieuw, melodieus jasje. In een bijzondere stoet varen de muzikale boten aan het publiek voorbij en dragen de klanken van onder andere de Rijnmondband, Shantykoor Hoeksewaard, Meidenkoor Hogenoot en Brassband Legendairs tot ver over de Schiedamse havens. Grote artiesten De zaterdagavond is ook de avond van de grote artiesten. Vanaf twee pontons in de Schie, bij Molen De Kameel en de Boulevard langs de Schie, zullen rond de Gondel vaart niemand minder dan Wolter Kroes en Wipneus Pim optreden! Entertainers in hart en nieren, met ieder hun eigen recept om een groot feest te bouwen met het publiek. Informatie Brandersfeesten 2012: vrijdag 28 t/m zondag 30 september Kijk voor het volledige programma op www.bran- dersfeesten.nl Schiedam Dierentehuis Hargahoeve aan de Hargalaan houdt zaterdag 29 september weer Open Huis. Dit jaar is gekozen voor een kleinschalige open dag waarbij de dieren in de opvang centraal staan. Kleinschalig wil echter niet zeggen dat er niets te doen is: bezoekers krijgen de gelegenheid om achter de schermen te kijken bij het dierenopvangcentrum. Ze zien de huisvesting, speel plaats, catteries en natuurlijk de honden en katten zelf. Met de asielhonden zullen de hele dag door kleine demonstraties worden gedaan op de speel plaats zodat iedereen kan zien hoe leuk ze zijn. Kinderen kunnen zaterdag geschminkt worden als hun lievelingsdier en er staat ook een stand met tweedehands dierenbenodigdheden waarvan de gehele opbrengst ten goede komt aan de asieldieren. Net als voorgaande jaren kan er diervoeding ingeleverd worden. Belangstellenden zijn welkom tussen 11.00 en 16.00 uur, laat wel je eigen huisdier thuis. Schiedam Afgelopen week stond in onze krant het verhaal over de dreigende sluiting van wijkcen trum De Erker. Velen van u reageerden en lieten weten dat het buurthuis niet weg mag. De gevoelens worden het best verwoord in onderstaande brief die wij ontvingen. „Graag wil ik via deze mail mijn stem laten horen over de sluiting van het buurthuis De Erker in Schiedam-West. Dit buurthuis betekent veel voor de wijk. De vrijwilligers zijn zeer betrokken. De activiteiten die er worden georganiseerd worden door zowel kinderen als jongeren en ouderen bezocht. Het sluiten van buurthuis De Erker door de opgelegde bezuini gingen zou een groot gemis zijn voor de wijk. De wijkbewoners verliezen hier door hun sociale contacten. Wat is het alternatief? Dat is er niet! Sluit het buurthuis niet!" Bezorgde wijkbewoner, M.Petrusa - Kozlina

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 27