ffjjjBg Wonen aan het drul verkeersknooppunt Annelies de Jong KORTE MATEN SPORTNIEUWS f- Kijk ook op: deweekkrant.nl Bokma J2ï4!T 10.49 Glen Scanlan jé^r 12.49 Coebergh W 8.49 Czar Peter 9.99 Cockburn's Port u&r 6.99 OPEN DAG ZATERDAG 6 OKTOBER tussen 10.00 en 14.00 uur Tandartspraktijk Laurens Liem Faassenplein 60 (Begane grond) 3123 NK Schiedam Tel: (010) 4714275 Van de lezer: 'Bezuinigen en politiek' Altijd actueel: de weekkrant.nl Zijn uw pantalons altijd te lang en knellen ze in de taille? Zitten uw jaszakken altijd te laag? Annelies heeft o.a. jacks, rokken en pantalons in korte maten. De perfecte pasvorm voor als u wat kleiner bent. Korte maten 17 t/m 25. ^maten^ 36 t/m 56 korte maten 17 t/m 25 taille-plus maten A ^maten^ 36 t/m 56 korte maten 17 t/m 25 taille-plus maten A net even anders... Alléén gevestigd aan de Molenvliet 121-123, Rotterdam-Lombardijen, tel. (010) 4193057. Tramlijn 20 v.a. Centraal Station stopt voor onze deur. Maandag en koopavond gesloten. www.anneliesdejongmode.nl Elke week een leestip op onze website Ruud Aret en Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum schrij ven elke week een recensie over een boek dat ze gelezen hebben en voorzien het meteen van een cijfer. www.nieuwestadsblad.nl Twitter twitter.eom/@NieuweStadsblad Het laatste nieuws uit Schiedam en omstreken is elke dag te vinden op onze website nieuwestadsblad.nl Helemaal niets missen? Volg NieuweStadsblad dan op twitter. VASTE LAGE PRIJZEN: Jack Daniels «iq99 Tennessey Whisky 0,7 LITER 1 «r Glenn Talloch -1 Q 99 Whisky 1.5 liter 1 WIJNTIP! Sunbath Rood, wit en rosé uit Spanje LW 6 voor 18.00 Graanjenever HELE LITER Schotse Whisky HELE LITER Bessenjenever HELE LITER Vodka 40% HELE LITER Ruby en Tawny 0.75 LITER DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr.Nolenslaan514-Schiedam Aanbiedingen geldig van 26-09\fm 02-10-2012 Telefoon 010 - 4739002 Zoekt u een nieuwe tandarts waarbij de termen rust en vertrouwen heel belangrijk zijn? Wij hebben onze praktijk begin dit jaar compleet verbouwd en willen u hartelijk welkom heten in onze nieuwe moderne praktijk. U kunt vrijblijvend een kijkje nemen en kennis maken met de tandarts. Hiervoor hebben wij een open dag georganiseerd op zaterdag 6 oktober. Tussen 10.00 en 14.00 uur bent u van harte welkom en zullen wij antwoord geven op al uw vragen. Voor patiënten die het overdag druk hebben, zijn wij als extra service ook 1 avond in de week geopend, zodat u niet vrij hoeft te nemen van andere verplichtingen. De voordelen'van tandartspraktijk Liem Aardige vertrouwde tandarts Hoogwaardige kwaliteitszorg Kindvriendelijk Afspraken zijn ook mogelijk in de avonduren Contract met DSW zodat u voor de meeste behandelingen niet hoeft bij te betalen Nieuwe patiënten kunnen zich per telefoon of email aanmelden om een afspraak te maken. Ik hoop u op de open dag te mogen ontmoeten. Tandartspraktijk Laurens Liem Emailtandartspraktijklaurensliem@gmail.com Ma t/m Vr.: 08.00u-17.00u Af en toe stopt ze even met praten. Het ver keer rondom de flat van mevrouw Poot dendert langs. De treinen rijden op slechts 100 meter afstand van haar flat af en aan. „Ik woon hier prachtig, maar zo langzamerhand wel aan het drukste verkeers knooppunt van de stad." Ook andere bewoners van haar flat willen graag moderne gevelisolatie en stille(re) treinen. Frank Willemse Schiedam Ze heeft een ordner vol met brieven voor zich. Jeanne Poot, een strijdbaar type, woont al 40 jaar in haar appartement aan de Louis Raemaekersstraat met prachtig uitzicht naar Delft, Rotterdam en de oude bin nenstad. Maar haar woon genot dreigt de laatste jaren danig verknalt te worden door 'Voortrazend verkeer. Vooral treinen van de NS zijn de boosdoener. Pal achter de woontoren rij den de treinen af en aan. Om de twee minuten, zo heeft zij berekend. Soms wordt zij er gek van. Vooral die periodes dat 's nachts lange vracht- treinen langs komen dende ren. Een donderend geraas door wissels en versterkt in de viaducten vlak voor zij station Schiedam Centrum in- of uitrijden. „Deze lijn Delft-Rotterdam is de drukste spoorlijn van Nederland", vertelt mevrouw Poot over het woud aan spo ren achter haar balkon en galerij. „En vlakbij mijn flat komt de Hoekse Lijn erbij (zie kader), de metro en de rijksweg op hoorafstand. Er gaan 350 treinen per etmaal langs", klaagt zij over de toe nemende herrie van het spoor verkeer. „En het is toch al zo'n druk punt rond Plein 40-45 Sinds 1988 strijden de bewoners tegen verkeerslawaai met bussen, metro en auto's pal voor deur." Maar de treinen zijn de grote boosdoener volgens haar. Met bonkende geluiden gaan die oyer het viaduct naar de Rijks weg. En dat terwijl NS, onder druk van de milieuminister, be loofd heeft om de strengere ge luidnormen na te komen. Sinds 1998 is de Vereniging van Eige naren (WE) van de Raemae- kersflat al aan het strijden tegen het toenemende treinlawaai. Te vergeefs. „Want telkens weet, nu Pro Rail, te ontkomen aan een daadwerkelijke aanpak", zegt ze terwijl ze wijst op uitgebreide correspondentie met ProRail, Rijkswaterstaat, provincie en gemeente Schiedam. Die laatste wil wel helpen maar is gebon- Twee lezers willen graag hun mening kwijt. „Van mijn moeder kreeg ik 10 cent zakgeld. Als 'n speer rende ik daarmee naar Van Pek in Broersveld, om duimdrop of zoethout te kopen. Op 'n kwade dag, onder de erwtensoep ver telde mijn vader dat er een bestedingsbeperking zat aan te komen. Dat betekende voor mij geen duimdrop of zoethout meer. Later door de olie bij die de UIL moes ten we weer op de centen letten. Dat betekende voor mij dat mijn vriendinnetje de film zelf moest betalen. Nu moeten we weer de broekriem aanhalen, terwijl ik toch deze week nog dat vriendinnetje van toen, bij de nieuwe Bas tegenkwam met 'n wagen vol onnodige troep. Zo stie kem te zien snoept ze nog steeds en dat allemaal op die plek waar ik vroeger ben begonnen met bezui- Henk Vlek „Het zit raar in elkaar, de poli tiek in Schiedam. We hebben de bonnetjesaffaire met in de hoofdrol mevr. Verver! En de klachten van de PvdA betreffende het gebied van De Akkers. De affaire Verver kost te de heer Siljee de kop, maar nu zit hij weer wel braaf in de Schiedam- se gemeenteraad. Wat er rond De Akkers gebeurt verdient geen schoonheidsprijs. Wat heeft al die moeite al niet gekost! En nu, nu gaat weer de schop erin. Ik kan begrijpen dat Schiedam altijd een arme gemeente blijft. Zulke missers zijn zo groot, en het vreemde is dat de heer Siljee nu vragen gaat stellen pf dit de norniale gang van zaken is. Was het niet zo, dat toen de eerste stappen werden genomen om dit gebied anders te gaan inrichten Siljee vrolijk in de ambtelijke toren, als wethouder, met een scepter zwaaide! Heeft hij toen een visje uitgegooid of een baüontje opgelaten? Ik kan het mij niet heugen. Hans Henrichs Met een goede gevelisolatie zou er aan de geluidshinder best iets

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 2