Autonieuws Mini Paceman: Sports Activity Coupé Peugeot Onyx: kunststukje 'Ik wilde een goede occasion, niet andermans problemen." Een eerste indruk biedt geen zekerheid. Een B0VRG Garantie Ruto wel. Volkswagen weet dat veel auto mobilisten zich aangesproken voelen door een stoer uiterlijk van een auto. Onderhuids mag het dan allemaal hetzelfde zijn, als de uitstraling maar goed is. Daarom komt het Duitse merk nu met een Cross-uitvoering van de Caddy. Eigenlijk is de aanpak hetzelfde als bij de al verschenen Cross-versies van de Touran, Polo en Golf Plus. Het uiterlijk verschilt van de gewone versie door de toevoe ging van onder andere mee- gespoten bumpers met zwarte randen, zwarte wielkastver- breders en achterlichten die iets donkerder zijn. Door die toevoeging neemt het uiterlijk van de Caddy in importantie toe. Verder zien we zilverkleurige accenten in de hoedanigheid van 'bodemplaatbescher ming', strips op de dorpels en dakrails. De wielen zijn van het type 'Canyon' en hebben een doorsnede van 17 inch. De kleur die Volkswagen combineert met de Caddy Cross-uitvoering is 'Vipern- grün'. Al eerder werd die kleur gekoppeld aan de Scirocco. In het interieur zijn aanpassingen gedaan om de Cross-beleving te vervolmaken. De ventila- tieroosters hebben een wat ander design en het meubilair is voorzien van tweekleurige bekleding. Toegevoegd is een middenarmsteun en het stuur wiel, de pook en de handrem- hendél zijn voorzien van leer. De Caddy Cross is leverbaar als vijf- en zevenzitter. De uit voering is technisch gelijk aan de die zonder Cross-pakket. Vierwielaandrijving, om het crossen in de praktijk te bren gen, is optioneel. De motoren die Volkswagen koppelt aan de Caddy Cross hebben een vermogen dat varieert van 86 tot 170 pk. Over introductie en - prijzen is nog geen informatie vrijgegeven. Peugeot karakteriseert de Onyx als zijn nieuwste visie op de supercar van de 21e eeuw. Gedreven kunste naars hebben aan de basis gestaan van het ontwerp. De Onyx is voorzien van een 3,7 liter V8 (600 pk). De carrosserie valt op door het contrast van materialen en kleuren. De schermen en portierpanelen zijn met de hand bewerkt door een kunstenaar en gemaakt van koper. Daarna slechts glad gepolijst, meer bescherming heeft dit edelmetaal niet no dig. Het zal na verloop van tijd van kleur veranderen waardoor de Onyx 'leeft'. De overige carrosseriedelen zijn gemaakt van mat- zwarte carbon. Het front is voorzien van een verticale grille en de klein gehouden full-LED koplampunits. Het ontwerp wordt vervol maakt door de bijzondere achterlichtunits met de kenmerkende drie lichtstro ken. De Onyx meet 4,65 meter lang, 2,20 breed, 1,13 m hoog en weegt 1.100 kilogram. Dankzij de HY- brid4-technologie bestaat de mogelijkheid om energie terug te winnen tijdens het remmen. Deze energie wordt in lithium-ion accu's opgeslagen en gebruikt bij felle acceleratie en dat is weer goed voor 80 pk extra. De Paceman is de zevende Mini-variant in het gamma en de eerste Sports Activity Coupé van het merk. Het model wordt gepositioneerd tussen de 'gewone' Mini en de Countryman. De Paceman oogt energiek dankzij de karakteristieke grille, de coupé-stijl met twee lange deuren, de dy namisch aflopende daklijn, de brede achterspatbor den en de geïntegreerde dakspoiler. De achterlichten zijn horizontaal gemon teerd, een primeur voor Mini. Het interieur is voorzien van verchroomde biezen rondom de ventila- tieroosters, de grote ronde snelheidsmeter met een zwarte of verchroomde ring en de in een contrasterende kleur afgewerkte middenconsole. De Paceman is ook te leveren met een niet-verlaagd onderstel. Er is keuze uit twee benzine en twee dieselmotoren die variëren in vermogen van 111 tot 184 pk. Alle uitvoeringen zijn standaard voorzien van een handgeschakelde zesver snellingsbak; optioneel is een zesbak automaat. De Mini ALL4-vierwielaandrijving is leverbaar voor de Cooper S Paceman, Cooper SD Pace man en de Cooper D Pace man. De Mini Paceman staat in maart 2013 bij de dealer, prijzen zijn nog niet bekend. De Mini Paceman is ontworpen als een vierzitter, ach terin zijn dan ook standaard twee comfortabele stoelen bevestigd gescheiden door de center rail. - ADVERTORIAL - Voor altijd tweedehands Mijn eerste auto was een verweerde Citroen Visa die ik voor 750 gulden had overgenomen van mijn schoonvader. Hij won geen schoonheidsprijs, maar ik was natuurlijk apetrots op mijn aankoop. Nou ja, totdat de pakking het na een week begaf. Erover klagen zou niet zo slim zijn, dus besloot ik hem gewoon maar te laten repareren. Toch schrok ik wel toen ik de rekening onder ogen kreeg. Meer dan 1000 gulden armer nam ik mij voor om hierna niet meer privé te kopen, maar gewoon bij een erkend BOVAG-autobedrijf langs te gaan. Dan hoefde ik niet meer bang te zijn dat ik zulke belangrijke dingen over het hoofd zag. Sindsdien ben ik nooit meer gestopt met tweedehands rijden. Jarenlang plezier Deze Ford Mondeo Wagon is mijn vierde auto, en mijn tweede BOVAG Garantie Auto. Hiervoor heb ik zeven jaar lang met veel plezier in een Ford Mondeo Sedan gereden. Het enige probleem wat ik daar mee heb gehad, was mijn eigen schuld. Ik was niet bepaald een fan van winterhanden. Dat leverde mij een verbogen achteras op nadat ik op een simpele afrit was geslipt. Op dat moment schrik je je kapot, maar gelukkig kon dit zonder al te veel problemen vakkundig worden gerepareerd. Ik heb daarna nog jarenlang probleemloos in die auto gereden totdat hij echt 'op' was. Vol vertrouwen de weg op Ook mijn volgende auto, de Ford Mondeo Wagon, werd mij aangeraden door mijn vaste autobedrijf. De garagist wist dat ik als drummer altijd flink wat spullen te vervoeren heb. Dat het een ruimere versie was van dezelfde auto waar ik met zoveel plezier in had gereden, bleek een schot in de roos. Daarnaast heeft deze auto de nodige kleine luxes, zoals airco. Met een kilometerstand van 130.000, plus de garantie van BOVAG, hoefde ik dan ook niet lang na te denken; dit moest 'm worden! Bovendien stond er die winter een optreden in Duitsland gepland waar ik op korte termijn heen moest kunnen rijden. Mijn garagist herinnerde zich mijn vorige slippartij nog goed en leverde mijn nieuwe Mondeo met gratis winterhanden af. Is dat service of niet? Ik voelde me de koning te rijk in een auto die ik kon vertrouwen. Dat zekere gevoel gun ik iedereen. Het is ideaal als je een prima occasion wil kopen, zonder dat je bang hoeft te zijn je geld in een bodemloze put te storten. Daarom heb ik ook geen enkele moeite om mensen een BOVAG Garantie Auto aan te raden. Vind jouw perfecte BOVRG Garantie Ruto in het uitgebreide aanbod op www.bovag.nl/occasions Volkswagen voegt met de Caddy Cross weer een model aan het aanbod toe met stoere ac centen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 38