Noord verstoken van OV Swingende start Ballet- en dansstudio Schiedam Oud-wethouder begonnen in Den Haag Geen hogere premie Verdachte overval aangehouden Vader stopt cocaïne in luier Motorrijder komt ten val op A20 Bewonersvereniging Spaland pisnijdig over verdwijnen trams na 19.00 uur Vanaf 9 december in de avond geen tram naar Spaland Column Klein Nieuws Doe mee met de Libdub! Verkoop tweede fase Oranjeburgh Preventieve fouilleeractie Vijfsluizen Negen mijlpalen te zien tijdens BF Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 26 september 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Schiedam Een 18-jarige Schiedammer is afgelopen week aangehou den voor betrokkenheid bij een overval op een restaurant aan het Nieuwlandplein, 23 mei. Eerder werden al twee verdachten aangehouden; twee Rotterdammers van 24 en 29 jaar oud. De overval op het Schie- damse restaurant vond plaats rond 21.30 uur. Twee over vallers kwamen het restau rant binnen en bedreigden personeel en gasten met een vuurwapen. Door de com motie die er ontstond zijn de overvallers kort daarna zonder buit gevlucht. Op de Mgr. Nolenslaan kon met een al een verdachte worden aangehouden, de 24-jarige Rotterdammer. De tweede verdachte vluchtte op een scooter, maar kon dinsdag 28 augustus worden aange houden in zijn woning aan de Mathenesserweg. Schiedam Een 31-jarige Schiedammer is deze week aangehouden op Schiphol nadat de douane in de luier van zijn 1-jarige zoontje meerdere bolletjes, vermoedelijk cocaïne, had gevonden. De Schiedammer was af komstig van een vlucht uit het Caribisch gebied. De douane heeft de man aange houden op verdenking van drugssmokkel en overge dragen aan de marechaussee voor verder onderzoek. Schiedam Een motorrijder is vrijdag avond zwaar gewond ge raakt, nadat hij op de A20 ten val was gekomen. De man reed rond half negen op de A20 ter hoogte van de afslag Vlaardingen. Daar ging hij door nog on bekende reden onderuit. Zijn motor kwam tegen de vangrail tot stilstand. De motorrijder zelf schoof door en viel zo'n vijf meter naar beneden, van het talud af. Hij raakte zwaargewond en is met spoed naar het zieken huis gebracht. Bewonersvereniging Spaland legt zich niet zomaar neer bij het besluit van de Stadsregio dat er vanaf december na 19.00 uur geen trams meer rijden van eindpunt Woud- hoek aan de Akkers. Een stevige brief aan de gemeen te is inmiddels de deur uit. Van de redactie t> Schiedam In de plannen van de Stadsre gio is ook opgenomen dat de frequentie van de tram zal wor den terrugebracht naar één pér kwartier en in het weekend elke 20 minuten. Voorzitter Herbert Nikkels spreekt in die brief aan B&W zijn teleurstelling uit over het feit dat de gemeente niet ge reageerd heeft op de eerste brief over deze kwestie en het defini tieve besluit, dat al in juni geno men is, terloops meldt. Onthutsend Hij noemt het onthutsend dat Schiedam kennelijk zelf geen enkele invloed kan uitoefenen op een dergelijk besluit van de Stadsregio. Verder spreekt hij zijn grote zorg uit over de toe komst van het openbaar vervoer in Spaland. Nikkels schreef de gemeente: „Als bewoners van Spaland zullen wij vanaf medio decem ber in de avonduren en op zon dagochtend totaal verstoken zijn van openbaar vervoer. Een wrange constatering voor een wijk die bij de bouw geprezen werd vanwege het (toekomstige) openbaar vervoeraanbod. En wij vrezen dat het hier niet bij zal blijven." Het bestuur van de wijkvereni- ging wil van het college heel snel weten of ze serieuze stappen zullen nemen tegen het geheel opheffen van de Woudhoek/ Spalandtak en of er komend jaar duidelijkheid komt over de beoogde ringlijn voor de bus. Reagerenredactie.ns® whm.wegener.nl Wethouder Johan Grijzen en eigenaresse Rowana Wolff-Koffijberg hebben afgelopen weekend de dependance van Bal- let- en Dansstudio Schiedam in het Wennekerpand geopend. De leerlingen gaven verschillende optredens en er was een heuse minivoorstelling waarin verschillende dansstijlen aan bod kwamen. FOTO: PR Schiedam Oud-wethouder Foort van Oos ten is donderdag 20 september officieel afgetreden als wethou der in Schiedam. Deze week is hij begonnen als Tweede Kamerlid voor de WD in Den Haag. Een uitdaging en iets om trots op te zijn, zo bleek uit een tweet van de oud-wet houder maandag: 'Lunchwan- deling langs hofvijver. Blijft bij zonder hier te mogen werken.' Van Oosten kreeg bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer 600 stemmen, waarvan vele uit Schiedam. Hij stond op plek 33 en haalde de Tweede Kamer, door de enorme winst van zijn partij, dus met gemak. Waarneming Tot de benoeming van zijn op volgster, Nathalie Gouweleeuw, DSW verhoogt volgend jaar de premie voor de basisver zekering niet. De Schiedamse zorgverzekeraar houdt de maandelijkse premie op 102,50 euro. Dat liet DSW dins dag weten. Algemeen werd voor 2013 een stijging verwacht, omdat de premie sinds 2009 telkens is gestegen. De laatste jaren was DSW steeds als eerste met de nieuwe premie. Komende zaterdag is het zover. Dan doet Schie dam een gooi naar het wereldrecord Lipdub! Wij wisten eerst niet wat het was, maar in de krant stond dat een Lipdub een videoclip is die bestaat uit één lang shot waarin een groep men sen een bekend liedje playbackt. De cameraman moet een bepaalde route volgen waar iedereen staat. Eerst dachten wij dat het niet zo leuk was, maar toen we hoorden dat het voor het Guinness Book of Records was, wilden wij gelijk mee doen. Wij vinden het vooral belangrijk om aan de rest van de wereld te laten zien fioe mooi Schiedam is. Wanneer het filmpje de hete wereld over gaat, zullen misschien meer mensen naar Schiedam toe kennen en daardoor is er meer toerisme. Wij vinden de binnenstad heel mooi, maar vin den dat er te weinig mensen uit andere steden hier naartoe komen. Wij hebben bijvoorbeeld familie in Maassluis die nooit in Schiedam komt, terwijl het 15 minuten rijden is! Om Schiedam te helpen, zijn er veel scholen, dans- en sportverenigingen die meedoen. Wij doen mee met onze school: Wijkschool De Gorzen. Wij gaan met een grote groep kinderen, ouders, opa's, oma's, ooms en tantes staan om het wereldrecord te verbreken en Zo beroemd te worden in heel de wereld. Doe jij ook mee? Jovita (11) Chelsey (12) en Jelle (11) Wijkschool De Gorzen Reageren? www.nieuwestadsblad.rd wordt zijn portefeuille waarge nomen door de wethouders Wijten en Groeneweg. Vrijdagmiddag 5 oktober is er gelegenheid om persoonlijk af scheid te nemen van de ex-wet- houder, die overigens gewoon in Schiedam blijft wonen. Schiedam De verkoop van twaalf kavels in de tweede fase van project Oranjeburgh gaat donder dag 27 september van start met een informatieavond. In mei vond de eerste informa tieavond plaats over de mo gelijkheden een 'droomhuis' te bouwen in Oranjeburgh. De interesse hiervoor was enorm. Fase 2 behelst kavels aan de Burgemeester Knap- pertlaan en de Juliana van Stolbergstraat. Het terrein waar vroeger het Vlietland Ziekenhuis stond, blijkt een gewilde plek. Wet houder Wijten: „Iedereen die langsrijdt kan zien dat er nu echt iets gebeurt. We zijn druk bezig het terrein gereed temaken, zodat de eerste ko pers straks snel aan de slag kunnen met het bouwen van hun huizen. Ik verwacht dat begin volgend jaar de eerste bouwactiviteiten starten." De avond wordt gehouden in de Cornelis Hagazaal van het Stadskantoor. De zaal is open om 19.30 uur. Inschrij ven op de kavels kan tot vrij dag 9 november 12.00 uur. Voor meer informatie: www. oranjeburgh.nl. Schiedam De politie heeft zaterdag avond vijf verdachten aan gehouden na een preventieve fouilleeractie rondom metro station Vijfsluizen. Het gaat om jongens tussen de 14 en 21 jaar afkomstig uit Capelle aan den IJssel, Vlaardingen, Schiedam en Pernis. Vier van hen zijn aangehou den voor het niet kunnen tonen van een geldig identi teitsbewijs, één voor het bij zich hebben van alcohol op een plek waar dat niet is toe gestaan. Zij zijn na verhoor met proces verbaal weer heengezonden. De 14- en 16-jarige jongens uit Schiedam die waren aan gehouden op verdenking van opruiing zijn in verzekering gesteld en worden verder verhoord. Schiedam Onder het motto 'Het is jouw wijk, dus jij mag het zeggen' konden Schiedammers de afgelopen vier jaar plannen indienen om hun straat en directe omgeving te verbe teren. Voor vijfhonderd van deze plannen hebben bewo ners geld ontvangen in de vorm van een voucher. Een selectie van deze voucherini tiatieven is tijdens de Bran dersfeesten te zien op negen Mijlpalen in de Overschie- sestraat. Elke wijk heeft een eigen vouchermijlpaal/expositie zuil. Deze geeft een beeld van een aantal initiatieven die in de wijk zijn uitgevoerd. Bewoners die benieuwd zijn naar alle ideeën die dankzij de vouchers zijn uitgevoerd, kunnen komen kijken op 28 en 29 september in de Over- schiesestraat of zij kunnen contact opnemen met de af deling wijkontwikkeling.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 9