Tram 21 niet verder dan het Bachplein ...BEETJE BIJGEKLUST? ...EXTRAATJE VERDIEND? ...WELEENS OPGEPAST? ...UITZENDWERK GEDAAN? Kerk zegent dieren in Grote Clubactie ook in Schiedam Van Selm in de prijzen Van de lezer: Bewoners reageren op plannen Stadsregio Chris Coppens stopt als centrummanager Avondtram naar Woudhoek/ Spaland al weg in december PASSAGE SCHIEDAM ACTIVITEITEN OKTOBER Zaterdag 6 Zondag 7 oktober VIVA DE PASSAGE! Verjaardagsfeest met muziek, dans en entertainment in "Spaanse" stijl! Zaterdag 20 oktober HERFSTFAIR Met gezellige kraampjes, muziek en workshop. www.passageschiedam.nl Als u werkt of bijverdient terwijl u een uitkering heeft, moet u dat direct doorgeven aan uw uitkeringsinstantie. Ook al gaat 't maar om een paar uurtjes voor een uitzendbureau. Dan kan uw uitkeringsinstantie bepalen of dit gevolgen heeft voor uw uitkering. Voorkom problemen en meld uw bijverdienste altijd direct nadat u gewerkt heeft. Kijk op weethoehetzit.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 oktober 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 12 Schiedam Verenigingen uit Schiedam zijn weer op pad om loten te verkopen voor de Grote Clubactie. Alle clubs gebrui ken deze actie om de clubkas te spekken; 80 procent van de opbrengst van de loten gaat namelijk naar de lokale clubs. In Schiedam doen 17 verenigingen mee aan de actie. De Grote Clubactie heeft in de afgelopen 40 jaar maar liefst 237.585 clubs geholpen met bijna 220 miljoen euro. Schiedam De Slagers Achterham en Gegrilde Spare Ribs van slagerij Van Selm zijn tij dens de Slavakto, de 'Pro ductkeuring voor Industriële versproducten', gewaardeerd met een kwaliteitscertificaat. Daarmee is aangetoond dat deze tot de beste van Neder land behoren. De versproducten zijn ge keurd door speciaal geselec teerde keurmeesters en kri tisch beoordeeld op smaak, kleur, uiterlijk en mondge- voel. Keurslagerij van Selm benadrukt dat ze in het pro ductieproces uiterst zorgvul dig te werk gaat en gebruik maakt van hoogwaardige grondstoffen, kruiden en specerijen. Deze producten zijn niet alleen heel lekker, maar ook van uitzonderlijke kwaliteit. De Stadsregio heeft een no titie 'Naar een toekomstvast OV' (NOTV) vastgesteld met plannen voor onder andere het tramvervoer vanaf de cember 2013. Deze notitie is aan de Schiedamse gemeen teraad gestuurd. Aanleiding voor deze notitie zouden bezuinigingen zijn, echter zonder ingrijpende verslech tering van het OV-aanbod. Nou, vergeet dat maar. Voor Schiedam zitten er nogal wat wijzigingen aan te komen. Jokes uan Grootveld en Jan Stauenuiter Schiedam „De tram rijdt vanaf decem ber 's avonds niet meer tussen Bachplein en de Woudhoek- keerlus. Het aantal reizigers op de woudhoektak zou 's avonds te gering zijn. Reizigers kunnen gebruik maken van een (nog te regelen) pendelbus (of lopen) van het Bachplein naar de Har- reweg-keerlus en omgekeerd. In dat plan gaat ook buslijn 51 minder vaak rijden, en dat ter wijl deze bus het enige OV-mid- del is in de wijk Spaland. Overigens zal tram 23 niet meer 'in Schiedam en Vlaardingen gaan rijden. Tram 21 krijgt een broertje (lijn 26) en afwisselend gaan die trams vanuit Woud- hoek-Bachplein(21) en Holy (26) naar Kralingen rijden. Vroege en late ritten vervallen! Dit moet overigens in december 2012 al ingaan. In een bijlage bij de NOTV doet men het voorstel de Woudhoektak van tramlijn 21 maar helemaal op te heffen! En voortaan tram 21 naar Holy te laten rijden. Schiedam zou al hebben aan gegeven zich niet neer te leggen bij het besluit van de Stadsre gio. Samen met andere regio gemeenten zou Schiedam gaan proberen om de Stadsregio te overtuigen dat er anders be zuinigd moet worden. Zou de gemeente Schiedam überhaupt nog wel iets in te brengen heb ben bij de Stadsregio of zijn de veranderingen al inmiddels onomkeerbaar? De avondtram naar Woudhoek en Spaland gaat in december dit jaar al verdwijnen: met ingang van de dienstregeling 2013 heeft de Stadsregio dit stuk zelfs ge schrapt. En bij reisinformatie op OV9292 wordt nu al alleen tram 23 tot halte Schubertplein als doorverbinding opgegeven als je naar de Woudhoek wilt. Conclusie: Al met al is het eind resultaat nu dat Stadsregio in de toekomst oudere mensen laat lopen naar de tramhalte op het Bachplein of de Brederoweg, ongeacht het weer. Stadsre gio laat een wijk met ongeveer 5000 huishoudens (Woudhoek en Spaland) gewoon barsten en zonder vervoer zitten om elders te kunnen uitbreiden en om van een bestaande spoorlijn een Hoekse metrolijn te maken. Nu na lange tijd tramlijn 21 einde lijk was doorgetrokken naar het station zodat alle forensen uit Woudhoek eindelijk een mooie aansluiting op de trein/metro naar hun werk hadden, wordt de situatie teruggedraaid en mag men opnieuw door weer en wind fietsen of de auto nemen. Geachte wethouders: elke wijk in Schiedam kent een Wijk- bewonersoverleg, voorgezeten door een Wijkprocesmanager. Zulke fora zijn bij uitstek ge schikt om in aanwezigheid van de verantwoordelijke wethouder een afweging te maken met be trekking tot ingrijpende plan nen die grote groepen Schie damse inwoners treffen. Eerst dan weet u welke aspec ten u namens de Schiedamse bevolking moet afwegen bij uw besluitvorming. U bent daar van harte welkom en zeer ge wenst!" Schiedam Chris Coppens zet eind dit jaar een punt achter zijn werkzaamheden voor de Schiedamse binnenstad. Na 35 jaar onaflatende inzet vindt hij het tijd voor vers bloed in het centrum en wat meer vrije tijd voor zichzelf. Twee jaar geleden werd Cop pens centrummanager, een functie waarin hij een aantal beleidsplannen voor het cen trum ontwierp en zich onder meer hard maakte voor de wekelijkse koopzondag. Daarvoor was hij 16 jaar voorzitter van Stichting Centrummanagement Schie dam, waarvan hij in 1994 me deoprichter was. Het bestuur van Stichting Cen trummanagement Schiedam kijkt met waardering terug op de jarenlange inzet van Cop pens. „Hoewel bedoeld als een job van 24 uur per week, ging Chris er met een enorm enthou siasme fulltime tegenaan," zegt de voorzitter van het Centrum management, Phons Ockerse. Tussen nu en december rondt Coppens nog een aantal taken af en kan het bestuur op zoek gaan naar een geschikte opvol ger. In de Heilig Hartkerk kunnen dieren donderdagavond 4 oktober weer worden gezegend door pastor Lidwien Meijer. De feestdag van Franciscus is namelijk bekend als Wereld dierendag en dat wordt op deze manier in de Gorzenkerk gevierd. De kerk aan de Lekstraat is vanaf 18.15 uur open voor kinderen en volwassenen met hun lievelingsdieren. 17 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN 0^ Dit is een initiatief van het ministerie van SZW in samenwerking met UWV en gemeenten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12