Coolkidz: nieuw in opvangland \A/egens succes ^.versneld in verkoop Bouwvakkers bijten zich vast in straatrover; politie houdt hem aan Oranjeburgh ANBO-Nieuws Leden werven leden .r/auetave-- I www.oranjeburgh.nl Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 oktober 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 23 Waar je jaren geleden met lange wachtlijsten te kampen had in de kinderopvang, is dat anno 2012 een heel ander verhaal. De vraag is niet langer groter dan het aanbod, dus hebben ouders genoeg te kiezen. Wat doe je dan als nieuwe kinderopvang, als je je net gevestigd hebt in Schiedam? Je zorgt dat je onderscheidend bent. Cool kidz aan de Parkweg doet dat met het thema 'veiligheid'. Van de redactie Schiedam Veilig en schoon, dat is het bij Coolkidz, een nieuwe orga nisatie voor kinderopvang in Schiedam, zeker. Wie het pand betreedt wordt gevraagd slofjes over de schoenen te doen, of de schoenen simpelweg uit te doen en overal hangen camera's, zo dat ouders de zekerheid hebben dat er goed over hun kinderen gewaakt wordt. Breed aanbod Coolkidz richt zich niet alleen op dagopvang van baby's en peuters, maar ook op buiten schoolse opvang en gastou- deropvang. Er zijn horizontale groepen, waarin baby's en peu ters op leeftijd zijn ingedeeld. Monica Harms, die de dage lijkse leiding heeft, laat met trots met pand zien, waar tot voor niet zo heel lang geleden Tijdens het ontbijt zitten de kinderen van de peutergroep keurig aan tafel te wachten totdat alles er staat en er kan worden begonnen met de maaltijd. FOTO: ROB KAMMINGA een notariskantoor in was ge vestigd. Daar is nu weinig meer van te merken. Alle muren heb ben een vrolijke kleur gekregen en op de vloer ligt kakelvers laminaat. „We hebben alles in huis om negen groepen onder te brengen in dit gebouw, maar op dit moment is nog niet alles gevuld", vertelt Harms. Lang zaam maar zeker beginnen de kinderen binnen te druppelen, ook bij de naschoolse opvang. „We zijn op een moment be gonnen, dat de kinderopvang het moeilijk heeft. Daarom zijn we met een concept begonnen dat onderscheidend is. Met veel aandacht voor veiligheid, omdat ouders dat zeker sinds de affaire Robert M. belangrijk vinden. Er komt hier ook nooit iemand zomaar binnen, omdat er een vingerscan bij de in gang hangt." Voorschoolse educatie Bovendien beschikt Cool kidz over deels wat hoger opgeleid personeel, waarvan Harms zeker weet dat die veel kunnen betekenen in bijvoorbeeld de voorschoolse educatie, waar de organisa tie nu flink mee aan de slag gaat. Ideeën zijn inmiddels voorgelegd aan de gemeente, die zeker geïnteresseerd is. Voordeel van de kleine, groeiende organisatie is ook dat Coolkidz overal voor open staat. „Als bijvoor beeld blijkt dat er behoefte is aan opvang in de avond uren gaan we dat gewoon doen. Schiedam De politie heeft donderdag middag een 51-jarige man aan gehouden op verdenking van een straatroof, een dag eerder. Twee bouwvakkers hadden een belangrijk aandeel in die arres tatie. Een 49-jarige Schiedamse wilde woensdagmiddag haar woning aan de Kamerlingh On- neslaan (Oost) binnengaan toen een man op een snorfiets haar tas van de schouder rukte. De vrouw rende gillend de straatro ver achterna, maar kon hem niet bijhouden. Twee bouwvakkers hoorden de vrouw schreeuwen, bedachten zich geen moment en stapten in hun auto om ach ter de dader aan te gaan. Aan vankelijk raakten ze hem kwijt, maar ze besloten toch in de buurt te blijven rondrijden. In de omgeving van het Sparta- stadion zagen ze hem ineens op een bankje zitten. Ook zagen ze hoe hij een schoudertas in een prullenbak gooide. Toen ze naar hem toeliepen, vluchtte hij weg maar verloor twee por temonnees. De ene was van de vrouw, de andere bleek al snel van de dader te zijn en bevatte meer dan genoeg informatie om achter zijn identiteit te komen. Toen agenten naar zijn woning gingen bleek hij daar niet te zijn, maar een korte zoektocht leidde vervolgens naar het Zuidplein waar de man donderdagmid dag kon worden aangehouden. Omdat zijn signalement, werk wijze en vervoermiddel sterk overeen komèn met beschrij vingen in andere zaken, denkt de politie met zijn aanhouding veel meer zaken te kunnen op lossen. Onder andere overvallen op dames van 73 en 91 jaar in Rotterdam. Column Met deze slogan is de ANBO landelijk een nieuwe ledenactie begonnen. Als ieder lid een nieuw lid aanbrengt kunnen wij nog meer ledenvoordeelac ties regelen en staan wij ook sterker in politiek Den Haag. Wie een nieuw lid aanbrengt op ANBO. nil ledenwerfactie maakt ook kans op cadeaus. Wie geen internet heeft of dit te lastig vindt, mag mij bellen ook op 06-22724227, dan maak ik het in orde -natuurlijk ook nieuwe leden-. Ik heb de volgende gegevens nodig: lidmaatschapsnum mer naam adres geboortedatum telefoon e-mailadres bank of gironummer. De contributie is 37,30 per jaar en de eerste drie maanden ben je gratis lid. Lid zijn loont: je krijgt voordeel en korting op reizen, uitstapjes, zorgpremie en rijbe wijskeuring. Hulp bij belastingaangifte en huur subsidie. Gratis acht keer per jaar het ANBO Magazine. Heel veel extra's voor weinig geld en natuurlijk hebben wij in Schiedam ons eigen maandblad, sociëteit, biljarten, gymmen, bingo, kaarten, creativiteit, koersbal en de al vaker ge noemde gezelligheid. Waar wacht u op? De komende weken hebben wij weer een aantal leuke festiviteiten in het verschiet voor Schiedamse senioren zoals een vaartocht op het Veluwemeer, een lezing met historicus Han van der Horst, mo deshow, sinterklaas, kerstviering en nog veel meer. Maar daarvoor moet ik eraan geloven: ik ga de gymochtend bijwonen, tenslotte is blijven bewegen heel belangrijk. Hoe dat bevallen is? Daar vertel ik volgende keer over. Joke Ballijns gemeente .„eerc.ere^ebouwingsopt.es 1 ""r't^sdVectaanBK-laan 1 ruime kav m2 kave\s vanaf 3 g>200 v.o.n. i I .koopsomvanaf^z Gaat u de uitdaging aan? Bouwt u straks in hei kenbare jaren 30-stijl met hedendaags con ifoit uw ideale woning in Oranjeburgh? De mogelijkheden om in binnenstedelijk gebied zelf te kunnen bouwen zijn, zeker in de Bandstad, uitzonderlijk. De gemeente Schiedam werkt aan Oranjeburgh, een nieuw te bouwen wijk op dm plaats van het voormalige Vlietend Ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaah. Op deze bijzondere locatie komen 62 ka- veis waarvan er 36 bestemd zijn voor particulier opdrachtgeverschap. Een 2-onder-1 -kapwoning volgens uw eigen wensen in Oranjeburgh? We vertellen u er graag alles over op de kennisrnaktngsavond op donderdag 11 oktober. Misschien ontmoet u wel uw toekomstige buten. Aanvang 19.30 uur in de Boris van Henegouwenzaal van het Stadkantoor, Stadserf 1Schiedam. Ro^aai /.oren op eic:en tvi i

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23