NIEUWE I Reünie personeel Liedewyde Delta Hotel bruidsbeurs 2012 COLLECTIE EP Raddraaiers BF meteen aangepakt Prijs 'Schiedams' boek Voorlichting over bieb Politieman heeft 'bingo' bij scannen kentekenplaten ER BRILMODE R#B BOON M mmmwm. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 3 oktober 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 5 Door intensief speurwerk was het gelukt om de meeste medewerkers van Liedewyde zondag middag op de reünie te krijgen. FOTO: WIM VAN TEEFFELEN Schiedam Maar liefst 35 voormalige le raren, conciërges en admini stratief personeel zagen elkaar afgelopen zondagmiddag weer na een periode van 27 jaar. In 1985 kwam er een einde aan de huishoud- en nijverheidsschool Liedewyde, toen de school tij dens de fusiegolf die door Ne derland ging verder ging met de technische school en mavo Nieuwelant. Veel leerlingen bewaren goede herinneringen aan hun schooltijd op Liede wyde. Het was een plaats waar vele Vriendschappen ontston den. Maar dat geldt zeker niet alleen voor de leerlingen. Veel medewerkers hebben nog altijd contact met elkaar. Door inten sief speurwerk lukte het om de meeste medewerkers voor een reünie bij elkaar te krijgen. Schiedam Raddraaiers die de Bran dersfeesten wilden verstoren zijn in het afgelopen week end meteen aangepakt door politie en gemeente. Maar liefst 27 mensen werden a- la-minute ingerekend. Burgemeester Leemhuis: „De Branderfeesten is een mooi Schiedams eVenement waar hard aan is gewerkt. We betreuren het als een handje vol mensen de feestvreugde ontneemt en de openbare orde verstoort. Dat soort ge drag tolereren we niet." De meeste arrestanten werden ingerekend voor openbare dronkenschap, vervelend gedrag en belediging van politieambtenaren. Verder verliep het evenement in een gemoedelijke en feeste lijke sfeer. Er kwamen zo'n 150.000 mensen naar de Jeneverstad, hoewel de or ganisatie eerder nog sprak van 250.000. Met name het mooie weer trok veel dagjesmensen. De verlichte gondelvaart, die dit jaar een alternatieve route langs de Schie voer, viel tegen. Schiedam De Griffeljury heeft een Vlag en Wimpel uitgereikt aan schrij ver Rob Ruggenberg voor zijn jeugdboek IJsbarbaar. De his torische jeugdroman speelt zich voor een belangrijk deel af in en rond Schiedam. Een Vlag en Wimpel is één van de belangrijkste prijzen voor jeugdliteratuur in ons land. IJsbarbaar is de vierde historische jeugdroman van Ruggenberg. Schiedam Bij de Bibliotheek Schiedam verandert de komende maan den veel. Een impressie van hoe de Schiedamse bibliotheek er in de komende jaren uit komt te zien, is vanaf 1 oktober te zien in de Stand-up Bibliotheek op het Bachplein 589. Daarnaast organiseert de Schiedamse bi bliotheek maandag 15 oktober een bijeenkomst over de sluiting van Noord, aanmelden hiervoor kan via 714 63 01. Schiedam Een ijverige politieagent vond het leuk om in zijn vrije tijd bij een supermarkt de kentekenplaatjes van de daar geparkeerde brommers te scannen. 'Bingo' klonk het in mei toen op' de site van de Rijksdienst voor het Weg verkeer de code van een in Spijkenisse gestolen brom mer overeen bleek te komen met een daar gestald rijwiel. Als de 22-jarige 'eigenaar' uit de winkel komt, grijpt de diender de man. „Ik", vertelt de scholier onlangs de rech ter, „heb hem een dag ervoor gekocht van een jongen op straat. Heel stom, maar ik loop stage in Rotterdam en met het openbaar vervoer is het te duur om daar te ko men." Dat hij had kunnen weten dat de brommer was gestolen, omdat de verkoper zich niet legitimeerde en de prijs laag was, was de heler niet met de rechter eens. „Er zat verzekering en een slot bij," stelt hij. Maar veel meer pro blemen heeft de verdachte, die een zeer laag IQ heeft, met de beschuldiging dat hij in juni in een Schiedamse woning waar beiden logeerden, zijn 13-jarige vriendin afroste en tegen het hoofd schopte. Buren bellen 's nachts de politie na lawaai. Het stel is aangetroffen in de hal van het huis. Verdachte: „Ik lag zelf helemaal onder de krabbels onder een kast." De rechter: „Zij vertelt dat u haar sloeg, omver gooide, aan de haren trok en tegen het hoofd schopte. Twee bulten hebben de agenten op haar hoofd gevoeld." Verdachte woont inmiddels begeleid in Hellevoetsluis en heeft de relatie met de vriendin beëindigd. „Ik heb alleen haar geduwd, toen ze mij met spul len bekogelde en krabde omdat ze jaloers was. Waarom staat zij niet terecht?" Voor de zaken, die de verdachte heeft toegegeven, wordt hij veroordeeld tot 60 uur werken. Daarnaast een voorwaarde lijke celstraf van tweeweken. FOTO: WM Wanneer Waar Tijd Zondag 7 oktober Delta Hotel Vlaardingen 11.00-17.00 uur Bruidsmodeshows 12.30 15.00 uur. Entree GRATIS! Reserveer snel. Beperkt aantal plaatsen beschikbaar! Vier uw gehele bruiloft in het Delta Hotel Proef de sfeer van je eigen bruiloft Alles over trouwen <0 Spectaculaire modeshows Nieuwste bruidscollectie 2012 Bruidsmake-up en bruidskapsels Gratis advies van ervaren visagisten Win een nacht in de Red Roses Bruidssuite! Diverse demonstraties Prachtige trouwauto's En nog veel meer leuks Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 Delta Hotel Nautique - Maasboulevard .15 - Vlaardingen - 010-4345477 - info@deltahotel.nl - wvwitdeltahotel.nl www.brilrnoderobboon.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 5