Kunstwerk siert Zwembad Zuid op ess Uitnodiging PLAFONDSHOW PIAMECO' Gemeente gaat panden verkopen: bezuiniging van één miljoen euro ANBO-Nieuws Blijven bewegen Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober Van 9.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 15.00 uur Plafonds Sierlijsten Verlichting Creatief met digitale foto's X Lezersprijs 15,00* www.weekkrant.nl/webwinkel Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 10 oktober 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 15 Het kan raar gaan. Zo sta je als zwembad op de nomina tie om gesloopt te worden, zo sta je weer helemaal op de kaart, bruist het om je heen van de ideeën en wordt er zelfs een kunstwerk neergezet als symbolisch teken van de nieuwe start. Van de redactie Schiedam Want het had vorig jaar maar een haartje gescheeld of de stekker was helemaal uit Zwem bad Zuid getrokken. Het is dat vrienden van het zwembad ra zendsnel een comité oprichtten en de politiek zo gek wisten te krijgen om toch met het bad in Zuid door te gaan, anders was er aan de Westfrankelandsedijk al lang geen zwembad meer ge weest. Maar dat was toen. Afgelopen zaterdag werd bij het kleine bad een kunstwerk van Harr Wiegmann onthuld, dat als ge heel het zwemproces uitbeeldt: van douchen tot rugcrawl met ertussen spetteren, spelen, on derwater, bommetjes, hoepels en een borstcrawl. Midden in de samenleving De gastvrouw en bedrijfsma- nager van Zwembad Zuid, Cassandra de Roo, stelde te vreden vast dat het zwembad nog steeds iets toevoegt aan de wijk: „Zwembad Zuid staat nog steeds midden in de samen leving èn bruist. Dat is logisch met zoveel vrienden en met name de Stichting Vrienden van Zwembad Zuid. Toen tijdens de opzoomerdag op het buitenter rein deze zomer de vraag kwam wat de Vrienden konden bete kenen voor het zwembad is het idee ontstaan om het zwembad op ludieke wijze op te leuken en te verfraaien." Albert Bons, voorzitter van Vriendenstichting Zwembad Zuid, ging zaterdag in op de vele ideeën die de stichting voor het zwembad heeft en de mo gelijkheden die er zijn om het schoolleszwemmen te onder vangen. Samenwerkingspart ners zijn daarbij onontbeerlijk. „Ons bestuur heeft al met ver schillende partijen om de tafel gezeten, waarbij de intentie is uitgesproken samen te werken." Iedere dag open De voorzitter vindt ook dat het zwembad iedere dag open zou moeten zijn. „Hiervoor zijn ideeën aan gedragen, die uitwerking verdienen, nu en straks, ook al komt er een nieuwe ex ploitant van het zwembad." Hij bevestigde dat er een betere exploitatie verkregen kan worden als het zwembad meer verhuurd gaat worden, ook op dagen dat het nu ge- i sloten is. Tenslotte wil het bestuur gaan praten met de KNZB en de SRB over de verdere mogelijkheden van samenwerking." Schiedam De eerste acht van de 47 pan den die de gemeente op korte termijn van de hand wil doen, zijn in de verkoop gegaan. Wet houder Wijten vindt dat de ge meente zich meer moet gaan richten op haar kerntaken en dat het verhuren van panden daar niet bijhoort. De opbrengst wordt in het verbeteren van an dere gemeentelijke panden ge stopt. De gemeente start de openbare verkoop met acht panden waar voor waarschijnlijk veel interes se zal bestaan. Het gaat om een Column winkel aan de Broersvest 95c, woningen aan de Hoofdstraat 215a en Makkersstraat 4, voor malige brugwachterswoning aan de Lange Nieuwstraat 1- 3, voormalig pakhuis aan de Noordvestsingel 87, woning aan de Polderweg 142 en Schiedam- seweg 188 en een voormalig schoolgebouw aan de Warande 150. De verkoop van deze pan den vindt plaats via Makelaardij Kolpa. Vier panden hebben op dit mo ment een beschermde status. Zo maakt de winkel aan de Broersvest onderdeel uit van het beschermd stadsgezicht en is het pakhuis aan de Noordvestsingel een rijksmonument. De wonin gen aan de Lange Nieuwstraat en de Hoofdstraat staan op de gemeentelijke monumenten lijst. Ook zullen vijf verhuurde woningen binnenkort aan de huidige huurders worden aan geboden. Een aantal andere woningen, die zijn verhuurd en waarvan de huurders niet willen of kunnen kopen, wil de gemeente overdragen aan een corporatie. Door de verkoop wil de gemeente jaarlijks 1 miljoen bezuinigen. Ik moet eraan geloven en ga het gymmen op maan dagochtend bij de ANBO bijwonen. Betrap mij erop dat ik buiten het zwemmen de afgelopen tijd weinig aan sport heb gedaan, dus wat trek ik aan Besluit een joggingbroek met trui en trimschoenen aan te doen en stap lekker op mijn brommertje naar de sociëteit. Daar zitten al zes dames en een heer klaar in gewone en gemakkelijke kleding op stoelen in een kring en ik bedenk: haha daar komt juffrouw a-sportief met haar outfit aan. Maar gelukkig ik hoef hier geen rondjes te lopen, want daar heb ik een bloedhekel aan. Alles is onder lei ding van Wim de Jong, een supervriendelijke heer die iedereen op zijn gemak stelt en vooral in zijn waarde laat. Wij doen oefeningen op en achter de stoel en ik voel spieren daar, waarvan ik echt niet wist dat ik ze had. Alles gaat in een rustig tempo en ik bekijk stiekem de anderen. Wat een souplesse zeg! Martin, 82 jaar, strekt alles als een jonge hond en er is een mevrouw van 80 die zelfs lopend uit de Woudhoek komt, gymt en weer terug gaat lopen. Klasse! Na afloop een kopje koffie met wat lekkers, maar vooral: wat heb ik het gezellig gehad! Wij kunnen nog wat leden gebruiken en iedereen is welkom om 10.00 uur. Als ik op mijn brommertje weer richting Woudhoek rij moet ik denken aan die mevrouw die dit lopend doet, nee ik moet bekennen dat ik daar echt te lui voor ben en neem mij voor om op het jaarfeest extra te gaan dansen als compensatie. Tot volgende week Joke Ballijns Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! PLAFONDS "Vitrona Plameco Vakbedrijf" Grote Woerdlaan 36c, 2671 CL Naaldwijk WEBWINKEL Er zijn tegenwoordig tal van mogelijkheden voor het werken met foto's: met enkele muisklikken bewerkt u uw foto's of u kunt uw foto's delen met anderen via bijvoorbeeld een online fotoalbum, diavoor stelling of film voorzien van tekst en geluid. Met dit boek kunt u uw vaardigheden vergroten! Leer o.a.: - foto's bewerken en beheren met Windows Live Photo Gallery -een online fotoalbumdiavoorstelling, film of collage maken -foto's afdrukken, e-mailen en branden op-cd/dvd -foto's importeren vanaf digitale camera's Inclusief cd-rom met de volledige versie van het Nederlandstalige fotobewerkingsprogramma ArcSoft Collage Creator, inclusief een serie oefenfoto's. U kunt dus direct aan de slag! Adviesprijs €49t95 BON Creatief met digitale foto's Hierbij bestel ik: - (aantal) x 'Creatief met digitale foto's' 15,00* excl.verzendkosten van 3,95 Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0.45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestel ling telefonisch of per mail door te geven. GEBOORTEDATUM categorie boeken Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK/GIROREKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Creatief met digitale foto's', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De Weekkrant gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op weekkrant.nl treft u nadere informatie aan. ailGCBPW| Bij het ondiepe bad hangen op acht panelen verschillende facetten van het zwemmen; een vrolijk kunstwerk van de kunstenaar Harr Wiegman. FOTO: ROB KAMMINGA

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 15