Verleden en toekomst kruisen elkaar bij A4 Delft-Schiedam m Karpettenwinkel XI 'OPHEFFINGSUITVERKOOP* We gaan gedwongen sluiten! Meer dan 3000 vloerkleden t.e.a.b. Alles moet weg! Dus hieden mag!!! NOG SLECHTS ENKELE WEKEN!!!! 1 1 Pop-u p restaurant Activiteiten voor kids in de vakantie HOOGPOLIGE tapijten al voor: 0D(HMf DESIGN karpetten al voor:ï]JlD(HlDJf 100% wollen BERBEKS al voor: anD(E0Mf Chinese tapijten al voor:aSDaiïïlf Schitterende Perzen al voor: £02 snuf ZIEGLER tapijten al voor: £110 snuf PERZISCHE tafelkleden al v.a.: 0DQMP Woonboulevard Capelle XL Lylantse Baan 3 (t.o. Trendhopper) gratis parkeren! Open van maandag t/m zaterdag. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 10 oktober 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 22 Hij wordt geprezen en ver guisd, maar we kunnen er niet meer omheen. De aanleg van de A4 Delft-Schiedam moet het huzarenstukje van Rijkswaterstaat worden. Vorige week is door de opdrachtgever een infor matiecentrum geopend vol wetenswaardigheden over de 'Internationale ontslui- tingsweg van de Randstad'. Bart uan der Linden Schiedam Het informatiecentrum is te vinden pal naast de toekomstige weg, bij de Woudweg 25. Waar in 1972 een zandlichaam wordt neergelegd en men een poging onderneemt om de verbinding tussen Den Haag en Rotterdam een impuls te geven, daar zal eind 2015 een 7 kilometer lange weg liggen, die de (file) druk van de Al 3 moet gaan verminderen. Rijkswaterstaat heeft een loods neergezet, waar in een reis door de tijd (hier wordt zelfs terugge gaan tot 1953) een helder beeld wordt geschetst over de ontwik kelingen rond de A4. Namens Rijkswaterstaat is Jörgen van der .Meer aanwezig om vragen van (verontruste) burgers te beantwoorden en om plannen toe te lichten. Hij zorgt er als omgevingsmanager voor dat de randvoorwaarden optimaal zijn. „Dan gaat het met name om het in gesprek zijn en blijven met allerlei par tijen", zegt van der Meer. Bij de voorgeschiedenis zijn veel krantenknipsels te zien, die aangeven hoe lang en hoe veel er al gesproken wordt over de A4 Delft-Schiedam. Verderop gaat de bezoeker de 'diepte in' en wordt de constructie van de weg uitgelegd. Ook een stukje visualisatie mag natuurlijk niet ontbreken. Op een groot beeld scherm wordt de virtuele weg getoond, compleet met tunnel dak en verdiepte ligging. Het verkeer zal te maken krijgen met ZOAB (zeer open asfaltbeton), 60.000 m2 aan geluidsschermen komt langs de weg te staan ook wel 'fluisterasfalt' genoemd. Ook komt er 60.000 vierkante meter aan geluidsschermen te staan. Tot zover de bouw van de weg. Tijd voor die andere hete hang ijzers: natuur en recreatie. Ook daaraan is gedacht. Ecopas- sages voor dieren, groen on dernemerschap, 60 kilometer aan skateroutes. O ja, en niet te vergeten, kanoroutes, ruiter-en wandelpaden en 'minder glas en meer koeien'. Fietsers kunnen zelfs met een smartphone op 17 plekken in het gebied informa tie opvragen over de werkzaam heden. Het informatiecentrum is nog maar net open, maar trekt al bijzonder veel bezoekers. Er wordt niet alleen van alles over het 'nu' getoond, maar ook over het 'toen'. FOTO: PR Maar ook de keerzijde mag niet onbelicht blijven: overlast voor de burger. Strijdbaar is nog altijd Henk Frigge, woord voerder namens de Actiegroep 'Unaniem Woudhoek'. Hij, en met hem zo'n 1500 actievoer ders, hebben 'nog wel een aan tal rechtszaken lopen'. Frigge: „Vooropgesteld, ik heb niets tegen de A4, maar wel tegen het tunneldak. Ze laten ons zo veel mogelijk in het ongewisse. We krijgen ook nog steeds geen concrete tekeningen te zien. Het is allemaal erg vervelend." Zegen of hel voor omwonenden? Schiedam De discussie die al in 1952 op gang kwam, zal nog vele jaren blijven voortduren. Is de aanleg van de A4 Delft- Schiedam nu daadwerkelijk een zegen of wordt het een hel voor de omwonenden? Rijkswaterstaat zal zijn gasten geduldig te woord staan in het informatiecen trum, geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 12.00-17.00 uur en elke eer ste zaterdag van de maand van 12.00-16.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.rijkswater- staat.nl. Schiedam Bioscoop Monopole wordt vanaf vrijdag 12 oktober twee maanden omgetoverd in een Turks-Nederlands restaurant, onmoetings- plek, atelier, werkplaats en laboratorium onder de naam SchieBaraj. Het idee voor dit Pop-up Restaurant is ont staan uit de viering van 400 Jaar NL-Turkije. Verschil lende lokale ondernemers zetten zich samen in om het restaurant te runnen. Na 10 weken sluiten de deuren van SchieBaraj weer en is de Mo nopole zichtbaar leeg, maar vol mooie herinneringen! In samenwerking met Schie- damse organisaties worden" er ook lezingen, festivals, workshops en andere acti viteiten georganiseerd. Kijk ook op: www.schiebaraj.nl Schiedam Oost, West en in Nieuwland is het ook best. Toegegeven, het is best lekker om de hele vakantie in je pyjama op de bank te hangen, maar je mist wel wat, want er is van alles te doen in de wijkcentra van SWS Welzijn. Onder bege leiding kunnen kinderen in de wijkcentra meedoen aan gezellige activiteiten zoals disco, spelletjes, bingo en knutselen. Kijk voor meer info bij het wijkcentrum en vraag om een flyer. Gemeente Rotterdam DCMR milieudienst Rijnmond Kennisgeving ontwerpbeschikking Uitgebreide voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Onderwerp Burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam hebben op 24 februari 2012 een verzoek om aanpassing van de vergunningvoorschriften op grond van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht ontvangen van ProDelta Environmental Support B V. voor de inrichting aan de Butaanweg 5-7 te Rotterdam De wijziging(en) hebben betrekking op voorschriften uit de omgevingsvergunning van 21 augustus 2009 en 11 februari 2011Het betreft een inrichting voor de opslag en overslag van goederen, materialen en materieel waaronder ongevaarlijke (koopmans)goederen, chemicaliën en verpakte gevaarlijke stoffen, met kantoren en open terrein. Burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam hebben het voornemen de vergunning te aan te passen/wijzigen overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken van 11 oktober 2012 tot en met 21 november 2012 op de volgende plaatsen inzien: Stadswinkel Centrum, Stadhuis Coolsingel 40 (zijde Doelwater, tegenover het hoofdbureau van politie)(van maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, donderdag van 9.00 uur tot 13.30 uur); de gemeente Vlaardingen, gemeentelijk contactcentrum, Westhavenkade 85 te Vlaardingen; de deelgemeente Hoogvliet, Middenbaan Noord 47 te Rotterdam; de deelgemeente Pernis, Vroomstraat 14 te Rotterdam; de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (buiten en na deze periode uitsluitend na telefonisch afspraak: 010 - 246 86 21). Inspraak Op grond van de artikelen 3:15 en 3:16 van de Algemene wet bestuursrecht, kan een ieder gedurende de bovengenoemde termijn zijn/haar zienswijze over de ontwerpbeschikking kenbaar maken aan Burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. In deze periode kunnen ook zienswijzen mondeling worden ingebracht. Dit kan telefonisch of na afspraak. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. Inlichtingen Mevrouw P.C.T.M. Kox van de DCMR, telefoon: 010 - 246 85 58. Deze kennisgeving is ook geplaatst op www.dcmr.nl. Zaaknummer: 98393556, DMS: 21448826.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22