Schiedam X-tra II II II Pareltje erbij op de Hoogstraat I; Van de lezer: 'Plan schrappen' ProNova wint verkeers- prijs Totally Trafic Vrolijke boel in het Wennekerpand Open Dag manege één groot Schiedams feest Walstroom, ja graag! Rijnmondband bij NL-Andorra Groene Lintjes iüBp Het nageslacht verrichte de heropening van het gerenoveerde pand aan de Hoogstraat. De kleinzoon van de familie speelde een hoofdrol. FOTO: PR Schiedam En weer werd een opgeknapt pandje aan de Hoogstraat onlangs feestelijk heropend nadat het werkelijk schitterend is gerenoveerd. De familie De Groot stak vele euro's in het eigen pand aan de Hoogstraat 11 en maakte er samen met vele kundige aannemers een waar paleis van. Aanvankelijk was het project aangemeld voor Werk aan de Winkel, maar de pech was dat het project net stopte toen de renovatie van Hoogstraat 11 van start zou gaan. „We zaten nog in de pijpleiding, om het zo maar te zeggen. Het was voor ons een hele teleurstelling toen bleek dat Werk aan de Winkel stopte en we geen aan spraak op de subsidie konden maken", vertelt eigenaresse Wil de Groot. De familie besloot het werk toch door te zetten. Temeer daar het een pand is dat al vele jaren in de familie van Wil de Groot zit. „Mijn vader had er vroeger een kaaswinkel, dus we hebben er Schiedam In het kader van verkeersveilig heid volgen de leerlingen van het ProNovaCollege lessen die worden aangeboden door Totally Traffic. Deze organisatie richt zich op scholieren en wil berei ken dat jonge mensen zich bewust zijn van hun eigen verantwoordelijkheden en plek in het verkeer. Door middel van praktijklessen kunnen zij de risico's die ze lopen beter inschatten. Zo zijn er lessen over veilig fietsen en komt er een grote vrachtauto naar school om de leerlingen te laten ervaren dat zij voor de chauffeur niet altijd goed zichtbaar zijn. Ieder jaar reikt Totally Traffic prijzen uit aan scholen die zich inzetten voor het vergroten van de verkeersveiligheid en die hiervoor tijd in het lesprogramma reserveren. Dit jaar heeft het ProNova College uit handen van Ada Aalbrecht van verkeers- organisatie RÖV-ZH de aanmoedigingsprijs gewon nen, iets waar de school supertrots op is. Kinderen zaten met open monden naar de voorstelling te kijken. Het was een genoegen om te zien dat er zo genoten werd van het spel. FOTO: PR Schiedam Zo'n 800 kinderen bezochten afgelopen week op uitnodi ging van Tussen kunst kids van SWS Welzijn het Wen nekerpand op de eerste dag van de Kinderboekenweek. Het programma 'Hallo Nieuwland' ging voor de onderbouw van start met de theatervoorstelling 'Ik voel een voet' van Theatergroep Smoesjes! Dat was meteen een groot succes. goede herinneringen aan. Ik heb er zelf nog kaas in verkocht. Misschien kennen mensen het nog wel." Aan de verbouwing en renovatie van de winkel op de begane grond en het appartement erboven is 5,5 maand met vier man gewerkt. Inmiddels is de woning omgetoverd in een fraai ap partement met twee slaap kamers, twee woonkamers en een terras op het Zuiden dat in de verhuur gaat. Schiedam Volgens Fred van der Drift van het Collectief Schiedam west is er een oplossing voor de geluidsoverlast en luchtverontreiniging uit de Wiltonhaven: walstroom. Collectief Schiedam West is een samenwerkingsver band van Milieudefensie Schiedam en buurtbewo ners dat het initiatief heeft genomen om walstroom te laten onderzoeken door de Hogeschool Vlissingen en hiervoor een projectvoor stel heeft geschreven. De Hogeschool Vlissingen wil het onderzoeken maar wil het eerst besproken hebben in de burenraad van Huis man Itrec om de deuren geopend te hebben voor zijn studenten. Het Collectief heeft het initiatief genomen omdat er veel geluidsoverlast bestaat van draaiende scheepsmo toren uit de Wiltonhaven en deze motoren veel fijnstof, NOxenSOx produceren die schadelijk zijn voor de volksgezondheid. Met name nu de Globetrotter 2 ligt afgemeerd bij Huisman Itrec. Om het onderzoek naar walstroom in de Wiltonhaven kracht bij te zetten gaat het collectief half oktober een kaart in de wijk verspreiden gericht aan de burenraad. Voor alle winnaars was er een mooie prijs en een plaats op het podium. Mate Copains huidige de vele talentjes maar schreef ook veel nieuwe leden in. FOTO: M. BORSBOOM De Open dag op manege Mate &Copains aan de Polderweg is een groot succes geworden. De organisatie van het Concours Hippique had over belangstel ling en het weer niet te klagen. De dag voor het concours wa ren alle paarden al mooi gebor steld en ingevlochten en waren alle standjes, waar Schiedamse ondernemers zich konden presenteren al neergezet. Bij de informatiestand van Mate Copains werden ka- dobonnen verkocht en konden nieuwe leden zich inschrijven of informatie halen. Tijdens de Open Dag werden vele nieuwe ruiters ingeschreven. Mede door het prachtige weer was „Ook ik heb grote vraagtekens over het feit dat de gemeente schijnbaar toestaat dat een groot deel van Noord, namelijk de Woudhoek (behalve rond de Hèijermansflat) en Spaland gewoon op avonden en week enden verstoken worden van Openbaar Vervoer. Ik ben nog steeds trots op mijn stad maar allang niet meer op het vorige en huidige stadbestuur inclu sief de raadsleden die niets of onvoldoende hebben gedaan om voor de eerder genoemde wijken te zorgen dat de mi nimale OV dat daar rijdt ook altijd rijdt dus ook op de avon den en weekenden. Wijkcen trum verdwijnt, de bibliotheek verdwijnt en hoewel ik vanuit de Botenbuurt al een onaan vaardbaar eind moet lopen om een tram of bus te bemachti gen is het voor de bewoners van Spaland nog erger omdat zij de beloofde doortrekking van de tram niet eens krijgen. Jammer dat het treinstation er niet komt maar ook in Rotter dam zijn er eindhaltes die in de wijk eindigen waarbij ook geen station gelegen is. Als de tram weer eens niet rijdt hebben we altijd een probleem omdat er geen goed alternatiefis. Toch betalen de bewoners van onze wijken net zoveel voor hun reis of abonnement terwijl het ondertussen gaat lijken of we in een dorp wonen waar we blij mogen zijn als er eens per uur een bus langs komt. Ik spreek de hoop uit dat dit onzalige plan alsnog geschrapt gaat worden." A. Nieuwstraten het in het strodorp een en al gezelligheid. Concours Hippique is zowel een spring- als ook een dres- suurwedstrijd, dus de kinderen moesten naast alle gezelligheid en modeshows ook aan de slag rrtet hun paard of pony. Bij het springen wonnen Celia Custers (laag), Chynna Faland (midden) en Xanthe Hakvoort (hoog), bij de dressuur Iginia Meloni, Charlie Melsen, Rebecca Vliegen, Merel Vuyk, Radi Delcheva, Dany Bosman en Lunda van den Berg. Het complete verslag van deze dag is te vinden op de website: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam De Schiedamse Rijnmond band zal, voorafgaand aan de WK-kwalificatiewed- strijd Nederland-Andorra, die op 12 oktober gespeeld wordt in de Kuip, de volks liederen van beide landen spelen. Enkele maanden geleden kreeg de vereniging van de KNVB deze eervolle uitnodiging, waarmee de muzikanten van de Rijn mondband zeer vereerd zijn. Het is de tweede keer binnen een maand dat de Rijnmondband op de Nederlandse televisie te zien is. Onlangs nog bij de televi sieregistratie van Taptoe Delft en nu bij het spelen van de volksliederen in De Kuip. De uitzending begint om 19.30 uur op SBS6. Schiedam GroenLinks reikt op 13 oktober om 15.00 uur in Natuurcentrum De Boshoek Groene Lintjes uit aan twee Schiedammers voor hun inzet op het ge bied van natuur en milieu in Schiedam. Uit een lijst van genomi neerden heeft de jury Rob van der Drift en Herbert Nikkels als winnaars aan gewezen. Van der Drift onder meer voor zijn inzet voor de paddenwerkgroep en Nik kels voor zijn initiatief om groenten voor de voedsel- bank te verbouwen. Wethouder Wijten heeft donderdag 4 oktober samen met Bob Venhuizen van Woonplus en de eigenaren Maron en Andre Gebben de nieuwe vestiging van i Dierenkliniek Schiedam-Noord geopend. De feestelijke opening was officieel het gezamenlijk loslaten van 10 witte duiven. De Dierenkliniek is samen met twee koopwoningen onderdeel van het project De Notenbalk. fo

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 27