Brief aan de stadsregio Nieuwe auto voor CHP Verbazing over Amsterdams JeneverFestival Palmyra Restaurant gesloten Gouweleeuw benoemd tot wethouder Topscores voor Franke- landgroep Column Klein Nieuws Kromo naar Zwembad Zuid Voortvluchtige overvaller aangehouden Politie pakt vijf overvallers op Vrachtwagen rijdt zich klem Politie houdt man met wapens aan PvdA, GroenLmks en D66 komen op voor bewoners in Noord Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 10 oktober 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Schiedam Palmyra Restaurant aan de Parkweg is de komende drie maanden gesloten en de exploitatievergunning voor onbepaalde tijd ingetrok ken. Tijdens een integrale horecacontrole werd in het bedrijf een patroonhouder met 9 scherpe patronen aan getroffen. De burgemeester is tot deze maatregel overgegaan uit oogpunt van openbare orde en veiligheid. Schiedam Nathalie Gouweleeuw (39,VVD) is afgelopen maandag benoemd en be ëdigd als wethouder van Schiedam. De gemeenteraad ging akkoord met de benoe ming van Gouweleeuw tot wethouder, nadat de com missie 'benoeming wethou der' een positief advies had uitgebracht. Negenentwintig raadsleden stemden voor, twee stemden tegen en er was één ongeldige stem. Ze volgt Foort van Oosten op, die bijna drie weken geleden tot lid van de Tweede Kamer werd benoemd. Gouweleeuw werkte de af gelopen zes jaar als senior organisatieadviseur bij de gemeente Rotterdam. Daar voor bekleedde ze onder meer een managementfunc tie bij een opleidingsinstituut en werkte ze bij het Ministe rie van Buitenlandse Zaken. Ze krijgt dezelfde portefeuil le als haar voorganger Schiedam Op het door Actiz georga niseerde congres 'Onder nemen in de zorg' bleken twaalf van de 140 zorginstel lingen in Nederland met kop en schouders boven de rest uit te steken. Dat bleek uit een meting naar cliënttevre denheid, medewerkertevre denheid en bedrijfsvoering. Onder die 12 koplopers zit ten drie leden van de Fran- kelandgroep: Frankeland, Jacobs Gasthuis en Schie- waegh. De vertrouwde witte dienstauto van de Centrale Huisart senpost Nieuwe Waterweg Noord bij het Vlietland Zieken huis heeft plaatsgemaakt voor een gele Ford S-max, die is voorzien van opvallende ambulance striping. Ook de chauf feurs zijn in het nieuw gestoken. Zij dragen nu professionele ambulancekleding. FOTO: PR Op de voorpagina van het Nieuwe Stadsblad stond een artikel over 'Grote plannen met Zwem bad Zuid'. Het zwembad krijgt helaas minder geld van de gemeente, waardoor het niet op alle dagen open kan zijn. Wij lazen dat de gemeenteraad in gesprek is ge gaan met de Vriendenstichting om te kijken wat er kan gebeuren op de dagen die vrij komen. Verschil lende mensen zijn gevraagd om mee te denken, zo als zwemvereniging KomKids en andere sponsors. Wij vinden het heel goed dat ze willen helpen om te zorgen dat het zwembad zo veel mogelijk wordt gebruikt. De ideeën om een zwemkampioenschap, vierdaagse en een marathonzwemweek te organi seren vinden wij heel gaaf. Wij zouden het heel leuk vinden om te strijden tegen kinderen uit an dere groepen 7 en 8. Ook is het misschien leuk om Ranomi Kromowidjpjo te vragen om een keer een zwemles te geven, want zij is natuurlijk een grote zwemkampioen. Het zou een groot feest moeten worden waar veel Schiedammers voor worden uit genodigd. Ook vinden wij dat het zwembad wat meer felle kleuren zou moeten krijgen zodat het wat vrolijker wordt. De wandtekeningen vinden wij bijvoorbeeld erg mooi en we vinden het leuk dat er een nieuw kunstwerk is geplaatst. Wij ho pen dat Zwembad Zuid ook naar onze ideeën wil luisteren en denken dat ook andere kinderen goede plannen hebben. Buse(10), Sidney (10) en Nina (11) Wijkschool De Gorzen Schiedam Een 27-jarige man die in de zomer van 2007 een kle dingwinkel in Maassluis heeft overvallen is ander halve week geleden alsnog aangehouden. Woensdag 18 juli 2007 pleegde een met een pruik vermomde man net voor sluitingstijd een gewapende overval op een kledingwinkel aan de Indu strieweg. Rechercheurs kre gen na uitgebreid onderzoek een verdachte uit Schiedam in het vizier. Toen ze hem wilden aanhouden bleek hij niet langer woonachtig op het adres waar hij stond in geschreven. Donderdag 27 september kon de inmiddels 27-jarige verdachte alsnog worden aangehouden toen hij vals geld probeerde uit te geven in Rotterdam-Noord. Hij zit vast op verdenking van de overval, het uitgeven van vals geld en twee oude in braken. Schiedam Maandagochtend zijn op verschillende adressen vijf mannen van hun bed gelicht die worden verdacht van de overval op een Schiedamse bouwmarkt op 25 oktober vorig jaar. Die dag dringen drie overvaller kort na slui tingstijd via de dienstingang binnen en bedreigen het per soneel met vuurwapens. Na enkele minuten vluchten ze met de inhoud van de kluis. Het Regionaal Team Over vallen kreeg de verdachten na uitgebreid onderzoek in beeld. Het gaat om een 28- jarige man uit Olst en vier Schiedammers van 17, 18 en 19 jaar. Schiedam Op de Rotterdamsedijk heeft een vrachtwagen vrijdag ochtend ongeveer een uur klem gezeten. Zowel de weg afs de trambaan waren ge blokkeerd. De vrachtwagen kwam van het fietspad naast de weg na het laden en lossen en nam de bocht iets ruimer dan mogelijk was. Het ge volg was dat de combinatie over de hoge rand schoot en zo klem kwam te zitten op de trambaan. Tramlijnen 21 en 23 richting Rotterdam waren ongeveer een uur gestremd. Een ber ger heeft de vrachtwagen la ter weer losgekregen. Schiedam Agenten hebben een 38-jari- ge Schiedammer aangehou den na een verkeerscontrole op de Nieuwe Mathenes- serstraat op verdenking van wapenbezit en in bezit heb ben van valse indentiteitspa- pieren. Hij viel op door zijn rijgedrag. De man bleek een vals paspoort en rijbewijs op zak te hebben. In de auto troffen agenten een dolk, teaser en honkbalknuppel aan. De man is hierop aan gehouden. {M&jj Schiedam Het JeneverFestival, dat jaren lang in het Schiedamse Jenever museum is gehouden, verhuist voor de editie 2013 naar Am sterdam. Op 16 en 17 maart la ten de Nederlandse jeneverdis tillateurs in de Posthoornkerk aan de Haarlemmerstraat zien wat ze in huis hebben. Direc teur Alwine van Winsen van het Jenevermuseum is verbaasd en verbolgen over het besluit het festival uit Schiedam weg te ha len en belooft een eigen Jenever- Festival. „Niet in maart, maar in juni, rond Vaderdag. Dan is het wat lekkerder weer en kun nen we ook veel buitenactivitei ten doen." Van Winsen vindt het op zijn zachtst gezegd merkwaardig dat de organisatie het festival naar Amsterdam verplaatst. „Wie aan jenever denkt, denkt aan Schiedam. Dus waarom zou je dat hier weghalen?" Verder vindt ze het niet netjes dat ze het nieuws via de media moet vernemen en nergens of ficieel van op de hoogte is ge steld. met één tramlijn - tramlijn 26 - en een nader uit te werken pendelbus. De frequentie van de overgebleven tramlijn gaat zowel overdag, als 's avonds omlaag. Ook begint de dienstre geling van de tram later en ein digt deze eerder. Hierdoor kan gesteld worden dat er een kaal slag plaatsvindt in dit stadsdeel, wat onevenredig hard wordt ge troffen ten opzichte van andere delen van de stadsregio." De partijen bieden de stadsregio een aantal alternatieven die wij volgende week voor u op een rij tje zetten in onze krant. openbaar vervoer", schrijven de partijen. „Door middel van Tramplus hebben veel inwo ners van dit stadsdeel dat ook. De tram zou van Woudhoek worden doorgetrokken via de nieuwbouwwijken Spaland en Sveaparken naar de plaats waar station Kethel zou worden ge bouwd. Het kabinet Rutte I heeft echter besloten dit sta tion niet te bouwen, waarna de stadsregio heeft besloten tram 21 niet door te trekken zolang er geen station is." Qua OV is er inmiddels al heel veel wegbezui- nigd in Noord. Zo werd buslijn 57 opgeheven en rijdt lijn 51 niet meer in de avonduren en op zondag. „Bij de aanstaande bezuinigingsronde van decem- Bewoners Noord worden onevenredig hard getroffen ber wordt het openbaar vervoer in de avonduren in Schiedam- Noord nog onverantwoord ver der uitgekleed. De bewoners zouden hét dan moeten doen Partij van de Arbeid, Groen links en D66 Schiedam hebben in een brief aan de Stadsregio hun ongenoegen geuit over het verschralen van het Openbaar Vervoer in het Noordelijk stads deel in de avonduren. Van de redactie Schiedam „De ongeveer 30.000 bewoners in Noord is altijd voorgehouden dat hun wijken voorzien zou den zijn van goed hoogwaardig

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 9