Geen plastic tasjes meer 'Schoolzwemmen niet in januari al stoppen' Basketbal in West Gamedag in het Hof van Spaland 1,2 miljoen senioren eet alleen Swingende Jazz uit de Koffer Column Klein Nieuws Samen eerlijk delen Nieuwe Ford Transit Custom Bewoners blussen brandje Sfeerverlichting in de binnenstad Ontwerp plan brandweer kazerne PS: 'Binnen twee jaar moet Schiedam een plastic tas-vrije gemeente zijn 'Gewoon je eigen tas meenemen als je gaat winkelen' Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Schiedam Schiedammers die van computergamen houden, worden uitgenodigd om zaterdag 17 november in Hof van Spaland een spel letje mee te spelen tijdens het Warner Game Event. In een high-tech omgeving staan een achttal opstel lingen met mogelijkheden om onder andere Lego- Batman, Lego Rockband, Lego Ninjago of Lego Harry Potter te spelen. Allemaal gratis! Schiedam In Nederland zijn veel mensen die zich eenzaam voelen. Uit onderzoek in opdracht van het Oranje Fonds blijkt dat 1,2 miljoen Nederlanders tussen de vijf tig en tachtig jaar meestal alleen eet. Het Oranje Fonds start daarom de actie Etentje voor een Ander om daar tijdens de feestdagen met alle Nederlanders iets aan te doen. De opbrengst van de actie besteedt het fonds volledig aan maaltijdinitiatieven waar mensen elkaar ont moeten. Hoe werkt het? Deelnemers organiseren rond de feest dagen een gezellig etentje, borrel of high tea. Zij vragen hun gasten om een bijdrage, die zij vervolgens doneren aan het Oranje Fonds. Aanmelden kan via www.etentjevooreenander. nl Schiedam Het Edgar van Asselt trio treedt zaterdag 17 novem ber op bij Jazz uit de Koffer aan de Tuinlaan. Het trio bestaat uit de bekende jazzpianist Edgar van Asselt, José Lopretti op bas en Frank Wardenier op drums. Zij 'ontmoeten' de Cubaanse zangeres Estrella Acosta. Op het repertoire staan Cubaanse, Brazili aanse en jazzstukken. De club aan de Tuinlaan 50 is open vanaf 20.00 uur. Niet-leden betalen vijf euro en er is gratis valet parking. De Stichting Vrienden van Zwembad Zuid vindt het jam mer dat B&W besloten heeft om het schoolzwemmen per 1 januari 2013 stop te zetten. Er was een motie ingediend om het schoolzwemmen nog tot 1 juli door te laten gaan omdat kin deren nu halverwege het school jaar moeten stoppen. De vriendenstichting is in overleg met partners waarmee samengewerkt zou kunnen wor den om de bezuinigingsmaatre gel deels te kunnen ondervan gen en in te passen in de nieuwe programmering van het zwem bad. „Als de maatregel toch per 1 januari 2013 doorgaat dan bemoeilijkt dat niet alleen de voortgang van het leszwem- men van leerlingen maar ook het tijdig kunnen ondervangen van deze maatregelen met even tuele samenwerkingspartners", zeggen de vrienden. De Vrien denstichting vertrouwt erop dat de gemeenteraad en het college leerlingen en ouders alsnog de kans en tijd geven om het leszwemmen dit schooljaar in zwembad Zuid af te maken. Voor jeugd uit Schiedam wordt iedere zondagmiddag van 15.00 - 17.00 een basketbal-inloop gehouden in wijkcentrum de Erker. Wat begon met een kleine groep spelers is nu uit gegroeid tot een vaste kern van minimaal 15 spelers tussen de 6 en 21 jaar. Heb je zin, ga gewoon eens kijken in de Jan van Avenesstraat. FOTO: PR Vorige week stond in de krant dat je voor Edu- kans Schoenmaatjes versierde schoenendozen kan inleveren voor arme kinderen in AfrikaAzië en Oost- Europa. In de dozen worden schoolspul len en speelgoed gestopt. Wij vinden het heel goed dat zoiets nog wordt georganiseerd. Zeker omdat er steeds minder geld naar arme landen gaat. Wij vinden dat de regering niet zo veel geld moet bezuinigen op ontwikkelingshulp. Wij hebben het 10 keer beter in Nederland. Zij hebben daar vaak een klein huis, geen stromend water, geen telefoon en televisie, geen douche en niet genoeg eten. Dus waarom zouden we zo egoïstisch zijn om minder geld naar arme landen te sturen? Wij snappen dat wij in Nederland goed voor ons zelf willen zorgen en dat hier ook mensen in armoede leven. Ze willen natuurlijk wel dat arme landen goed omgaan met geld, maar wij denken dat dit steeds beter gaat. Wij vinden het heel belangrijk dat we ook respect tonen naar arme kinderen. Op 8 november was de dag van respect en is wet houder Groeneweg bij ons in de klas geweest om een gastles te geven. Hij heeft ons verteld dat ie dereen gelijk is en dezelfde kansen verdient. Dus waarom verdienen kinderen in arme landen ook niet dezelfde kansen? Fatma 11) Gül (10) en Ivan (11), OBS De Taaltuin Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mogelijk be trekken bijen voorbereiden op de maatschappij. Schiedam Forddealer Vink&Evag presenteert de gloednieuwe Transit Custom, aanvoerder van een geheel nieuwe ge neratie bedrijfswagens van Ford. Met zijn dynamische design, een interieur als van een personenauto en een ongeëvenaarde rijdynamiek is de Ford Transit Custom nu aantrekkelijker dan ooit voor een breder publiek van professionals, detailhandela ren en bedrijven. Robert Bijloo van Forddealer Vink Evag: „De Transit is al vele jaren toonaangevend in de categorie lichte be drijfswagens. Hij staat be kend om zijn legendarische robuustheid en uitstekende prijs-prestatieverhouding, en biedt een toonaangevend laadvermogen, een indruk- wekkendè duurzaamheid, lage exploitatiekosten én het laagste brandstofverbruik in deze klasse. Een unieke al- leskunner dus!" De Ford Transit Custom staat nu bij Vink&Evag iri de showroom en is leverbaar vanaf 17.900,- exclusief BTW/BPM. Ter gelegen heid van de introductie zijn voor snelle beslissers een groot aantal introductieaan biedingen samengesteld. Schiedam Onwonenden van de RJ. Troelstralaan hebben afge lopen vrijdag door kordaat handelen een brandje ge blust, nog voordat de brand weer ter plaatse kwam. Oorzaak was een pallet on der het balkon van een van de woningen die in brand was gestoken. De grote vlammen richtten vervol gens flinke schade aan in het pand. Toen het gebouw goed geventileerd was, konden de hulpdiensten weer vertrek ken. Schiedam De Schiedamse binnenstad is weer voorzien van gezel lige sfeerverlichting. „In de donkerdere maanden van het jaar is het belangrijk de gezelligheid terug te vin den in de winkelstraten met sfeerverlichting", vindt het centrummanagement bij monde van Chris Coppens. In de historische straatjes is de klassieke uitvoering op gehangen en langs de door gaande weg de moderne uit voering. Schiedam Het college heeft besloten om ontwerpbestemmings- plan 'Brandweerkazerne Schiedam' ter inzage te leg gen. Het bestemmingsplan is nodig om de gewenste bouw van de nieuwe Brandweer kazerne op Plein 1940-1945 mogelijk te maken. Na publi catie in deze krant en op de gemeentelijke website ligt het plan 6 weken ter inzage en kunnen zienswijze worden ingediend bij B&W. Het groen ten noorden van de tennishal en ten westen van de Woudhoek gaat gerooid worden m verband met de aanleg van de A4. De hekken en borden stonden al klaar, gezaag was nog niet te horen. Omdat het nog net mogelijk was, lie pen er nog mensen een rondje door het Robinia bos met hun hond(en). FOTO: PAUL MEULDUK De gemeenteraad heeft afge lopen donderdag een motie van Progressief Schiedam (PS) aangenomen waarmee Schiedam een plastic tas- vrije gemeente moet worden. Van de redactie Schiedam PS draagt B&W op om met de Schiedamse winkeliers in ge sprek te gaan over het gebruik van de gratis plastic draagtas. Plastic tasjes belanden na ge bruik uiteindelijk in het milieu en op grote schaal levert dat grote plasticvervuiling in de oceanen op en op kleine schaal veel zwerfplastic in Schiedam. Dit is volgens PS fractievoorzit ter Frans Hamerslag zeer onge wenst. „Iedere Schiedammer kan zijn of haar eigen tas mee nemen om te winkelen", vindt de fractie. „Voor hen die dat niet doen, kan er best een milieuvrien delijk alternatief komen." Vol gens PS zijn winkeliers niet de veroorzaker van het platic tas- senprobleem, maar kunnen ze wel een bijdrage leveren aan de oplossing ervan. Onderzoek heeft namelijk uit gewezen dat wanneer een win kelier vraagt of het zo mee mag in plaats van 'wilt u een tasje?' dit al vijftig procent aan platsic tasjes kan schelen. De volgende stap, helemaal geen tasjes meer, is dan sneller genomen. Volgens PS kan over twee jaar het bord: 'plastic tas-vrije ge meente' aan de stadsgrenzen geplaatst worden, al hoopt Frans Hamerslag natuurlijk dat het eerder zal zijn. „Als de winkeliers meewerken en geen tasjes meer geven, kan het een kwestie van weken of maanden zijn", zegt hij. Het is wat Hamerslag betreft een stap op weg naar milieuvriendelijker winkelen in Schiedam. Reagerenredactie.ns@ whm.wegener.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10