Je schoen zetten, hoe doe je dat? Kids geven tips GGZ DELFLAND BEj@|g]@H EP Meer weten over mythologie Havenarts vertelt over zijn leven Donatie voor de Boei Herasfaltering Harreweg WWW.GGZ-DELFLAND.NL Altijd actueel de weekkrant.nl woensdag 14 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 12 Schiedam In zes lessen leert kunst historica Patricia Huisman van alles over de Griekse en Romeinse goden, de zo genaamde legenden uit de mythologie. De cursus gaat van start op donderdagavond 13 decem ber om 19.30 uur in de re creatieruimte van de Nieuwe Harg aan het Hargplein 116. De cursus kost 45 euro. Op geven kan door een mail te sturen met naam en adres aan post@stichtingmooi- werk.nl of door te bellen naar 273 47 80. Deze cursus wordt geor ganiseerd door de cultuur scouts van Schiedam naar aanleiding van een vraag van wijkbewoners uit Schie- dam-Noord en wordt deels gesubsidieerd door de ge meente Schiedam. Schiedam Christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage organiseert donderdag 15 november een thema-avond waarop H.J. Veldhuizen komt vertellen over zijn leven als havenarts. De avond wordt gehouden in Het Schepphuis, achter de Dorpskerk Kethel, en begint om 19.45 uur. Wie nieuwsgierig is naar Passage, wordt uitgenodigd de sfeer eens te komen proe- Sinterklaas en zijn pieten komen 17 november weer aan in Nederland. Tijd om je schoen te zetten. Maar waar kun je het beste je schoen zetten? En hoe zorg je ervoor dat de Sint er zeker weten wat in doet? Joshua, Jonah, Loubna en Mounja geven tips. Esther Klein Schiedam Zet je je schoen bij de verwar ming, zodat Amerigo geen kou de voeten krijgt of is een andere plek in huis beter? „Altijd bij de deur." Joshua van zes weet het zeker. „Want dan hoeven ze alleen maar de deur open te maken, er wat in te doen en kunnen ze weer weg." Bij het raam is geen optie. „Dan kunnen ze er niet goed bij", vindt de vierjarige Jonah. Volgens Loubna (8) kun je je schoen het beste bij het balkon neerzetten. „Dat gaat sneller dan bij de deur." De grootte is ook belangrijk. De vijfjarige Moenja pakt wel eens de schoe nen van haar moeder. „Maar vaak gewoon mijn eigen schoe nen." Alleen je schoen zetten is niet voldoende, weten de vier kin deren. Want je moet wel wat moeite doen, wil piet langs komen. Loubna doet daarom altijd een suikerklontje in haar schoen. „Voor Amerigo." De broertjes Joshua en Jonah pak- Joshua en Jonah oefenen alvast met het zetten van de schoen. Een klusje waar je beter toch maar even goed over na kunt denken. FOTO: VINCENT VAN DORDRECHT ken het groots aan. „We ma ken altijd een tekening die we in de schoen stoppen", vertelt Joshua. „Dan de schoen bij de deur zetten en we zingen altijd een liedje. Het liedje dat ik het leukst vind is 'Zie ginds komt de stoomboot'. Als je geen liedje zingt, krijg je niets in je schoen. Oh, ja en we zetten water neer voor Amerigo." Natuurlijk gaan Sint en Piet niet gewoon met de lift naar boven of al die trappen oplopen. Dat duurt veel te lang. Nee, Sint heeft daar speciale pieten voor, weet Joshua. „Sint is te oud. Hij is al 62 jaar en de Pieten maar 24. Dus die gaan het dak op. En dan graven ze door het dak heen en zijn ze binnen." „En als ze niet via het dak gaan, dan ken nen de pieten speciale trucjes waardoor ze de deur open krij gen", knikt Jonah. „Echt!" De pieten zijn het liefst volgens Jonah. „Die brengen de cadeau tjes langs." Broer Joshua denkt daar heel anders over. „Piet brengt het wel langs, maar de Sint koopt ze. Die heeft wel meer dan 1000 euro omdat hij zoveel cadeautjes moet kopen." Vanaf zaterdag 17 november is de sint weer in het land en maf de schoen worden gezet. Joshua, Jonah, Moenja en Loubna kunnen niet wachten en weten bijna allemaal al wat ze willen. Loubna maakt het niet zo veel uit. Moenja hoopt op chocolade sigaretten, Joshua op een angry bird knuffel. En Jonah? „Het allerliefst een cars auto." Schiedam Inloophuis huis de Boei Schiedam heeft van het Monuta Charity Fund een donatie gekregen. Zo'h 13 jaar geleden richtte Monuta het Monuta Charity Fund op, om een structurele bij drage te kunnen leveren aan sociaal maatschappelijk be trokken projecten. Jaarlijks wordt ruim 250.000 euro aan goede doelen gedoneerd. Inloophuis de Boei aan het Cornelia Van Zantenplein heeft ook een aanvraag ge daan bij het Monuta Charity Fund en inmiddels een sym bolische cheque uitgereikt gekregen. Bij het inloophuis kunnen mensen met kanker en hun naasten of nabestaanden el kaar op een ongedwongen wijze ontmoeten, even los van alle medische handelin gen. Er worden regelmatig themagesprekken georgani seerd maar er worden ook ontspannende activiteiten georganiseerd. Schiedam Het fietspad van de Harre- weg, tussen Park Kethel en de Slimme Watering, wordt vanaf maandag 19 november voorzien van een nieuwe as- faltlaag. De werkzaamheden starten maandagochtend om 7.00 uur en duren tot vrijdag 23 november 17.00 uur. Het fietspad krijgt een nieu we laag rood asfalt. Jaarlijks krijgt één op de vier Nederlanders rechtstreeks - dus zelf - te maken met problemen op het gebied van de geestelijke gezondheid. De problematiek varieert van relatief kortdurende klachten tot aandoeningen waarbij langdurige begeleiding en behandeling noodzakelijk is. Waarmee kunnen wij u helpen? G6Z Delfland is een belangrijke aanbieder van geestelijke gezondheidszorg bij u in de gemeente. Daarnaast streeft GGZ Delfland ernaar om u te begeleiden naar een leven waarin de klachten niet meer, of niet meer allesbepalend, aanwezig zijn. Wij werken daartoe nauw samen met ziekenhuizen, collega-instellingen en maatschappelijke organisaties. Een locatie bij u in de buurt Wij hebben verschillende locaties bij u in de buurt: in Schiedam in het Vlietland Ziekenhuis en aan de Stadhouderslaan. Daarnaast vindt u ons ook in het Sint Franciscus Ziekenhuis in Rotterdam en aan de Noorderparklaan in Bergschenhoek. Een overzicht van al onze overige locaties vindt u op www.ggz-delfland.nl. Aanmelden Nadat uw huisarts u bij ons heeft aangemeld, wordt er binnen week door ons een afspraak met u gemaakt voor een eerste gesprek. U kunt zich ook aanmelden via telefoon oio - 246 39 00. Persoonlijke zorg dichtbij

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12