Rooien van bomen bij Woudhoek van start Wethouder Groeneweg geeft gastles op basisschool De Taaltuin Gemeentearchief start proef met Digitaliseren op verzoek 5CHIE0AM W 14 NOVEMBER 2012 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten De aannemerscombinatie die de A4 tussen Schiedam en Delft aanlegt - A4all - start deze week met de voorbereidende werkzaamheden voor de toekomstige herinrich ting van het gebied naast het tunneltracé. Ter hoogte van de wijk Woudhoek wordt vanaf begin november een zand/grondlaag aangebracht om de ondergrond steviger te maken, de bestaande watergangen gedempt en nieuwe watergangen gegraven. In verband met het grondwerk moeten de bomen en alle overige beplanting in het gebied worden gerooid. Het gebied waar de voorbereidende werkzaamheden plaatsvinden, ligt ten westen van de wijk Woudhoek en ten noorden van het tennispark Ketheihage. De vergunnings procedures voor deze werkzaamheden zijn inmiddels afgerond. Naast de tennishal wordt ook een aantal bomen gekapt omdat die schade aan de hal dreigen te veroorzaken. Het fietspad langs de tennishal wordt vanaf het Leerlooierspad tot aan de Woudweg tijdelijk afgesloten. Fietsers worden met behulp van borden omgeleid. Nadat het gebied opnieuw is ingericht, worden er 150 nieuwe bomen in het gebied terug- geplant. Deze herplant staat los van de bo men die Rijkswaterstaat moet herplanten als compensatie voor de aanleg van de A4. Met eventuele vragen kunt u het algemene num mer van de gemeente Schiedam bellen (14 010) en vragen naar Mw. A. M. Nix. Wethouder Peter Groeneweg was op 8 novem ber te gast op basisschool De Taaltuin en ver zorgde daar een gastles geheel in het kader van de 'Dag van Respect'. De leerlingen uit groep 7 eh 8 waren zeer belangstellend, luisterden aandachtig en stelden op hun beurt weer vra gen aan de heer Groeneweg. De vragen gingen over respect hebben voor elkaar en voor de samenleving. AGENDA Wijkoverleg Groenoord Bijeenkomst Ondernemers 'Laat je niet overvallen' Wijkoverleg Nieuwland Wijkoverleg Woudhoek en Spaland/Sveaparken Wijkoverleg West Datum 15 november 21 november 22 november 22 november 27 november AFDELING IN BEELD Het Gemeentearchief Schiedam is een proef gestart; wie een ko pie van een nog niet gedigitali seerd stuk opvraagt, krijgt de digitale kopie kosteloos toegezon den. Vraag naar de voorwaarden bij de medewerker studiezaal. Het Gemeentearchief Schiedam biedt via de webstek kosteloos scans van aktes van de burgerlijke stand aan, en afdrukken tegen een kleine vergoeding. Medewerkers en vrijwilligers werken hard aan het scannen en beschrijven van stukken, maar er staat nog voor jaren werk op de rol. Daarom is het archief een proef gestart; wie een kopie van een nog niet gedigitaliseerd stuk opvraagt, krijgt de digitale kopie kosteloos toegezonden! Kleine lettertjes Bij deze actie gelden de volgende voorwaarden: 'Gratis' heeft uitsluitend betrekking op de kosten van het scannen, niet op de kosten van het opzoeken. Een scanverzoek bevat de archief naam en het exacte inventarisnummer. De materiële staat en het formaat van de documenten laten scannen toe. Van niet-openbare archiefstukken verstrekken geen reproducties. Wanneer auteursrechten rusten op een archiefstuk, krant of foto gelden beperkingen aan het gebruik ervan. Bij deze gratis service hanteren we de grenzen van de redelijkheid. Voor omvangrijke scanverzoeken en wanneer vooraf onderzoek nodig is, berekenen we de normale kosten. Heeft u een verzoek of wilt u meer informatie? Neem dan contact op met de studiezaalmedewerker! Handtekeningen jagen Om de proef te illustreren hebben we verschillende 'Yes we (s)can' posters gemaakt, met Schiedamse iconen erop. U kunt ze zien op het internetadres www.schiedam.nl/yeswescan.html. Ook van deze voor de Schiedamse historie belangrijke figuren zijn stukken te vinden. Bijvoor beeld van Cornelis Haga, de eerste Nederlandse ambassadeur in Tur kije, die dit jaar als een van de 'verborgen schatten' onder de aandacht kwam. In kerkregisters is terug te vinden wat het kerkbestuur in 1654 aan zijn familie in rekening bracht voor het luiden van de (doods-)klokken. Of Jan van Riebeeck die de Kaapkolonie, de latere republiek Zuid-Afrika stichtte. Hij woonde in zijn jeugd in Schiedam, en trouwde in de Grote Kerk. Van hem zijn huwelijkse voorwaarden (toen al!) bewaard gebleven. Toch bijzonder dat de handtekening van een voor de geschiedenis in vloedrijk persoon in uw plaatselijk archief te ontdekken is! Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U vindt ons op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Locatie Van Beethovenplein 161 Stadskantoor (Stadserf 1), Aleidazaal Dr. Willem Dreesplein 2 Dorpsstraat 17 Jan van Avenesstraat 32 Tijd 20.00 - 22,00 uur 18.00-21.30 uur 19.30-21.30 uur 20.00 - 22.00 uur 20.00 - 22.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 17