Gemeenteberichten Muzikaal Schiedam gemeente Schiedam 14 NOVEMBER 2012 - PAGINA 3 Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' werd opgericht in 1866 en is daarmee een van de oudste koren van Nederland. In het jaar 1916 werd het gouden jubileum gevierd en ter gelegenheid daarvan werd door Hare Majesteit Koningin Wilhelmina het predikaat Koninklijk aan 'Orpheus' verleend. Daarna is het predikaat een aantal keren bestendigd, voor het laatst in het jaar 1987. Om het predikaat te kunnen blijven voeren is het aanvragen van die besten diging nodig. Men ontvangt het predikaat onder meer als de vereniging met goede naam en faam bekend staat, zeer belang rijk in het vakgebied is, onbesproken ge drag en een solide financiële basis heeft. Burgemeester Leemhuis-Stout heeft za terdag 3 november een concert van het mannenkoor 'Orpheus' bijgewoond. Er werd die avond een optreden verzorgd samen met gemengd zangkoor 'Oos- terheide' uit Oosterhout. Met trots heeft burgemeester Leemhuis voorafgaande aan het concert kunnen mededelen dat het Hare Majesteit Koningin Beatrix heeft behaagd het predikaat Koninklijk aan het koor te verlenen wederom voor de duur van 25 jaar. Dit betekent dat het koor tot het jaar 2037 het predikaat mag dragen en zich zondermeer tot die tijd Koninklijk mag blijven noemen. Na haar toespraak nodigde de burge meester twee tekenbevoegden uit het bestuur van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' uit om de be palingen te ondertekenen. Het waren de voorzitter de heer Van Boerum en se cretaris de heer Heuchemer die namens het koor hun handtekeningen mochten zetten. Dirigent Lansbergen Een week later woonde de burgemeester de afscheidsreceptie van dirigent Lans bergen van Harmonie Ambrosigs bij. De heer Lansbergen was meer dan 55 jaar lid van de harmonie en was er ook meer dan 35 jaar dirigent. Een bijzondere prestatie, die al eerder niet onopgemerkt bleef; de heer Lansbergen ontving voor zijn ver diensten al een M.C.M. de Grootspeld en een Koninklijke onderscheiding. Reden genoeg om zijn afscheid bij te wonen. Na al die jaren vond hij het tijd om te stoppen met dirigeren in Schiedam. Mede dankzij zijn tomeloze inzet is de muziek van de harmonie in Schiedam en heel Nederland vele jaren verdienstelijk te horen geweest. Ondanks dat hij al een aantal jaren niet meer in Schiedam woonde, bleef hij toch trouw de repetities en concerten bij wonen. De harmonie kon altijd op hem rekenen. Ook door het bestuur van de harmonie werd de heer Lansbergen uiter aard in het zonnetje gezet. Harmonie Ambrosius heeft een vaste repetitieruimte in de OBK. Aan de keuze van het repertoire wordt altijd veel aan dacht besteed. Popmuziek en Latijns- Amerikaans maar ook licht klassiek staan regelmatig op het programma. Verder verschijnt er af en toe marsmuziek, rock muziek, dixieland en musical- en film muziek op de lessenaar. Uitgelicht Op donderdag 15 november is het laatste wijkoverleg Groenoord van dit jaar. De vergadering start om 20.00 uur, locatie: Van Beethovenplein 161. Op donderdag 22 november om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats in het wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. Op donderdag 22 november is er een gezamenlijk wijkoverleg Woudhoek en Spaland-Sveaparken. Het gezamenlijk overleg is gewijd aan de werkplannen voor welzijn, sport en cultuur in 2013. Locatie: Schepphuis, Dorpsstraat 17. Aanvang 20.00 uur. Bewoners van Woudhoek en Spaland-Sveaparken zijn van harte welkom! Op dinsdag 27 november is het wijkoverleg West. Het wijkoverleg wordt gehouden in het wijkgebouw De Erker, Jan van Avenesstraat 32, vanaf 20.00 uur. Kijk voor de complete agenda's van de wijkoverleggen op www.schiedam.nl/agenda. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op Foto: Jan van der Ploeg Burgemeester Leemhuis-Stout heeft zaterdag 3 november een concert van het mannenkoor 'Orpheus' bijgewoond. Er werd die avond een optreden verzorgd samen met gemengd zangkoor 'Oosterheide' uit Oosterhout. Burgemeester Leemhuis-Stout bracht de afgelopen twee zaterdagen bijzondere bezoeken aan twee Schiedamse muzikale gelegenheden. Ze bestendigde het predikaat Koninklijk voor het Koninklijk Schie dams Mannenkoor 'Orpheus' en was aanwezig bij het afscheid van dirigent Lansbergen van Harmonie Ambrosius.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 19