Rekening voor zwemles niet langer naar gemeente a Prins en jeugdprinses Irado is klaar voor de winter Nieuw inleverpunt Schoenmaatjes Gratis sociale raadslieden gered, maar schoolzwemmen van de baan Tweets van de Week Spreekbeurten op het CBK ANBO-Nieuws De Sint komt, spannend! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 14 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 3 Ouders worden weer helemaal en alleen verantwoordelijk voor het leren zwemmen van de kinderen. Een groot deel deed dat al en zal het schoolzwemmen nauwelijks missen. FOTO: ROB kamminga Tijdens de begrotingsbehan deling werden een twintig tal moties ingediend. De meesten haalden het niet zoals het schoolzwemmen dat definitief afgeschaft wordt. De Sociale Raadslie den werden wel gered door een meerderheid in de raad. Frank Willemse Schiedam Het schoolzwemmen is van de baan in Schiedam. Het voorstel van B&W om het schoolzwem men wegens bezuinigingen te schrappen werd met tegenzin door de raad overgenomen. De discussie tussen de politieke partijen ging vooral over het feit of het de eigen verantwoor ding is van ouders om het kind te leren zwemmen, zoals de WD meent. Andere partijen, zoals het AOV, reageerden hier woedend op. „Schiedam is een waterstad waar de kinderen al op school klassikaal moeten leren zwemmen", vinden zij. Een motie voor behoud van gratis zwemles haalde het toch niet omdat grote fracties als de PvdA betoogden dat er een jeugdsportfonds is voor ouders die zwemles niet kunnen beta len. Dit potje met 180 euro per kind zorgt hiervoor. Ouders moeten de zwemles dus voort aan helemaal zelf betalen, zodat Zwemdiploma halen geheel en al voor rekening ouders verplichte zwemlessen als in zwembad Zuid geschrapt kun nen worden. De WD bleef erbij dat de rekening voor zwemles in deze crisistijd niet op rekening van de gemeente kan blijven. Eenzelfde felle discussie werd gevoerd over de (weg-) bezuini ging van de sociale raadlieden voor inwoners die dit niet zelf kunnen betalen. Gratis juridi sche bijstand bij het Instituut Sociale Raadslieden (ISR) is, volgens de WD overbodig omdat andere instanties als de rechtswinkel dit ook kunnen doen. Nëe, zeggen meerdere fracties, want het ISR op het Stationsplein heeft een lage drempel en geeft al 40 jaar snel advies bij problemen met vaak officiële instanties. Het drie man/vrouw perso neel zijn formeel ambtenaren die daardoor, via korte lijnen, problemen kunnen oplossen. „Gooi geen oude schoenen weg voordat je nieuwe hebt", bear gumenteerden de PvdA, CDA en D66 hun motie. Wethouder Johan Grijzen (GroenLinks) hield vol dat Schiedammers net zo goed in Vlaardingen terecht kunnen. Hij ziet problemen om dat deze afdeling vaak een luis in de pels is van de ambtelijke organisatie. Een oplossing moet worden ge vonden door de raadslieden in de toekomst een andere plek te geven en een specifieke taakom schrijving. zo hield de raad de tegenstribbelende wethouder voor. De wethouder moest belo ven deze bezuiniging omgedaan te maken en de onzuivere con structie van 'ambtenaar contro leert ambtenaar' op te lossen. SWS in zwaar weer Tijdens de twee dagen durende begrotingsvergadering bleek dat de SWS (Stichting Welzijn Schiedam) door de bezuinigin gen in financieel zwaar weer is beland. Daardoor moeten meerdere werknemers ontsla gen worden. En daar is geen potje voor. Net als bij Opmaat (zie voorpagina) zullen de 'fric tiekosten' voor werknemers die moeten worden ontslagen het overige subsidiebudget uithol len. Zodat de SWS mogelijk failliet dreigt te gaan als die be zuiniging doorgaat. Wethouder Grijzen beloofde de raad een oplossing hiervoor te zoeken. Zoals door opdrachten te ge ven voor een beperkt Thuis op Straat TOS). Maar voegde hij er dreigend aan toe: „We kun nen niet blijven helpen, we moe ten deze pijnlijke bezuinigingen allemaal onder ogen zien." Schiedampromo wil #achiedam op een posi tieve manier #promoten met mooie Schiedam fo to's en leuke activiteiten. Schiedampromo Wij zijn dringend #op- zoek naar speelgoed voor de #sint paketten zoals #poppen #kleur- boeken #auto's StichtingElivia Het wordt steeds 'echter' :-) Nog 3,5 maanden en dan verhuizen we naar een prachtig pand! @habitaskoken Schiedam Irado gaat ook dit jaar zorg vuldig om met het bestrijden van de gladheid. Om goed voorbereid te zijn op het winterweer heeft Irado de afgelopen weken 'proefge draaid' met het strooiteam. Vier ploegen van acht me dewerkers die deze winter deel uitmaken van de vaste strooiploeg hebben de rou tes uit het prioriteitenplan verkent. Deze winter staan zeven strooivoertuigen pa raat om op de 100 kilometer fietspadenroute en 150 kilo meter hoofdwegenroute van het prioriteitenplan de glad heid te bestrijden. Voor de fietspaden worden speciale strooiers ingezet die aan de voorkant uitge rust zijn met een borstel om indien nodig de sneeuw zo veel mogelijk weg te vegen. Verder wordt de gladheid zo veel mogelijk preventief te lijf gegaan door nat te strooien. Een mengsel van zout en water (pekel) wordt een paar uur voordat het glad wordt uitgestrooid op het wegdek. De (natte) pekel blijft in tegenstelling tot het droge strooizout een tijd liggen en voorkomt op deze manier gladheid. Waar en wanneer wordt gestrooid is vastgelegd in een prioriteitenplan dat door de gemeente is samen gesteld. Raadpleeg hiervoor de website: www.schiedam. nl. Schiedam Bij Deli XL aan de 's- Gravelandsweg 391 kan iedereen in de omgeving van Schiedam op 20 en 21 november schoenendozen voor Edukans Schoenmaat jes inleveren. De versierde schoenendozen gevuld met schoolspullen, toiletartikelen en cadeaus gaan als cadeau naar kansarme kinderen in Afrika, Azië en Oost-Euro pa. Elk jaar doen veel scho len, kerken en verenigingen in Schiedam en omstreken mee met Schoenmaatjes. Openingstijden inleverpunt schoenendozen: dinsdag 20 november van 15.00-17.00 uur, woensdag 21 november van 12.00-14.00 uur. Edu kans zoekt nog vrijwilligers die willen helpen met het in ontvangst nemen van de do zen (www.edukans.nl). @FredvanLeer bekend van Shopping Queens presenteert de nieuwste #mode op 15 novem ber in de Grote kerk in Schiedam @SchiedamFashion Vanaf 15 nov. afvoer van grond vanaf #Oranje- burgh. Wagens rijden via toegang BK-laan. Moge lijk enige verkeersover last. Duurt 2 a 3 dagen. @Oranjeburgh "Wilt u een tasje?" vraagt de mevrouw van de Etos op de Groenelaan. "Maar denk eraan: Schiedam moet zonder plastic tasjes hoor!" #goedhè? @Annerike Schiedam De Nationale Spreek beurtactie vindt elk jaar plaats op of rond 20 novem ber, de Dag voor de Rechten van het Kind. Duizenden kinderen in Nederland hou den op die dag een spreek beurt over Unicef. Maar liefst 3800 scholen hebben zich hiervoor aangemeld, en het Schiedamse CBK is er daar een van. Zes kinderen uit de hoogste groepen heb ben het spreekbeurtenpakket aangevraagd en bereiden zich op school en thuis voor op hun spreekbeurt die ze 20 november gaan houden, in ieder geval voor de eigen groep maar als het goed gaat ook voor en bij andere groe pen. Tijdens het Openingsbal van carnavalsvereniging De Rietzeilers zijn afgelopen weekend weer de nieuwe prins en jeugdprins gekozen. Prins Robertus II, beter bekend als Rob Rosman, gaat bij de volwassenen voor het tweede ach tereenvolgende jaar voorop, bij de jeugd is er dit jaar een jeugdprinses: Sabine. FOTO: PR Column De Sint komt zondag 25 november naar de ANBO in de sociëteit aan de Lange Nieuw- straat 181'. De deur gaat open om 11.00 uur, om 12.30 uur kan gekozen worden uit een nasi-of bamimaaltijd met drankje en daarna begint de modeshow. Onze eigen modellen showen elegante kleding en flaneren als volleerde modellen op de catwalk en als sluitstuk komt er een zeer muzikale Sinterklaas met zijn Piet. Ik heb deze dag al een aantal keren meegemaakt en het is altijd zeer geslaagd met een volle zaal. Uw eigen bijdrage is 10 euro en opgeven kan bij Nel of Peter aan de bar of via nummer 426 28 08. Misschien een idee voor nieuwe leden om deze dag eens te komen kijken. Kunt u gelijk kennis maken met de geweldige sfeer die er in de sociëteit hangt. Joke Ballijns U bent welkom maar graag eerst even opgeven op bovenstaand nummer of bij mij 06-22724227. Er zijn de afgelopen tijd veel mensen lid geworden en ik hoop dan ook op deze dag eens de nieuwe ge zichten die daarbij horen te zien, persoonlijk con tact is altijd leuker. De komende maand zijn er tal van activiteiten gepland, maar daarover een volgende keer. Als ik naar buiten kijk zie ik dat de herfst al in volle gang is. Overal zie ik de gevallen bladeren liggen, soms best wel gevaarlijk, dus kijk uit waar u loopt. Als extraatje in deze herfsttijd schijnt zoals nu wel een lekker zonnetje, zelf vind ik deze tijd best wel knus met alle voorbereidingen voor de feestdagen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 3