Hoe vervuild is BK-laan? Onderzoek samenwerking sociale diensten 655 jubilarissen! Kunstwerk Schreihuisje Horecaprijs 2012 Sinterklaas in Oost Bewoners BK-laan en Havendijk gaan zelf de luchtkwaliteit meten Klein Nieuws Veilig op straat Ormer ICT in de race voor award Kunst onder de kerstboom Kerstmarkt voor vrijwilligers Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 28 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 10 Schiedam Een tijdelijk kunstwerk in het Schreihuisje op het Hoofd is afgelopen zaterdagmiddag onthuld door Albert Bons, voorzitter van de BVSZ. Het huisje is voorzien van een tekst die is bedacht en aangebracht door de Schie- damse beeldend kunstenaar Carolina Koster. Carolina maakte ook een multiple be horend bij dit werk: katoe nen zakdoeken bedrukt met dezelfde tekst in een oplage van 500 stuks. Ondanks de regen was de opkomst groot en de sfeer goed. Schiedam Koninklijke Horeca Ne derland reikt maandag 10 december weer de Horeca prijs Schiedam 2012 uit in Zaal Beatrix. De prijè wordt uitgereikt aan een horeca- onderneming die op haar gebied uitblinkt en daarmee een waardevolle toevoeging is voor de stad. Ook is er een Aanmoedi gingsprijs voor startende horecaondernemingen. De onafhankelijke jury die ieder jaar wisselt, bestaat dit jaar uit Phons Ockerse namens het Centrumma nagement, Jack Kerklaan namens de media en Anne- mieke Loef namens de VW Schiedam. De jury heeft de ingezonden nominaties beoordeeld en is zo tot drie nominaties gekomen. Deze drie en de uiteindelijke win naar zullen op de avond zelf bekend worden gemaakt. Schiedam Hij komt, hij komt, die lieve goede Sint. SWS Welzijn verwelkomt vrijdag 30 no vember Sinterklaas in wijk centrum Oost. Kinderen uit groep 1 t/m 4 kunnen bij dit bezoek aanwezig zijn. Om 16.00 uur wordt er aan de deur geklopt. De goed heiligman bezoekt het wijk centrum tot 17.30 uur. Hij neemt deze keer ook clown Adje mee, strooigoed en een presentje. Het kost een euro om hierbij aanwezig te zijn. Dinsdag 4 december wordt er een sinterklaasfeest ge organiseerd in wijkcentrum Dreesplein vanaf 15.30 uur. Dat kost 2,50. Bewoners van de BK-laan en Havendijk gaan een jaar lang de luchtkwaliteit in hun straat meten met behulp van Palmesbuisjes. Deze meten stikstofdioxide, een giftige stof die makkelijker te meten is dan andere vormen van luchtverontreiniging. Van de redactie Schiedam Milieudefensie Schiedam heeft de actie 'Samen voor gezonde lucht' bij de bewoners onder de aandacht gebracht. Vandaag, woensdag 28 november, worden de eerste buisjes opgehangen op de Havendijk. Bewoners van de Jan Evertsenweg gaan ook zelf standig de luchtkwaliteit meten, omdat daar in de omgeving gro te schepen lange tijd in de haven liggen zonder walstroom. BK-laan In 2007 voldeed de BK-laan nog maar net aan de N02 norm van 40 ug per m3 waar het in 2015 aan zou moeten voldoen. Milieudefensie Schiedam heeft het vermoeden dat hu de nor men wel overschreden worden omdat de BK-laan precies in een gebied ligt waar activiteiten in de havens, verkeer, industrie Havendijk heeft vooral last van uitstoot vrachtverkeer en het Botlekgebied samenko men. De Havendijk denkt vooral on der de uitstoot van vrachtver keer te lijden. Methode Er wordt een jaar lang gemeten om een goed beeld te krijgen van hoe vervuild de locaties zijn. Het meten gebeurt met Pal mesbuisjes, die ook door over heidsdiensten als het RIVM en de GGD worden gebruikt om de luchtkwaliteit in beeld te brengen. Stikstofdioxide is de belangrijk ste indicator voor andere vor men van luchtverontreiniging en dit is dan ook de stof waar in het luchtkwaliteitsbeleid naar wordt gekeken. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft net als Maas sluis ingestemd om een on derzoek te doen naar de mo gelijkheid om met de sociale diensten één regionale uitvoe ringsorganisatie te vormen. Schiedam ziet, ook nadat Vlaar- dingen zich heeft teruggetrok ken, nog steeds de voordelen van samenwerking. Bij de uit werking van het onderzoek zal ook de mogelijkheid worden betrokken om de sociale werk voorziening van deze gemeen ten aan de nieuwe organisatie toe te voegen. Dit lijkt een lo gische stap vanwege de komst van de Participatiewet in 2014. Deze wet vervangt de Wet werk en bijstand en de Wet sociale werkvoorziening. Aanvullend onderzoek moet inzicht geven in de kansen en de risico's voor het SW-bedrijf BGS in deze samenwerkings vorm. Begin februari 2013 wordt een besluit over het ontwerp van de nieuw te vormen organisatie genomen. Column Facilitair dienstverlener Facilicom Services Group organi seerde afgelopen week de jaarlijkse jubilarissenavond. Hier werden ruim 650 jubilarissen in het zonnetje gezet. Van de 655 jubilarissen zijn 540 medewerkers 12,5 jaar in dienst, 113 25 jaar in dienst en zijn er drie die een 40-jarig jubileum vierden. F0T0: PR Op de voorpagina van het Nieuwe Stadsblad stond een artikel dat er een goed rapport is over de LBB, de Lichtblauwe Brigade in Schiedam. Vergeleken met acht andere steden doen ze het in Schiedam heel goed. Wij vinden het heel fijn dat in onze wijk, Nieuwland, veel mensen van de Licht Blauwe Brigade lopen. Wij hebben bij voorbeeld een keer meegemaakt dat een dronken man vervelend op straat was en dat hij voor veel onrust zorgde. De LBB was hier heel snel bij en heeft de man tot kalmte gebracht. Wij vin den het wel belangrijk dat zij op straat lopen en in contact met de mensen blijven. Zo weten ze ook veel beter wat er in de wijk speelt. Waar wij wel ons zorgen om maken, is de speelplek bij de skatebaan onderaan de Vlaardingerdijk. Hier ligt ook een kunstgras voetbalveld, want hier worden honden zonder riem uitgelaten. De hon den pakken onze bal af en bijten ze stuk. Deze baasjes zouden door andere mensen aangespro ken moeten worden, want de honden kunnen prima ergens anders loslopen. Ook vinden wij het vervelend dat er een hangjongerenplek naast het voetbalveld ligt. Ze roken en vallen ons soms lastig en dat vinden wij niet fijn. Wij snappen dat zij ook een plek nodig hebben, maar vinden het toch prettiger wanneer ze dit ergens anders doen. Aysenurf 12), Hüseyin (12) en Önder (11), obs De Taaltuin Rotanans hebben leerlingen van De Regenboog en Peperklip de afgelopen weken kennis laten maken met verschillende beroepen. Zo leerden ze toekomstmogelijkheden kennen waar ze nog nooit aan gedacht hadden. Iedere zondag stond een bezoek aan een ander bedrijf op de agenda, zoals de molen, Motexion, politie en Vetus. foto- pr Schiedam Het Schiedamse Ormer ICT is één van de 12 genomineer den voor de High Growth Awards 2012 uit de regio Zuid-Holland. Onderne- mingen strijden hier om de titel 'Beste groeibedrijf in de regio'. Deze Award is een initiatief van Port4Growth, platform voor groeiondernemingen. Op 28 november worden de winnaars tijdens een fees telijke uitreiking in Utrecht bekend gemaakt. De High Growth Awards zijn dé awards voor Ne derlandse groeionderne mingen die de afgelopen drie jaar flinke omzetgroei hebben gerealiseerd. Bij deze jaarlijks terugkerende verkiezing speelt niet alleen kwantitatieve groei een belangrijke rol, maar ook juist de kwaliteit van die groei. Een bedrijf wordt bijvoorbeeld beoordeeld op het ondernemersprofiel, de voorbeeldfunctie of de rol van strategie in het groeiproces. Een onafhankelijke jury van succesvolle groeionderne- mers en deskundigen be oordeelt de bedrijven en een onafhankelijke accountant checkt de groeicijfers. Ormer ICT bestaat dit jaar 20 jaar en is gespecialiseerd in Microsoft computernet werken. Vorig jaar werd het bedrijf al uitgeroepen tot de op-één-na snelste groeier van Zuid-Holland door de FD Gazellen awards. Schiedam Kunstwinkel 't Walvis or ganiseert vanaf zaterdag 1 december 'Kunst onder de kerstboom', waar iedereen een origineel en kunstzinnig cadeau kan vinden voor de komende feestdagen. Er is recent werk te vinden van Annemarie van Ulden, Sasha Zuidam, Noot&Zo, Ronald de Graaff, Egbert Vennema, Theo Gootjes en Joop Cock. De opening vindt plaats op zaterdag 1 december om 16.00 uur. 't Walvis is te vinden in de Branderssteeg 3-7. Schiedam Bijna 500 uitnodigingen zijn afgelopen week verzon den naar de vrijwilligers en vakkrachten van Senioren welzijn. Op 12, 13 en 14 december biedt Senioren- welzijn hen een Kerstmarkt aan in Schiedam, Maassluis en Vlaardingen. Elk jaar tegen Kerstmis be danken de medewerkers van Seniorenwelzijn de vrijwil ligers en vakkrachten voor hun inzet voor kwetsbare senioren in de gemeenten waar zij actief is. Tijdens een kerstmarkt kunnen vrijwilligers en vak krachten met een aantal uit gedeelde bonnen in kerstkra- men hun eigen kerstpakket samenstellen. Ook kunnen ze ervoor kiezen de waarde van de bonnen ter beschik king te stellen aan een goed doel. Tussendoor serveren de me dewerkers van Seniorenwel zijn hapjes en drankjes.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10