Woonplus nieuws Woonplus Schiedam stopt grote investeringen Voortgang Wijk Actie Programma Wijk Nieuwland Nieuwland Nieuwbouwprojecten minimaal een half jaar vertraagd In de wijken De financiële gevolgen van het regeerakkoord en enkele wetgevingstrajecten zijn onduidelijk voor. woningcorporaties. Daardoor heeft Woonplus geen zicht op de ruimte voor investeringen in 2013. Woonplus heeft daarom besloten tot 1 juli 2013 geen grote investeringen te doen. Dit heeft directe gevolgen voor geplande nieuwbouwprojecten in Schiedam. Directeur-bestuurder Bob Venhuizen vertelt over de achtergronden en de gevolgen. De nieuwbouwprojecten voor sociale huur zoals Aleidastraat (Schiedam West), Beatles en Notenbalk (Schiedam Noord) worden minimaal een halfjaar stilgezet. Het plan matig onderhoud aan bestaande complexen gaat door zoals gepland. "Woonplus is een financieel gezonde organisatie die de komende jaren flink wil investeren in het woningaanbod in Schiedam", vertelt Bob Venhuizen. "In maart van dit jaar bericht ten we over onze ambitie om de komende tien jaar ongeveer drieduizend woningen ingrijpend aan te pakken. Nu, acht maanden later, kondigen we een investeringsstop aan. Ik begrijp dat dit moeilijk met elkaar te rijmen valt. Kortgezegd komt het erop neer dat Woonplus wil vasthouden aan die ambitie, maar nu eerst de financiële gevol gen van de overheidsmaatregelen moet afwachten." 10 miljoen op jaarbasis De nieuwe verhuurdersheffing, de bijdrage voor Vestia aan het Centraal Fonds Volks huisvesting en de verhoging van de btw. Deze maatregelen gaan corporaties enkele 'miljoenen per jaar kosten. "Naar verwach ting moet Woonplus het kom'end jaar een bedrag van 4 miljoen extra betalen en dat kan oplopen tot ruim 10 miljoen op jaar basis. Hier komt bij dat de overheid de maximale huren wil koppelen aan de WOZ-waarde van woningen. In de omge ving van Rotterdam zal dat een forse daling van de huurinkomsten betekenen. Door de aanhoudende economische crisis is ook niet te verwachten dat je gemakkelijk woningen kunt verkopen om geld binnen te halen. Het algemene beeld lijkt te zijn dat alle woningcorporaties een onuitputtelijke hoe veelheid euro's tot hun beschikking heb ben. Bij ons is de rek er inmiddels wel uit." Gras zaaien Er zijn meer corporaties die door de over heidsmaatregelen hun plannen moeten aanpassen. Sommige zien zich gedwongen om nu te reorganiseren. Bob Venhuizen: "Woonplus heeft in 2011 al een reorganisa tie doorgevoerd, juist om op de lange ter mijn financieel gezond te blijven en te kun nen blijven investeren in Schiedam. We hebben het besluit om nu tijdelijk een pas op de plaats te maken, daarom met tegen zin genomen. Pas als we weten hoe de uit werking van het regeerakkoord eruit ziet, weten we of en hoe we door kunnen wer ken aan onze projecten. Voor Schiedam betekent dit dat we op een paar plekken gras gaan zaaien, terwijl we al hadden wil len bouwen. De huidige overheidsplannen hebben in mijn ogen negatieve gevolgen voor deze stad en de hele maatschappij. Ik reken erop dat de regering dat gaat inzien en de plannen bijstelt." sfMNieuwlancl twfartSés 7i* Wfefere op <fe wessfee var. Nfeuwtend Schiedam Weuwkmd in beeW WJtoveries Wteuwtenö - mii - Sntsrtdaas intochï op de fotenstean «nik beaxflt In 2007 zijn door het Rijk veertig wijken in Nederland als krachtwijk aangemerkt. Eén van deze wijken is Schiedam-Nieuwland. Dit leidde tot een samenwerking tussen het Rijk, de gemeente Schiedam, Woonplus en verscheidene partners in Nieuwland. De 40-wijkenaanpak biedt de mogelijkheid een extra impuls te geven aan de verdere ontwikkeling van Nieuwland. Deze extra impuls is eind 2007 verwoord in het Wijk- actieprogramma (WAP) van Nieuwland: 'Een aandachtswijk op de goede weg'. De gemeente Schiedam en Woonplus hebben afgesproken het WAP te monitoren en te evalueren. Er wordt bekeken of de (thema)doelstellingen zijn gehaald, of dat de ontwikkelingen in elk geval de juiste richting op gaan. Het WAP heeft een tijds horizon die tot het jaar 2017 loopt en dus kan drie a vier jaar nadat het WAP van start is gegaan niet worden verwacht dat alle doelstellingen al behaald zjjn. Wel is nu onderzocht op welke thema's de afgelopen jaren vooruitgang is geboekt en op welk vlak extra-inzet wenselijk is. Meer informatie over de wijk Nieuwland en over de voortgang van het WAP is te vinden op: www.nieuwland-schiedam.nl. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Websites nieuwbouwprojecten www.overhetwater.nl www.hetkwartetschiedam.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 19 december 2012.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 12