Bruisend kerstfeest Oude prenten Woonplus: geen investeringen Schiedam maakt zich op voor de Kerstmet boom en ijsbaan! De mooiste en lekkerste cadeaus zijn te vinden op de kerstmarkten Kennisgeving Tracébesluit A4 Delft - Schiedam Gewijzigde openings tijden bibliotheek Entorno gelanceerd 100 afspraken Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 28 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 16 Schiedam De financiële gevolgen van het regeerakkoord en enkele wetgevingstrajecten zijn on duidelijk voor corporaties. Daardoor heeft Woonplus geen duidelijkheid over de ruimte voor investeringen in 2013. De corporatie heeft daarom besloten tot 1 juli geen grote investeringen te doen. Dit heeft directe gevolgen voor geplande nieuwbouwprojecten in Schiedam. De nieuwbouwprojecten voor sociale huur zoals Aleidastraat (Schiedam West), Beatles en Noten balk (Schiedam Noord) worden minimaal een half jaar stilgezet. Het planmatig onderhoud aan bestaande complexen gaat door zoals gepland. Om Woonplus ook op lange termijn gezond te laten blijvén is besloten om het voorlopig alleen bij het beheren van woningen te houden (met planmatig en dagelijks onderhoud) maar geen investeringen te doen in nieuw vastgoed. Terwijl de meeste Schiedammers nog in de ban zijn van het bezoek van Sin terklaas, staat de Kerstman al weer bijna op de stoep. Van 13 december tot en met 16 december, staat Schie dam namelijk bol van de winterse gezelligheid. Tijdens alweer de ze vende editie van Winterhart kan in Schiedam op het Stadserf geschaatst worden op een overdekte ijsbaan, kan men terecht op sfeervolle kerstmark ten in de Havenkerk, Jenevermuseum en in de Korenbeurs. Donderdag 13 december om 19.30 uur is het weer zo ver. Dan wordt op feestelijke wijze en in een sprookjes achtig tafereel de verlichting in de kerstboom ontstoken. Dit keer door de nieuwe burgemeester van Schie dam, Cor Lamers. De mooiste en lekkerste kerstcadeaus zijn ook dit jaar weer te vinden op een aantal kerstmarkten. Zaterdag 15 en zondag 16 december bieden verschil lende Schiedamse ondernemers hun producten aan in de Havenkerk. Een prachtige locatie voor een sfeervolle kerstmarkt waar iedereen zijn hart op kan halen. Verschillende muzikale acts zorgen voor een feestelijke sfeer. In het Jenevermuseum wordt een christmasfair georganiseerd door de Schiedamse serviceclubs. De op brengst gaat in zijn geheel naar een goed doel. De Korenbeurs organi seert dit weekend een winefair met muzikale omlijsting. Ijsbaan Van 4 december tot en met 6 janu ari is er een overdekte ijsbaan op het Stadserf genaamd Winterland Schie dam. Iedereen kan hier meer dan vier weken lang zijn schaatskunsten ver tonen maar ook zonder schaatsen is het genieten op het Stadserf. Op het horecaterras kan genoten worden van een hapje en drankje. Concerten Het Dolf de Vries Trio en zange res Chaira Borderslee zijn op zon dagmiddag 16 december te gast bij Jazzpodium Waterweg in de Giudici Kapel van het Stedelijk Museum. Op zaterdagmiddag zal Harmonie Ambrosius hier een optreden ver zorgen. De Rolantino's geven een kerstcon cert op zaterdag 15 december in de Erker. In Theater aan de Schie treedt donderdag 13 december Don KozakenChor Russland op en kan er op zondag 16 december genoten worden van een concert op het the aterorgel door organist Gerwin van der Plaats. In Huis ter Poort kan zondag 16 de cember worden genoten van een con cert en een workshop van Ensemble Trigon. Kerst Wandel Theater Vrijdag 14 december vindt er een Kerst Wandel Theater plaats in Schiedam Noord en organiseren bewoners uit Nieuwland zaterdag 15 december een gezellig Winterwon- derland. In Galerie Jabelle en Pand Paulus vindt het hele weekend een kunst verkoop plaats en in het Wenneker- pand kan men zondag 16 december genieten van een turkse filmtrilogie inclusief een Turks buffet. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Op grond van artikel 20 van de Tracéwet bevordert de Minister van Infrastructuur en Milieu een gecoördineerde voorbereiding van de besluiten op de aanvragen om vergunningen en van de overige ambtshalve te nemen besluiten met het oog op de uitvoering van een Tracébesluit. In het kader van deze coördinatie geeft de Minister van Infrastructuur en Milieu kennis van het feit dat het volgende ontwerpbesluit is genomen. Welk ontwerpbesluit is genomen en ligt ter inzage? Voor de uitvoering van het Tracébesluit A4 Delft - Schiedam is onderstaand ontwerpbesluit genomen, overeenkomstig de procedure van artikel 20, lid 4, van de Tracéwet in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. Het betreft een aanvraag van Mali v.o.f. om een omgevingsvergunning voor de activiteit bouwen van een bouwwerk op grond van artikel 2.1, lid 1 sub a van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. In opdracht van Rijkswaterstaat realiseert Mali v.o.f. de M Delft - Schiedam. De M Delft - Schiedam is een geprojecteerde rijksweg die de verbinding zal vormen tussen de aansluiting M Delft-Zuid (Kruithuisweg) en het knooppunt Kethelplein bij Schiedam. Het ontwerpbesluit (nummer 120MG223, OLO nummer 536409) voor een omgevingsvergunning voor de activiteit bouwen is op 22 november 2012 afgegeven door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam en heeft betrekking op het bouwen van een verdiepte ligging voor het tracé M Delft - Schiedam, compleet met viaduct ten behoeve van de kruising met de Woudweg. Het betreft het gedeelte van het tracé M Delft - Schiedam van km 60,720 tot km 61,450, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie R, nr. 33 en 31. Waar en wanneer kunt u de stukken inzien? Het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 29 november 2012 tot en met 9 januari 2013 ter inzage bij het Klant Contact Centrum (omgevingsloket), Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Het Klant Contact Centrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 13.00 uur. Op afspraak kunnen de stukken tevens op maandag en vrijdag van 14.00 uur tot 17.00 uur en op woensdag en donderdag van 14.00 uqr tot 20.00 uur ingezien worden. Afspraken kunnen telefonisch gemaakt worden op nummer 14 010. Het ontwerpbesluit is tevens beschikbaar via de gemeentelijke website www.schiedam.nl/M- Voorts liggen het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken met ingang van 29 november 2012 tot en met 9 januari 2013 ter inzage bij de publieksbalie van het Stadskantoor van de gemeente Vlaardingen, Westhavenkade 85,3133 AV Vlaardingen. De publieksbalie is geopend op maandag van 8.00 uur tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Hiertoe dient een telefonische afspraak gemaakt te worden op nummer 010 - 248 40 00. Hoe kunnen zienswijzen naar voren worden gebracht? Van 29 november 2012 tot en met 9 januari 2013 kan eenieder tegen het ontwerpbesluit schriftelijk gemotiveerde zienswijzen kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam. Tevens kunnen gedurende deze termijn door eenieder mondeling gemotiveerde zienswijzen kenbaar gemaakt worden. Degenen die mondeling willen reageren kunnen dat, na telefonische afspraak bij de heer mr. J. van der Vlist. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen via nummer 14 010. Gewezen wordt op het feit dat alleen belang hebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit of aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben ingebracht op het ontwerpbesluit, te zijner tijd beroep kunnen instellen tegen het definitieve besluit. Meer informatie? Voor nadere informatie met betrekking tot het ontwerpbesluit kunt u zich wenden tot mevrouw drs. A.M. Nix, telefoon 14 010. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Bestuurlijk-Juridische Zaken en Vastgoed, mr. ing. C.G.J.M. Peeters Schiedam In verband met de feestdagen en de kerst vakantie heeft de Bibliotheek Schiedam ge wijzigde openingstijden. Sinterklaasavond (woensdag 5 december), Kerstavond (maan dag 24 december) en Oudejaarsavond (maan dag 31 december 2012) is de bieb vanaf 16.00 gesloten. Eerste en 2e Kerstdag (dinsdag 25 en woensdag 26 december) en Nieuwjaarsdag (dinsdag 1 januari) is de Bibliotheek Schie dam de gehele dag gesloten. Vanaf maandag 17 december is de bibliotheek in Noord defini tief gesloten. Lenen en verlengen kan op www. debibliotheekschiedam.nl door rechts boven aan in te loggen. Uiteraard kan dit ook op het Stadserf. Meer informatie over de sluiting van Noord: www.debibliotheekschiedam.nl, onder Speciaal voor, Meest gestelde vragen. In de voormalige ijszaak van La Venezia wordt zaterdag 1 december een ansicht- kaarten- en fotoruilbeurs gehouden met als thema Schiedam. Deze beurs is van 13.00 -17.00 en de toegang is gratis. Ook wordt er gedaan aan inkoop en verkoop van oude fo to's en/of glasnegatieven en ansichtkaarten van Schiedam. FOTO: PR Schiedam Wethouder Groeneweg heeft afgelopen vrijdag het adviesbedrijf Entorno gelanceerd. Dit is een adviesbedrijf op het gebied van de leefom geving en heeft een landelijke uitstraling. En torno kent nu 11 aspirant-leden en 5 bestuurs leden en streeft naar een grootte van 50 leden. De leden zijn zelfstandig ondernemers die hun sporen verdiend hebben met het ge- - ven van adviesdiensten op het gebied van de leefomgeving. Denk hierbij aan landschapsar chitecten, stedenbouwkundigen, bouwkundig architecten, juristen, managers, bouwplan- toetsers, bouwfysica, milieudeskundigen, toezichthouders en handhavers voor bouw brand milieu. Door innovatief samen te wer ken kan op deskundige, flexibele en schaalbare wijze aan de behoefte van elke opdrachtgever worden voldaan. Het Klant Contact Centrum van de ge meente Schiedam werkt vanaf 1 januari 2013 alleen nog maar op afspraak. Daar naast worden de openingstijden met zes uur per week verruimd, waardoor het Klant Contact Centrum voortaan ook tussen de middag open is. Het Klant Contact Centrum is vanaf 1 januari op maandag en vrijdag geopend van 8.30 tot 17.00 uur, op dinsdag van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag en donderdag van 8.30 tot 20.00 uur. Een afspraak maken kan eenvoudig via www. schiedam.nl/afspraak of telefonisch via 14 010. Nadat iemand aangeeft waarvoor hij wil langskomen, ontvangt hij direct informatie over welke stukken hij moet meenemen en dat verkleint de kans dat iemand een extra afspraak moet maken. Door volledig over te gaan op het wer ken op afspraak, kan de bezetting van het Klant Contact Centrum optimaal worden aangepast aan de vraag. Wet houder Wijten: „Wij zoeken continu naar manieren om onze dienstverlenin gen beter te maken. Door op afspraak te werken is de wachttijd voor klanten minder dan vijf minuten en reserveren we voor iedere vraag voldoende tijd."

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 16