Van de Kik'r-redactie Perspresentatie: 'Als echte pers naar Annie de Musical' Veilig het nieuwe jaar in! Debat met diner op Dag van de Rechten v/h Kind Schiedamse economie door de ogen van KGR KGR brengt een bezoek aan de meldkamer Volg de kids van de KGR p Kinderraadslid Eline over het Kik'r diner DUS?! redactie weer aan de slag De kinderrraadsleden brachten onlangs nog een bezoek aan Huisman. Dit in het kader van het blok: economie en wat het belang daarvan is voor de stad. FOTO: PR Stichting Kik'r organiseerde 20 november, de Dag van de Rechten van het Kind, een debat en diner in Schiebaraj, het pop-up restaurant in het Monopole-gebouw aan de Hoogstraat. Ruim 40 volwas senen dineerden en debat teerden met de kinderen van de Kindergemeenteraad. Het eten werd opgediend en voor een deel klaargemaakt door kinderen die het afgelopen jaar meededen aan projecten van Stichting Kik'r. Zij kregen vooraf een spoedcursus van Café Sjiek waarmee ze de fijne kneepjes van het horecavak leerden. Tussen de gangen door werd aan de tafels stevig gedebatteerd aan de hand van verschillende stellingen over de rechten van het kind. Deze stellingen gingen over de thema's 'prestatiedruk onder kinderen' en 'meepraten over eigen leefomgeving'. De volwassenen werden regelmatig verrast door de argumenten van de kinderen, zo hadden ze er zelf nog nooit tegenaan gekeken. De avond liet dan ook zien dat het 'recht op participatie' een belangrijk recht voor kinde ren is, want zoals Luuk van de kindergemeenteraad het verwoordde: „Kinderen kijken toch met andere ogen naar deze wereld." De kindergemeenteraad heeft zich verdiept in de portefeuille van wethouder Peter Groe- neweg, economische zaken. Het doel is om te bekijken hoe de economie van Schie dam werkt en wat het belang hiervan is voor de stad. De kinderraadsleden hebben zich verdiept in de grote bedrijven van Schiedam. Huisman is een van die bedrijven. Zo'n groot bedrijf zorgt voor veel werkgelegenheid. Dit is heel goed voor de bewoners en de economie van Schie dam. De kinderraadsleden konden dit met eigen ogen zien tijdens de excursie naar Huisman op 19 oktober. Tijdens de raadsverga dering van maandag 26 november in de Aleidazaal sluit de KGR dit blok af. De kindergemeenteraad heeft woensdag 14 november een kijkje genomen bij de Veilig heidsregio in het World Port Center in Rotterdam. Deze excursie werd georganiseerd ter ere van het afscheid van burgemeester Leemhuis. De kinderen werden met boten van de Koninklijke Roeiers Vereeniging Eendracht vanaf de Maasboulevard naar het World Port Centre gebracht. Eerst kregen ze een rondlei ding door de meldkamer, daarna mochten zij zelf aan de slag. De groep kreeg een melding binnen: een hooi berg op de kinderboerderij in het Beatrixpark stond in brand en de dieren moesten worden gered! Verdeeld in politie, brandweer, ambulance, gemeente en communicatie werkten de kinderen samen en moesten ze daadkrachtige beslissin gen nemen. Niet alleen aan tafel, maar ook in de bediening zijn kinderen te vinden op de avond in Schie-Baraj, het pop up restaurant in De Monopole. roTO: PR Eline van de Kinderge meenteraad zat onder an dere aan tafel met wethou der Arie Wijten, Yvette Huisman van de Rabobank en Erik de Neef van de Ko ninklijke Roeiers Vereeni ging Eendracht. „Er was veel discussie. Bijvoorbeeld over de stelling: de Cito- toets moet worden afge schaft. Veel volwassenen aan mijn tafel waren het daarmee eens. Ze vonden dat de druk die er op deze toets ligt te groot is. Ik denk wel dat kinderen door de zenuwen de toets slechter kunnen maken, maar ik vind niet dat de Cito moet worden af geschaft. Hij zou wel maar voor de helft moeten tellen. Ik heb bijvoorbeeld dyslexie en dan scoor ik straks lager door spelling." door Theateredactie van de SchavUlTagnda Schiedam Annie het brutale weesmeisje met het hart van goud, een koppie vol rode krullen en haar ondeugende hond is terug! Wij waren aanwezig bij de perspre sentatie op 7 november in het Parktheater in Hoorn. Super spannend natuurlijk, want RTL Boulevard en SBS Shownieuws waren ook aan wezig! Tijdens de perspresen tatie krijg je al een voorproefje van de musical die komen gaat. Je ziet nog niet alles, maar wel een aantal scenes uit de voorstelling. Je zit in de zaal met allemaal andere mensen van de media die al foto's en filmpjes maken. Terug in de tijd De cast zong in totaal 5 num mers. Wat ons heel erg opviel was dat het decor ontzettend mooi was, je had echt het idee dat je terug ging in de tijd. Ook vonden wij dat de acteurs heel goed konden zingen! In de musical spelen ook jonge kinderen in van 10-11-12 jaar en zij waren heel erg goed! Wij vonden het heel knap hoe ze dansen, zingen en het publiek mee kregen. Tijdens Natuurlijk gingen de redactieleden ook met Annie op de foto. Wat een bijzonder moment was dat voor onze jonge recensenten. F0T0: PR de voorstelling stond ook een hond op het podium en het viel ons op hoe goed de hond meespeelde. Lachen Wij moesten tijdens de voorstelling lachen tijdens de scenes van Miss Hannigan en we vonden dat Annie een prachtige stem had toen ze het bekende nummer: Morgen, voor ons zong. Het is een musical voor ie dereen voor je vader, moeder, broertje en zusjes. De musical is zaterdag 9 en zondag 10 maart 2013 te zien in het Theater aan de Schie en kaartjes zijn 34 euro en kan je kopen bij de balie of www.theateraandeschie.nl. Wij hebben exclusief Annie gesproken! In het echt heet ze Mirre Licht en ze is nog maar 13 jaar oud. Meer weten Wil je meer weten over dit exclusieve interview? Lees dan de Scha- vUITagenda die in decem ber verschijnt. Andrea (10 jaar) is één van de kinderen die op excursie is geweest om informatie in te winnen voor een landelijke vuurwerklesbrief. In de lesbrief speelt zij een grote rol als onderdeel van het EYE-Team: „Het was heel erg leuk om zoveel te leren. We zijn veel op excursie geweest, bijvoorbeeld De laatste Schiedamse verschijning van de DUS?! dateert alweer uit 2011, tijd voor een nieuwe editie van het magazine over alcohol en drugs. Samen met een redactie van 15 enthousiaste Schiedamse jongeren wordt weer kei hard gewerkt aan de nieuwe editie van DUS?! Er wordt bedacht wat er allemaal in moet komen en wie er op de voorkant mag staan, Jan Kooijman of toch voetballer Stefan de Vrij? De redactie is ervan overtuigd dat deze editie de vorige gaat overtreffen en super interessant zal worden. naar het Oogziekenhuis, de plastisch chirurg en de vuur werkhal. Joeri is ook langsge komen op onze school, hij is vuurwerkslachtoffer omdat hij een babypijltje in zijn oog kreeg. De leukste excursie vond ik de plastisch chirurg, toen moest ik operatiekleren aan en mocht ik de operatieka mer in! In de lesbrief is dat al lemaal terug te vinden. En niet saai, maar met veel plaatjes en vrolijke kleuren. Ik denk dat als andere kinde ren de avonturen van het EYE- TEAM goed bestuderen, dat ze zeker dit jaar een vuurwerk- bril gaan dragen!" Je kunt de leden van de kindergemeenteraad volgen op twit ter en ze laten weten wat er in jouw wijk beter kan! Volg de kinderen van de kin dergemeenteraad op Twitter: @KGRSchiedam of @stich- tingkikr. Kan er iets in jouw wijk worden verbeterd? Geef je tips door aan het kinderraads lid in jouw wijk of mail naar info@kgrschiedam.nl. Wil je de lessen bekijken of excursies meebeleven, bekijk dan de filmpjes op www.stich- tingkikr.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 18