Creativiteit staat voorop bij project 'Tussen Kunst Kids' Mta/t MERK JE! ALEXANDRIUM Kinderen andere werelden laten ontdekken, is ons doel Bridgeclub Groenoord Pluim voor Vlietland Borstkliniek ONTVANGT U EEN BIJSTANDSUITKERING? KIJK OP WEETHOEHETZIT.NL Altijd actueel: de weekkrant.nl uroensdag 28 nouember 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 20 Vraag een Schiedamse school naar Olga Hartman of Brenda Flapper en er zal ongetwijfeld een lampje gaan branden. Deze creatieve da mes zijn dit jaar gestart met hun project 'Tussen Kunst Kids', waarbij cultuuredu catie hét speerpunt is. Bart van der Linden Schiedam De kamer van Hartman en Flapper hangt vol met foto's, krantenknipsels en tekeningen, verwijzend naar de vele activi teiten die zij al hebben opgezet en waar ze mooie herinneringen aan hebben. Waar ze tien jaar geleden bij elkaar kwamen met ieder een totaal verschillende achtergrond, daar zijn ze nu een sterk team waar de chemie leidt tot mooie projecten. 'Tussen Kunst Kids' is hun nieuwste stokpaardje en bestaat uit drie grote deelprojecten. „Wij zien onszelf als schakel tussen scholen en partijen als vakdocenten, kunstenaars en culturele instellingen", vertelt Hartman over hun rol binnen SWS Welzijn Schiedam, waar beiden werkzaam zijn. Flapper: „We willen vooral een zinvolle vrijetijdsbesteding creëren voor kinderen op het gebied van dans, beeldende kunst, multi media en theater." Om activi teiten van de grond te krijgen praten de dames heel wat af met docenten en directies. „Wij zijn veel op de scholen aanwezig en betrekken ook vanaf het begin de docenten bij de plannen. We proberen de expertise te vinden die nodig is om kinderen werel den te laten ontdekken die ze normaal niet zien." Beleving De beleving van het kind, dat is waar het om draait. „Vanuit een welzijnsgedachte willen we hen een stukje cultuur meegeven", stelt Hartman. Vandaar dat er ook dit schooljaar weer verschil lende soorten projecten worden ontwikkeld, zoals de kinderboe kenweek en in het voorjaar van 2013 een groot archeologiepro- ject. „En van januari tot april 2013 hebben we de theater voorstelling 'De Tovenaar van Schiedam', waarbij de kinderen in groepen op het toneel en in de foyer een kijkje geven in het Schiedams cultureel erfgoed. Hier zit ook een expositie aan vast." Contact Beiden steken veel tijd en ener gie in het contact met deL scho len in Schiedam en gingen zelfs in het begin zonder aanbod Brenda Flapper (links) en Olga Hartman struinen met hun nieuwste stokpaardje 'Tussen Kunst en Kids' de Schiedamse scholen af. F0™: WM naar de scholen toe. Hartman: „We denken altijd in uitdagin gen, niet in problemen. Een school hoeft natuurlijk niet al tijd met ons samen te werken, daar kiezen ze zelf voor." Flap per: „Vaak beginnen we klein en soms vang je via-via ook weer geluiden op waar we iets mee kunnen. Een enkele keer moeten we een concessie doen omdat iets niet haalbaar is." Verhitte discussies hebben ze zelden. "We hebben altijd reS- pect voor eikaars ideeën." Letterlijk tussen de kids en Olga Hartman is regisseuse, docent drama en theaterma ker. Zij richt zich veelal op de podiumkunsten. Collega Brenda Flapper is beeldend kunstenaar en gespeciali seerd in het aanbieden van kunstprojecten. Beiden zijn inmiddels 10 jaar werkzaam binnen SWS Welzijn Schie- de kunst in dam. In 2007 hebben ze het NSA Projectenburo opge richt met als doel om beter te communiceren met scholen in Schiedam. De naam 'Tus sen Kunst Kids' ontstond na een brainstormsessie op maandagmorgen. Ze staan letterlijk tussen de Kunst en de Kids in. Schiedam Bridgeclub Groenoord speelt vanaf 1 januari in het wijk- gebouw van Wijk- en Be wonersvereniging Tuindorp aan de Perenlaan 5. Tot die tijd spelen ze nog gewoon de ruimte in de Heijermans- flat. Wie mee wil doen kan contact opnemen met A. Elderson, tel. 470 26 56. Hij kan alle verdere informatie verstrekken en eventueel de inschrijving regelen. Schiedam Sinds de oprichting in 2010 is de Vlietland Borstkliniek gespecialiseerd in de diag nostiek en behandeling van borstproblemen. De Vliet land Borstkliniek heeft in middels al 2000 patiënten begeleid. Binnen de Borstkliniek gaat er veel aandacht uit naar goede voorlichting over borstklachten en daarnaast naar steun en zorg na de di agnose van borstkanker. Uit ervaringen van patiënten blijkt dat zij deze extra in formatie en begeleiding erg op prijs stellen. De Elsevier gids van november vermeldt dat de Vlietland Borstkliniek tot één van de negen instel lingen behoort die een pluim krijgt van patiënten. Zij erva ren bij de Borstkliniek pret tige omgangsvormen met de specialisten en verpleegkun digen. vroeger gaf ik dat niet door aan de sociale dienst, ik heb daar met mijn broer flink ruzie over gehad. Hij vindt dat ik de boet niet moet flessen. Hoewel ik er over twijfelde, ben ik toch begonnen met het doorgeven van mijn bijverdiensten. Bij de sociale dienst weten ze nu dat ik graag wil werken. Tegenwoordig tippen ze me als er ergens een tijdelijk baantje is. Ik ben nu minder afhankelijk van de bijstand. iST£ltf%#AN SZW t'sf &UsT SVB, US»V NI fcf* ÜtT £EN VAN Sweet Dreams in de Woonmall! Alexandrium Woonmal! staat in het teken van slapen en verlichting. De zachtste bedden, de beste kussens, de mooiste verlichting en de meest romantische accessoires vind je natuurlijk bij onze woonwinkels. Alexandrium Woonmall, slapen en meer... DAT MERK JE! 60 woonwinkels makkelijk parkeren A20 afslag 16 alexandrium.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 20