Gemeenteberichten li 5CHIH3AM Vernieuwing Buurt 15 start met sloop woningen Daltonstraat Gewijzigde openingstijden Gemeentearchief De griffie: steun en toever laat van de gemeenteraad l\v\\V gemeente Schiedam ft 1 y SptB 28 NOVEMBER 2012 - PAGINA 1 Wethouder Arie Wijten (Wonen) gaf met het neerhalen van enkele balkons op maan dag 26 november het startsein voor de sloop van zes door de gemeente Schiedam verworven woningen aan de Daltonstraat. De sloop markeert het begin van de nood zakelijke vernieuwing van de Wetenschap- persbuurt in Schiedam-Oost ('Buurt 15'). De werkzaamheden nemen zo'n dertien weken in beslag. Dat betekent dat de sloop medio fe bruari kan worden afgerond. De sloop van het bovengrondse deel van de woningen is naar verwachting al voor de kerst gereed. Leefbaarheid De gemeente Schiedam wil met het oog op de leefbaarheid zo min mogelijk panden leeg laten staan. In basisschool De Peperklip in troduceerde wethouder Mario Stam (Wijken) samen met schooldirecteur Mariëlle van der Schoor 'Livable'. Via Livable beheren maat schappelijk betrokken studenten leegstaande woningen. Zij zetten zich in ruil voor betaalbare woonruimte in voor de buurt. Op die manier wordt leegstand tegengegaan en wordt de leefbaarheid bevorderd. Tien stu denten gaan voor basisschool De Peperklip onder andere aan de slag met het organiseren van activiteiten voor de leerlingen. Het Gemeentearchief Schiedam heeft tussen kerst en oud nieuw gewijzigde openstelling. Op £4, 25, 26 en 31 december is het archief gesloten. Evenals op 1 januari 2013. 27 en 28 december is het Gemeentearchief open. Met ingang van 1 januari 2013 is de studiezaal van het Gemeentearchief van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur geopend. De studiezaal is gesloten op vrijdagen. AGENDA Commissie SB (Samenleving en Bestuur) Commissie ROB (Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer) Gemeenteraadsvergadering Gemeenteraadsvergadering AFDELING IN BEELD De griffie assisteert de raad bij zijn taken, zoals het globaal vaststellen van het gemeentebeleid, het optreden als verte genwoordiger voor en namens de Schiedam mers en bij het contro leren of het college van burgemeester en wet houders zijn taken goed uitvoert. Wie vormen 'de griffie?' De Schiedamse griffie be staat uit vijf personen die door de gemeenteraad worden benoemd. De lei ding is in handep van de raadsgriffier: Jan Gordijn (foto). Hij wordt ondersteund door twee mede werkers van het raadssecretariaat en twee raadsadviseurs. Wat doet de griffie? De griffier is eerste adviseur van de gemeenteraad. Tijdens de ge meenteraadsvergadering zit de griffier naast de voorzitter van de raad (burgemeester) en ondersteunt haar bij het leiden van de vergadering. Hij bekijkt of ingediende moties (verzoek tot actie) en amendementen (voorstel tot aanpassing van raadsvoorstellen) juist zijn opgesteld, bege leidt stemrondes en adviseert de -voorzitter over de toepassing van het "Reglement van Orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad". Daarnaast is hij het aanspreekpunt namens de hele gemeenteraad voor de Schiedammers. De griffie fungeert als scha kel tussen de gemeenteraad enerzijds en het college van burgemeester en wethouders en de ambtelijke organisatie anderzijds. De raadsadviseurs ondersteunen en adviseren de raadscommissievoor zitters. De griffier en de raadsadviseurs ondersteunen de raadsleden desgevraagd ook bij het formuleren van bijv. moties en amendementen. De griffiemedewerkers zorgen er onder meer voor dat vergaderingen van gemeenteraad en raadscommissies goed verlopen. Zij verzorgen de benodigde documenten, zoals agenda's en achtergrondstukken en maken (video)verslagen van de vergaderingen. Communicatie rondom raads- en commissiezaken hebben zij ook in hand. Meer weten over de griffie? U kunt meer informatie vinden op de bestuurspagina op www.schiedam. ni. Contact met ons opnemen kan via (010) 2191041 of per e-mail via griffie@schiedam.nl. Wilt u eens zien hoe de praktijk werkt? Dan kunt u "Gast van de Raad" worden. U wordt dan voorafgaand aan een raads vergadering ontvangen door de burgemeester, enkele raadsleden en de griffier. Er wordt dan over het werk van de raad verteld, over de gang van zaken tijdens de raadsvergadering en de agendapunten van die avond worden toegelicht. Daarna volgt u vanaf de publieke tribune de raadsvergadering. In de pauze en na afloop van de vergadering kunt u met raadsleden en ook met collegeleden spreken. Datum 3 december Locatie Aleidazaal, Stadserf 1, Stadskantoor 4 december Aleidazaal, Stadserf 1, Stadskantoor 4 december 13 december Aleidazaal, Stadserf 1, Stadskantoor Aleidazaal, Stadserf 1, Stadskantoor Tijd 19.30-00.00 uur 19.30 - 00.00 uur 20.00-. 21.30 uur 20.00- 00.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 21