De gemeenteraad vergadert Raad zet er een streep onder gemeente Schiedam 28 NOVEMBER 2012 - PAGINA 2 De raadscommissie Samenleving en Bestuur vergadert op 3 december en de gemeenteraad op 4 december 2012. Annemiek Guis Directeur van Tante Yo en directeur van Stichting Kik'r. Stichting Kik'r betrekt kinderen bij hun eigen leefomgeving en actuele vraagstukken, zoals alcohol- en drugsvoorlichting. 1Wat is de kinder gemeenteraad? De Kindergemeenteraad is een project waarbij kinderen een stem krijgen binnen het dage lijks bestuur van Schiedam. Daarnaast gaan ze geregeld op excursie om zo een eigen mening te kunnen vormen en uiteindelijk advies te geven aan de gemeenteraad. De kinderen zitten in totaal twee jaar in de gemeenteraad. Zij beginnen in groep 7 en eindigen als ze de basisschool verlaten. 2. Waarom hebben we de kindergemeenteraad? We hebben een kindergemeen teraad om kinderen en het bestuur van Schiedam dichter bij elkaar te brengen. Daar naast willen we bereiken dat de kinderen zich meer verantwoor delijk voelen voor hun leefom geving en de stad. 3. Wat is jouw rol in de kin dergemeenteraad? Ik heb het concept van het project samen met een aantal collega's bedacht en ik werk nu als docent mee aan de ontwik keling en de uitvoering van het project. 4. Wat zijn jouw ervaringen met de kindergemeente raad? Het is een heel bijzonder project, vooral omdat je 2 jaar bezig bent met een groep kinderen van 14 verschillende scholen verspreid over heel Schiedam. Het is leuk om te zien dat de kinderen allemaal gegroeid zijn in hun rol. Vaak discussiëren we net zo lang met elkaar tot iedereen de essentie van het vraagstuk begrijpt. 5. Wat wil je bereiken? In samenwerking met de ge meente Schiedam wil Stichting Kik'r wil met dit project kinderen laten ervaren wat je zelf kunt betekenen voer je eigen leefomgeving en hoe leuk dit eigenlijk is. Daarnaast wil Kik'r de gemeente laten ervaren dat het de moeite waard is om naar kinderen te luisteren en hen te laten meedenken over besluiten en de uitvoering hiervan. De commissie Samenleving en Bestuur Datum: maandag 3 december 2012 Voorzittende heer H. van der Hoeven Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur De commissie spreekt onder meer over: Kadernota sociaal domein De drie pijlers uit de Visienota Schiedams Maatwerk, waarlangs de transitie in het so ciale domein vorm moet krijgen, worden in de kadernota langs vijf criteria uitgewerkt. Algemene Plaatselijke Verordening ge meente Schiedam 2013 Naast o.a. wijzigingen die voortvloeien uit de Drank- en Horecawet, zijn op het gebied van horeca ên evenementen verschillende handhavingsgrondslagen aan de verorde ning toegevoegd. De gemeenteraad vergadert (buitengewone raadsvergadering) Datum: dinsdag 4 december 2012 Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 20.00 uur Beëdiging en installatie van de burge meester van Schiedam, de heer C.H.J. Lamers Let op: bij deze buitengewone raadsverga dering is het aantal plaatsen in de Aleidazaal beperkt. Er is een mogelijkheid tot het volgen van de vergadering in de Hagazaal van het Stadskantoor op groot scherm. Op 5 janu ari 2013 tijdens de Nieuwjaarsreceptie is het eveneens mogelijk nader met de heer Lamers kennis te maken. Wilt u inspreken bij de commissievergaderin gen? U kunt zich hiervoor per e-mail aanmel den: griffie@schiedam.nl. Heeft u vragen of bent u op zoek naar meer informatie? Neem dan contact op met de griffie via tel. 14 010 of kijk ook op www.schiedam.nl. De gemeenteraad heeft op 26 november jl. vergaderd over het rapport Onderzoek bestuurlijke uitgaven 2008 - 2011, dat door een onderzoekscommissie, bestaande uit raadsleden, is opgesteld. Besloten is om geen verder onderzoek door of namens de raad te laten uitvoeren. Op een vervolg, in de vorm van een raadsen- quête, werd wel aangedrongen door enkele fracties. Maar de meerderheid van de raad is van mening dat de onderzoekscommissie veel duidelijk heeft gemaakt. Voor een raad- senquête wegen de kosten niet op tegen de baten. De commissie heeft volgens de raad duidelijkheid geboden ten aanzien van het overgrote deel van de facturen waarvan in een eerder onderzoek niet kon worden vastgesteld of de uitgaven in het belang van de gemeente zijn gedaan. De vergadering begon met enkele insprekers die het woord tot de vergadering richtten. Vervolgens heeft de voorzitter van de onder zoekscommissie, de heer M.R. Bregman, een korte toelichting gegeven op de werkwijze van de commissie om tot het rapport te komen. Van de gelegenheid werd door enkele fracties gebruik gemaakt om hem enkele verduidelij kende vragen te stellen. Daarna kregen alle fracties de gelegenheid het woord te voeren. Woorden van dank voor het werk van de onderzoekscommissie werden geuit, want het was een "pittige klus", aldus mevrouw Yerlikaya (PvdA), maar er werd ook kritiek geuit op het college van de onderzochte periode. Kritiek op de bestuurscultuur die gedurende de onderzoeksperiode heerste: een cultuur van gemakkelijk uitgeven, weinig gedeelde bestuurlijke verantwoordelijkheid en onvoldoende interne controle aldus mevrouw Yerlikaya. Mevrouw Van de Water (D66) voeg de daar kritiek op de wijze van administreren door de gemeente aan toe. De heer Hamerslag (PS) zei dat naar zijn mening teveel onduidelijkheid is gebleven. Hij zou graag zien dat in een enquête wordt onderzocht wat het gedrag van individuele be stuurders is geweest. De heer Schoenmakers, van de gelijknamige fractie, ziet ook voordelen in een enquête. De heer De Kok (GBS) zou graag zien dat het college elke drie maanden openheid verschaft over de soorten uitgaven die tijdens de onderzoeken centraal stonden. Andere fracties (AOV, TON) pleitten om geèn verdere kosten meer te maken. De heer Meijer (WD) en mevrouw Van Aaken (CDA) willen graag dat het college naar de juiste juridische paden gaat zoeken om kosten te verhalen waarvan tijdens de onderzoeken is gebleken dat deze eigenlijk voor rekening van bestuur ders hadden moeten komen. Mevrouw Van Aaken stelt voor het gemeentelijke Handboek bestuurders aan te passen aan de hand van de uitkomsten van de onderzoekscommissie. Zij ziet ook een rol voor de auditcommissie weggelegd om in het vervolg vinger aan de pols te houden daar waar het de soort uitga ven betreft waar het onderzoek van de com missie zich toe heeft beperkt. Mevrouw De Bel (Leefbaar Schiedam/Schie dam Actief) diende namens haar fractie negen moties in. De moties handelen onder meer over de kosten van uitstapjes, wachttijden van taxi's en het alsnog houden van een raadsen- quête. De moties hebben de eindstreep niet gehaald. Wethouder Gouweleeuw zegde namens het college een brief toe, waarin wordt ingegaan op de juridische mogelijkheden en voor het verhalen van de bedragen, die ten onrechte uit de gemeentekas zouden zijn betaald, en de kosten daarvan. De fractie van D66 diende drie moties in, over het terugbetalen van ten onrechte uitgekeerde bedragen, en over het gedeclareerde bedrag van geplaatst veiligheidsglas. Deze drie moties zijn door de gemeenteraad overgenomen. Hier ligt een taak voor het college. De raad heeft een streep onder dit dossier gezet en heeft er lering uit getrokken voor de toekomst. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 22