sz Gemeenteberichten Wil 'TtpJAf.T ;>cï|jg.l3AM Feestelijke opening Winterland Schiedam 2012 m 28 NOVEMBER 2012 - PAGINA 3 Uitgelicht Op 6 december 2012 om 17.00 uur opent wethouder Groeneweg het Winter land op het Stadserf. Winterland tovert Schiedam om in een winterse kerst sfeer. Je kunt vanaf 4 december schaatsen in een enorme overdekte ijsbaan van bijna 600 m2. Het Stadserf hult In wintersferen met een gezellige aankleding met diverse chalets met kerstartikelen. Ook kun je als de bezoeker genieten van warme chocomel met slagroom of iets sterkers in de di verse horecastands en de glühweinbar. Tot en met 6 januari 2013 kan jong en oud dagelijks genieten van winterse acti viteiten. Wethouder Groeneweg: "Schie dam is blij met Winterland, gelukkig is er na twee jaar weer een grote ijsbaan op het Stadserf waar mensen uit de hele regio en Schiedam kunnen schaatsen. Dit is goed voor de ondernemers in de binnenstad. We gaan weer voor de eer ste plaats als beste ijsbaan in de regio." De Duursmagroep bouwt het Winterland de komende week op. Meer informatie kunt u vinden www. winterlandschiedam.nl. Voor de week marktbezoekers, de kramen staan tot en met 4 januari 2013 op het Broersveld! plaats in het kader van Winterhart. Tradi tioneel ontsteekt burgemeester Lamers op donderdag 13 december de lichtjes in de kerstboom op de Grote Markt, waar u van harte voor bent uitgenodigd. 14 december is er een KerstWandelThe- ater in -Schiedam Noord. Op zaterdag 15 en zondag 16 december zal de Ha- venkerk haar deuren openen voor een bijzondere kerstmarkt. In dit weekend is er ook een Kunstkerstsalon in pand Paulus en een Kunstverkoop in galerie Jabelle. Rondom de sfeervol verlichte Lange Haven is in dit weekend van alles te beleven. In het Jenevermuseum or ganiseren samenwerkende serviceclubs een Christmas Fair voor een goed doel. De Korenbeurs is het toneel van een Christmas Winefair. Ook is er volop te genieten van muziek in het Stedelijk Museum Schiedam, de Grote Kerk en Huis te Poort. De Winterhartkrant wordt rondom 7 december huis aan huis ver spreid in Schiedam. Decemberactiviteiten Behalve Winterland op het Stadserf vin den er in de binnenstad in de decem bermaand meer bijzonderê activiteiten Met deze evenementen zal de Schie- damse binnenstad dit jaar een winters feer uitstralen die recht doet aan haar bijzondere karakter! Subsidie 2013 'Faciliteren van vrijwilligers' aanvragen voor 1 december 2012: de gemeente heeft in 2013 120.000,- subsidie beschikbaar voor het faciliteren van vrijwilligers. U kunt hiervoor het aanvraagformulier Subsidie 2013 'Faciliteren van vrijwilligers' invullen. Alle subsidieaanvragen dienen vóór 1 december 2012 bij de gemeente Schiedam binnen te zijn. Meer informatie vindt u op www.schiedam.nl. Daar kunt u ook het aanvraagformulier downloaden. Informatiebijeenkomst Kethel: Op maandagavond 3 december organiseert de gemeente een informatiebijeenkomst over de toekomstplannen voor het sportpark Kethel. Nadat de sportvelden op het Tunneldak A4 klaar zijn, komen hier woningen. De gemeente wil de bewoners van Kethel informeren over de voortgang en een klank bordgroep formeren. Alle inwoners van Kethel en Bijdorp zijn uitgenodigd voor deze avond, die plaatsvindt in Kerkelijk Centrum De Ark, Hargplein 101. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 23