Schiedam in het kort Dames opgelet: Ladies Night in De Kuip! Zonder jou zijn we niet compleet! Kennismaken met de computer Ruilbeurs voor jong en oud Inloopconcert Grote Kerk Jazzy kerstconcert Frisse wind aan de Westvest Soepgroep De Wissel Preventieve check-up Overvalpreventie voor senioren Spreekuren Vlietland F^ENOORD Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 28 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 38 In de grote zaal van Wenneker draait vrijdag en zaterdag 'Bellfcher: Cel' met Daan Schuurmans en Huub Stapel. Michael Bellicher is getuige van een raadselachtig auto-ongeluk met fatale afloop. Dan blijkt zijn identiteit te zijn gestolen. TOTO: pr met vragen tussen 13.30 en 16.30 uur. In drie lessen van twee uur maken senioren stap voor stap kennis met de mogelijkheden van de computer en internet in De Vijf Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. De vervolgcursus bestaat ook uit drie lessen van twee uur. De kosten per cursus zijn 31,50. Deelnemers hoeven niets van computers te weten. Er wordt gestart bij voldoende aanmeldingen. Op elke tweede en vierde zon dag in de maand is er een ruil beurs in ontmoetingscentrum Woudhoek aan het Heijermans- plein. Op 9 december vanaf 13.00 uur zijn weer verzamelaars wel kom van munten, postzegels, prentbriekaarten, jokers en an dere verzamelobjecten die graag spullen willen ruilen. Toegang en taxatie zijn gratis. In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat treedt de Oostercan- torij zaterdag 1 december op tijdens het wekelijkse inloop concert. Dirigent Andries Stam heeft gekozen voor enkele prachtige klassieke koorwerken. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Het Dolf de Vries Trio en zan geres Chaira Borderslee zijn zondagmiddag 16 december te gast bij Jazzpodium Waterweg dat dit jaar het eerste lustrum beleeft. Dat wordt gevierd door iedere maand musici van wereldklasse uit te nodigen. Tot die gasten van formaat be hoort zeker pianist en arrangeur Dolf de Vries. Hij zal samen met de eveneens al legendarische bas sist Harry Emmery en drummer Ton op 't Hof de ster ren van de hemel spelen. Het concert wordt gegeven in de stijlvolle Giudici Kapel van het Stedelijk Museum, is gratis en begint om 13.00 uur. De vijf internationaal gelauwer de musici van het Osmosis Blaas Quintet strijken vrijdagavond 30 november in de Schiedamse Westvest90-kerk neer om een romantisch programma te spe len met muziek van Mengal, Mozart, Rossini en Beethoven. Kaartverkoop en meer info: 426 07 56 of www.westvest90.nl. In De Wissel aan het Broersveld 123b is er 29 november weer een soepgroep vanaf 17.00 uur. De Soepgroep is een avqnd waarop Schiedammers geza menlijk een kop soep eten en waarop actuele maatschappe lijke thema's aan bod kunnen komen. Met dit initiatief brengt De Wissel Schiedammers op een ongedwongen manier dich terbij elkaar. Op 29 november start de maal tijd rond 17.00 uur met vers be reide soep met brood, met aan sluitend een gesprek tot 19.30 uur. Om de onkosten te dekken wordt er een vrijwillige vergoe ding (indicatie 2,50) gevraagd. Aanmelden kan bij Irene Bre- kelmans tel. 473 98 53. HealthView verricht preventief gezondheidsonderzoek in medi sche centra in Voorschoten en Schiedam. Iedereen die graag een totale medische check-up wil, of juist een enkele MRI- scan, kan bij HealthView te recht. Preventief onderzoek kan bijdragen aan een gezonde leefstijl. Dat is de achterlig gende overtuiging waarmee HealthView zich sinds 2004 gespecialiseerd heeft in medi sche check-ups. Deze onder zoeken zijn op eigen verzoek en op eigen kosten, bedoeld vpor iedereen die meer zekerheid wil over zijn of haar gezondheid, zich verantwoordelijk voelt voor eigen lijf en juist klachten wil voorkomen. HealthView is in Schiedam te vinden in het medisch centrum aan de Laan van Bol'Es. Argos Zorggroep en Senio renwelzijn organiseren in sa menwerking met de gemeente Schiedam en de politie Rot terdam-Rijnmond een bijeen komst over overvalpreventie voor senioren. Er worden adviezen gegeven over hoe je het risico dat je slachtoffer wordt van een bab beltruc, inbraak of woningover- val terug kunt dringen. De bijeenkomst start vrijdag 7 december om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur in ontmoetingscentrum De Vijf Molens aan de Nieuwe Dam laan 818. Voor meer info: 427 83 90. Het Vlietland Ziekenhuis houdt maandelijks inloopspreekuren van verschillende patiëntenver enigingen. Belangstellenden kunnen daar terecht met vragen over bepaal de ziekten en aandoeningen. Donderdag 29 november geeft de Borstkliniek voorlichting en kunnen patiënten hier terecht De halve seizoenkaart is weer verkrijgbaar! Met de halve seizoenkaart krijg je toegang tot alle acht thuiswedstrijden in de competitie die Feyenoord na de winterstop speelt. Hiertoe behoren onder meer de topwedstrijden tegen FC! Twente, AZ. en PSV Met de halve seizoenkaart krijg je bovendien toegang tot alle thuiswedstrijden in eventueel te spelen play-offs. Snelle beslissers, die voor zondag 23 december hun halve seizoenkaart bestellen, ontvangen gratis een kaart voor de laatste thuiswedstrijd voor de winterstop tegen FC Groningen. Als houder van een halve seizoenkaart word je automatisch lid van Het Legioen en ontvang je maandelijks Feyenoord Magazine. De halve seizoenkaart is verkrijgbaar vanaf 120,00. Kijk voor prijzen en beschikbaarheid of om direct een halve seizoenkaart te bestellen op www.feyenoord.nl/seizoenkaart. De halve seizoenkaart is tevens verkrijgbaar aan de loketten van Feyenoord Service Tickets. Dames opgelet: Altijd al eens een wedstrijd van Feyenoord willen bezoeken, grijp dan aanstaande zaterdag je kans! De wedstrijd die Feyenoord zaterdagavond speelt tegen RKC Waalwijk staat in het teken van Ladies Night. Alle vrouwelijke bezoekers worden deze avond extra in het zonnetje gezet. Boven dien kunnen alle dames de wedstrijd extra voordelig bezoeken. Via www.feyenoord.nl/ ladiesnight is namelijk een kortingscode op te vragen waarmee je als vrouw 12,50 euro korting krijgt op de toegangsprijs! Al bij binnenkomst in De Kuip worden alle dames extra in de watten gelegd, met een gratis welkomstdrankje en leuke give-aways. Daarnaast zijn er verschillende fotografen aanwezig die zullen zorgen voor een blij vende herinnering aan deze avond. Feyenoord kan zaterdag tegen RKC een ver volg geven aan een zeer goede serie. De ploeg van trainer Ronald Koeman wist de afgelopen drie competitieduels op overtuigende wijze te winnen. Bij een zege op RKC blijft de ploeg serieus meedoen in de top van de eredivisie. Koeman heeft er vertrouwen in dat zijn elftal zaterdag een goed resultaat kan boeken. 'We hebben de afgelopen wedstrijden zoveel rust aan de bal', vertelt de trainer. 'Ik vind ons voetballend zelfs beter dan afgelopen seizoen.' Feyenoord tegen RKC Waalwijk wordt aanstaande zaterdag om 19.45 uur gespeeld in De Kuip. Voor dit duel geldt een vrije kaartverkoop. Tickets zijn verkrijgbaar via de verkooppunten van Ticketbox en online via www.feyenoord.nl/tickets.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 38