Vuist tegen inbraken, straatroven en overvallen Perfecte bioscoopervaring Spectaculaire vuurwerkshow B-MAX nu bij Vink Evag Nieuwe horeca in Margriet Steeds meer overvallendus gezamenlijke bestrijding Waterweggemeenten Overvallers trekken zich niks van een stadsgrens aan Tweets van de week Column ANBO-Nieuws Geen vrijwilligers en dan? Installatie Cor Lamers Jazz uit de koffer Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 28 november 2012 Nieuwe Stadsblad pagina 3 Schiedam Schiedamvuurwerk.nl opent vandaag, woensdag 28 no vember, het vuurwerksei zoen met een spectaculaire vuurwerkshow op het voet balveld van PPSC in het Beatrixpark vanaf20.00 uur. De vuurwerkshow wordt georganiseerd vanwege het vijfjarig bestaan van de vuurwerkverkoper. Daarom zijn er veel stunts en aanbie dingen. Schiedam De innovatieve B-MAX biedt met zijn unieke Easy Acces Door System een on gekend instap- en laadge- mak. Door het ingenieuze portierontwerp zonder een vaste B-stijl is de instapope- ning maar liefst 1,5 meter breed en dankzij de flexibele stoelconstructie kunnen met gemak voorwerpen met een lengte van tot wel 2,35 meter worden meegenomen. „De B-MAX is niet alleen een succesnummer vanwe ge zijn innovatieve deurcon cept", zegt Frank van den Hoek van Forddealer Vink Evag. „De Ford B-MAX is namelijk verkrijgbaar met de befaamde 1.0 EcoBoost turbomotor die onlangs is uitgeroepen tot 'Internatio nal Engine of the Year 2012'. Met deze motor levert de B- MAX uitstekende prestaties, terwijl het verreweg de meest zuinige auto in zijn segment is." Geïnteresseerden kunnen nu een kijkje komen nemen bij Forddealer Vink&Evag waar de B-MAX leverbaar is vanaf 18.795,-. Schiedam Vanaf 1 oktober is er een nieuwe uitbater voor de ho reca in sporthal Margriet. Na een frisse opknapbeurt is de aloude horeca na 26 jaar onder de vlag van Rob Hiele overgenomen door Cindy Dijkgraaf. Cindy komt van Charlie's café uit Berkel en Rodenrijs en heeft daar lange tijd gewerkt tussen de sporters van Sporthal Oost- meer. Met een zelfde opzet is zij samen met haar collega's begonnen aan het avontuur in Schiedam onder de naam sportcafé Uncle Sam. BH In Schiedam werd vorig jaar al in bepaalde gebieden begonnen met preventief fouilleren. Dat verhoogde het veiligheidsgevoel bij burgers enorm en leverde vooral veel wapens op. FOTO: FLASHPHOTO NL Omdat overvallers zich niks van grenzen aantrekken, starten de waterweggemeen ten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een gezamen lijke actie: het Donkere Dagen Offensief. Hiermee willen ze het toenemend aantal straatroven, inbraken en overvallen bestrijden. Franfe Wfllemse Schiedam In alle drie de gemeenten ne men deze High Impact Crimes toe. Overvallen op winkels of op straat die door geweld grote ellende bij slachtoffers veroor zaken. En voor een gevoel van onveiligheid zorgen bij burgers. Een zorg dus voor de drie burge meesters die samen met politie en justitie moeten zorgen voor onze veiligheid. De gemeenten gaan tijdens het Donkere Da gen Offensief samenwerken, maar behouden ook nadrukke lijk hun eigen identiteit. Zo be zoekt burgemeester Bruinsma elke week slachtoffers en blijft dat ook doen, terwijl Maassluis zichtbaar de straat op gaat en de boel geel gaat verven om te waarschuwen tegen overval len en inbrekers. Schiedam zet daar tegen de lichtblauwe bri gade in. De politie gaat voorop met extra surveillances in gebieden met een verhoogd risico. Dat het aantal overvallen in deze regio toeneemt is opvallend omdat in de regio Rotterdam Rijnmond de veiligheid juist toeneemt. Volgens districtschef Top gaat het hierbij om impulsieve straat roven met vaak jonge daders 'die snel geld willen scoren'. Vaak met een geringe buit als een mobieltje of wat geld. Hoewel Waterweg Noord één district is, pleiten alle drie de burgemeester voor een lokale aanpak. Vlaardingen en Schie dam hebben zogenaamde veilig heidsgebieden waar de politie ie dereen kan fouilleren. Ondanks een geringe vangst van een tien tal wapens en drugs is het een probaat middel. „Het schrikt af en laat zien dat overvallen en roof serieus worden genomen", zegt burgemeester Leemhuis. Schiedam zet daarnaast na drukkelijk in op voorlichtings avonden voor winkels en voor senioren die tegen babbeltrucs worden gewaarschuwd. Vaak gegrepen Ondanks de toename van het aantal overvallen worden de daders vaak gegrepen. In Schie dam zijn vorig jaar 28 overval len gepleegd waarvan een tiental zijn opgelost. Ook Vlaardingen scoort, volgens de officier van Justitie, goed met 35% oploste zaken. Maassluis kende twee overvallen waarbij van één de daders zijn gepakt. Ook Justitie doet mee met een hardere aanpak van daders. Zo eist Officier van Justitie de heer Dam standaard 2 jaar ge vangenisstraf voor een winkel/ bedrijfsoverval en 3 jaar voor een inbraak in huis. Toch zijn het niet altijd impulsieve jonge daders. Ook georganiseerde bendes uit Oost-Europa slaan in de regio toe, volgens de dis trictschef. Met als nieuw feno meen inbraken in de ochtend uren. Met extra surveillances en speurwerk wil de politie deze bendes aanpakken. Nieuwe technieken Nieuwe technieken moeten de pakkans verhogen. DNAdou- ches bij winkels of inzet van mobiele camera's op hotspots moeten de veiligheid deze win ter gaan verhogen. Opvallend zijn volgens de burgemeesters veel protesten bij plaatsing van camera's, „Maar niemand wil ze op den duur kwijt." Wel raakt langzaam maar zeker het geld op voor deze vorm van hightech beveiliging. Reageer: redactie.ns@whm. wegener.nl Er zijn 170.000 fake web shopwinkels in de lucht, aldus onderzoek. Hoe herkent u deze? Zie mijn- politie.nl @PRRkhatib Let op 30 nov. de markt van het Stadserf wordt tijdelijk verplaatst naar het Broersveld. Veel markt bezoekers vinden het gezellig. @janvmeel Wattstraat Schiedam gesignaleerde in zijn wo ning aangehouden. Moet nog 45 dgn uitzitten. Wordt eenzame kerst voor hem #aanpakken. @PRRHendriks De sluiting van een bibli otheekgebouw is natuur lijk dieptriest, maar door de inzet van @debieb- schiedam heb ik vertrou wen in de voortzetting. @Annerike In verband met de op bouw van het de ijsbaan op het Stadserf is het niet meer toegestaan daar met de fiets of bromfiets te rij den, slimmer ook. @LBBSchiedam Zojuist een tweede ster in mijn keuken opgehangen. Lijkt het toch nog wat. @SytzeFrans Telkens als ik een krant opensla word ik een beetje triester. Waar gaat het naar toe? Overal wordt be zuinigd. Juist de oudere generatie die ons land heeft opgebouwd, wordt volgens mij hard getroffen, of zie ik dit verkeerd? Overal worden subsidies ingetrokken en moeten vrijwilligers de kar trekken. Kijk maar naar de wijkcentra, heel erg jammer dat een aantal van deze ontmoetingplaatsen moet sluiten. Gelukkig hebben vrij bij de ANBO een groot aantal vrijwil ligers en kunnen wij hulp geven wanneer dat nodig is. Wij hebben natuurlijk dan wel uw steun nodig, word dus lid en geefu op voor 14 december, dan pro fiteert u nog van de 3 maanden gratis actie. Wacht niet te lang en bel mij 06-22 72 42 27. Omdat mijn nummer vermeld wordt, vraagt men ook aan mij of ik er niet voor kan zorgen dat in alle artikelen in het Stadsblad een telefoonnummer wordt vermeld. Er zijn veel mensen die geen internet hebben en het lijkt wel of tegenwoordig alles via internet gaat. Een goede vraag, maar helaas kan ik hier niet voor zorgen. Kan natuurlijk wel pleiten dat men hier gehoor aan geeft. Leuk te melden dat er veel nieuwe gezichten te zien zijn bij onze acti viteiten, zo ook op de gym op maandagochtend. Wilt u bewegen, er is nog plaats, kom langs. Nel Lowes is druk bezig om nieuwe creativiteiten op stapel te zetten, ik ben benieuwd en hou uopde hoogte hiervan. Ik ga eerst nog de ontmoeting met Sinterklaas aan en over het verloop van Joke Ballijns Schiedam Cor Lamers wordt dinsdag 4 december om 20.00 uur tijdens een buitengewone raadsvergadering beëdigd en geïnstalleerd als burgemees ter van Schiedam door Jan Franssen, Commissaris van de Koningin. Burgemeester Leemhuis-Stout draagt dan de ambtsketen en de voorzit tershamer over. Zaterdag 1 december treedt de Boris van der Lek/Egon Verhoeven Band op in Jazz uit de koffer aan de Tuinlaan 50. Zie ook: www.jazzuitde- koffer.com Groots nieuws van Electro World-Vogel aan de Schiedam- seweg in Vlaardingen. Daar is de LG 84 inch Ultra Definiti on TV vanaf zaterdag 1 december exclusief te bewonderen. Deze echte XXXL TV met een beelddiagonaal van maar liefst 213 cm werd onlangs door LG geïntroduceerd tijdens de IFA beurs 2012 en geeft de perfecte bioscoopervaring.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 3