5 december i: II II II 2® BRIL GRATIS Welkom aan Cor Lamers Diepe buiging voor rijmwerk COMPLETE BRIL Dichtpiet Ruud dicht over de nieuwe ijsbaan 9 '11. TB T -1SP Familie dolblij met rijmpietjes Beste Schiedammers, De Sint en zijn pieten hebben lang zitten denken, En kwa men op het idee om Schiedam een ijsbaan te schenken. Een cadeau waar groot en klein zich op kan vermaken, Maar het Nederlandse weer moet de schaatsactiviteit niet kunnen staken. Daarom schenkt de Sint Schiedam een overdekte ijsbaan, Zodat iedereen met zon of regen lekker schaatsen kan. Natuurlijk is er ook gele genheid voor een versnapering tijdens deze gezelligheid, De sint draagt Schiedam een warm hart toe in deze moei lijke tijd. Want de crisis heeft in de stad ook toegeslagen, maar de Schiedammers krijgt men niet klein, De Sint vind het ieder jaar een feest, om in Schiedam te zijn. De overdekte ijsbaan is te vinden op het Stadserfplein, bij deze ijsbaan zijn genoeg activiteiten voor groot en klein. Een winterlandcafé, gluhwein- bar, kinderattracties oftewel een winterparadijs, Allemaal bedacht door de Pieten en de Sint, in zijn mooie Sint paleis. Dus of het nu vriezen of dooien gaat, de schaatsen kunnen dankzij de overdekte ijsbaan uit het vet. Dus de Sint roept iedereen op, Op naar het Stadserf genieten van de winterpret! Dichtpiet Ruud Voorburg is een vast hulpje van Sinterklaas als hij in Schiedam is. Wij vroegen hem: maak een mooi gedicht over de nieuwe ijsbaan. FOTO: JANC.VANGINKEL Deze dinsdag vier decem ber vlak voor Sint zijn dag is er nog een zeker iemand die in de spotlight mag. Hij is begonnen in Spijke- nisse, en diende daar de raad Met de gemeente als zijn startblok in het ambtena renapparaat. Daarna pakte hij de trap naar boven en werd toen ook al snel Wethouder van diezelfde gemeente, want dat trok hem wel. Vervolgens werd hij Bur germeester, en wat een eer was dat! Acht jaar Bleiswijk deed de man, maar toen werd zijn reis hervat. Houten werd zijn nieuwe stop, en voor twaalf jaar bleef hij daar Rijmpiet Judith Grutterink heet namens Sinterklaas Cor Lamers hartelijk welkom in onze stad. De dag voor pakjes avond werd hij geïnstalleerd. FOTO: PAUL VAN DER KLEI Maar nu staat er toch echt elders, een nieuw 'thuis' voor hem klaar. Welkom in Schiedam Cor La mers en mag de goede Sint, Je schoen maar vullen met iets prachtigs voor je aanstaande bewind. Rijmpiet Judith Grutterink Zijn er nog rijmpieten in Schiedam? Dat vroegen wij u twee weken geleden. En ja hoor, die zijn er genoeg! Wij selecteerden drie pietjes en vroegen hen een mooi gedicht over een bepaald onderwerp te maken. Wat opviel was dat alle pieten: Ria de Vos, Ruud Voorburg en Judith Grutterink, hun bijdrage in een zucht en een scheet afhadden. Daar spreekt een flinke brok ervaring uit. Ze kregen natuurlijk een opdracht van ons mee: zo moest pietje Ria schrijven over onze krant en het nieuws dat wij wekelijks brengen en pietje Ruud over de ijsbaan die gisteren open is gegaan op het Stadserf. Pietje Judith moest een gedicht schrijven over onze nieuwe burgemeester Cor Lamers die gisteren officieel geïnstalleerd is. De resultaten van het dicht werk zijn op deze en de voorpagina te bewonderen. Wij nemen ons petje diep af voor deze rijmpieten en hopen dat Sinterklaas ze volgend jaar weer meeneemt uit Spanje. „Van kind af aan schrijf ik al verhalen en gedichten, omdat ik dat erg leuk en ontspannend vind. Op school heb ik ooit een verhalenwedstrijd gewon nen, die tussen meerdere scholen in Zuid-Holland was uitgeschreven. Ge dichtjes schreef ik eerst voor klasgenootjes, als wij surprises moesten maken, later schreef ik Sinterklaas gedichtjes voor collega's en hun kinderen, die daar zelf moeite mee hadden", zegt rijmpiet Ria. Rijmpiet Ruud is voor familie en vrienden al zeker vijftien jaar het aanspreekpunt als het om gedichten gaat. „Zoiets gaat als een lopend vuurtje bin nen de kennissenkring. Ze geven mij wat steekwoorden en zeggen wat ze gekocht hebben en ik maak er iets van." In een halfuurtje is het werk volgens hem gedaan. „En met een beetje creativiteit kom je er altijd wel uit.. „Ik wilde als kind al schrijfster worden en het is nog steeds een droom, om van mijn hobby (schrijven en dichten) mijn beroep te maken", zegt rijmpiet Ria. „Omdat ik daar veel in kwijt kan. Dichten doe ik meer voor mijzelf op het moment." De redactie dankt alle rijmers heel hartelijk! LAAT JE VERRASSEN BU SPECSAVERS! Specsavers Vlaardingen Liesveld 19 (naast Etos) 010 435 9769 Bij aankoop van elk montuur vanaf €79. U kunt uw 2e montuur kiezen uit dezelfde of lagere prijsklasse met hetzelfde type glazen. Dit geldt voor één persoon. Bij randloze monturen adviseren wij dunne glazen. Voor glasopties zoals dunne glazen gelden vaste toeslagen. Acties gelden niet in combinatie met elkaar. O 2012 Specsavers Optical Group. All rights reserved, www.specsavers.nl [INGAil RETAIL WINNAAR PUBLIEKSPRIJS 2112 optiek

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 10