Kerstverhaal uitgebeeld langs twee kilometer lange route 'Smart staat voor leuk, mooi en slim' Op initiatief van Stichting Meredia, PKN Schiedam Noord en de Speeldoos, wordt vrijdag 14 december van 18.30 - 20.00 uur een KerstWandelTheater georga niseerd in Schiedam-Kethel. Kathy Huitema l> Schiedam Langs een met kaarsjes ver lichte route van twee kilometer, die loopt via de Dorskerk, langs de Akkers en de Harreweg, wordt het kerstverhaal uitge beeld door Schiedamse koren, scholen, muziekverenigingen en bewoners die graag mee wil len spelen. Zelfs herders hoe den levende schapen tijdens de tocht. Organisatoren Rita van der Eijk, directeur van St. Meredia en Arlène Drenkelford van muziek- en dansproductie 'De Speeldoos' zijn druk met de voorbereiding van de kerstwan deling, die ongeveer een uur duurt en eindigt met toegang tot het kraamfee«. Rita: „Het KerstWandelThea ter is overgewaaid uit Gouda. Een vriendin van mij die daar woont, was er zo enthousiast over dat ze zei: 'het dorp' Schie dam-Kethel is ook uitermate geschikt voor een kerstwande ling! Is het niks voor jou om dat op touw te zetten? Ik heb contact opgenomen met Arlène Drenkelford, zij organiseert ieder jaar de kinderkerstnacht- dienst in de Ark en we zijn met het 'KerstWandelTheater' aan de slag gegaan. Het draaiboek is duimendik, maar we krijgen veel medewerking. Van Wout van Haften bijvoorbeeld. Wij mogen zijn garage gebruiken als opslagplaats." Met het KerstWandelTheater proberen de organisatoren de deelnemers op hun eigen wijze stil te laten staan bij het kerst verhaal uit de Bijbel en mensen bij elkaar te brengen. Arlène en Rita zijn blij met de inzet en medewerking van veel vrijwil ligers en verrast door spontane Met een volle kaart heb je toegang tot het kraamfeest toezeggingen uit onverwachte hoek: „Via een mailtje werden ons zelfs drieduizend plastic bekertjes aangeboden", lachen de dames. De organisatie zoekt nog scho ne, lege potjes (zonder etiket en deksel), melk- en suiker staafjes, koekjes, pakken kof fie en chocolademelk, ranja, glühwein, kerstschuimpjes en kerstkransjes. Wie een bijdrage kan leveren kan die afgeven bij W. van Haften, Dorpsstraat 23, tel. 010-4702154. Een gel delijke bijdrage is ook welkom op rekening 150898487 tnv. St. Meredia, onder vermelding van KerstWandelTheater. Wil je (gratis) deelnemen aan het KerstWandelTheater? Schrijf dan tussen 18.30 en 20.00 uur in op het schoolplein van CBS Kethel, Vlaardingseweg 23. Je krijgt een stempelkaart, die on derweg op verschillende plek ken wordt afgestempeld. Met de volgestempelde kaart krijg je toegang tot het kraamfeest. De wandelroute is geschikt voor jong, oud, rolstoelgebruikers en kinderwagens en duurt on geveer een uur. En nog meer Kerst in Schiedam Schiedam De nieuwe burgemeester Cor Lamers ontsteekt don derdag 13 december de kaarsjes van de kerstboom op de Grote Markt. Met het ontsteken van deze verlichting opent Lamers of ficieel Winterhart Schiedam. Tot en met 6 januari worden op verschillende locaties in Schiedam tal van activitei ten georganiseerd om het feestgevoel van de decem bermaand verder te vergro ten. Tijdens kaarsjesavond delen raadsleden vanaf 19 uur warme chocolademelk, kaarsjes en lichtgevende kerstmutsen uit. Nog vaker sneeuw deze week Regio Op veel plaatsen is het eerder deze week al tot een laagje sneeuw gekomen, maar volgens weerdeskundigen is het zeker niet de laatste keer deze week dat delen van het land wit worden. Woensdag en donderdag is de lucht nog kouder. Ook koelt de ondergrond lang zaam steeds verder af de ko mende tijd. In combinatie met buienzo nes die van boven de Noord zee regelmatig worden aan gevoerd, wordt het in delen van het land opnieuw wit, zeker tijdens de avond, nacht en ochtend wanneer de tem peraturen vanzelfsprekend het laagst zijn. Judosucces voor Ped's Schiedam In alle vroegte vertrokken zondag 2 december judoka's van zowel Ped's Sports Cen tre Schiedam als Judover eniging Kai Vlaardingen richting Belgie om te stijden op de Ippon trophy Antwerp 4 kids. Niet zonder succes want de zes judoka's streden alle voor ere-metaal, zo bleek tijdens de prijsuitreiking. Ie Bruno Bouman peds) le Teun de Korte kai) 2e Dato Satsjelasjvili (peds) 2e Nando den Breejen (peds) 3e Gino den Breejen (peds) 4e Jeffrey Smits (kai) Alle elektronica onder één dak was al langer de wens van Correct en familie de Jong. Toen deze wens afgelopen voorjaar aan de Ceintuurbaan in vervul ling ging, stonden zij voor de uitdaging een nieuwe bestemming te vinden voor het pand aan de Bergweg. Het werd een woonwinkel van 3000 m2 Smart Wonen. Met meubels, accessoires, decoraties, verlichting en waar mogelijk elektronische snufjes. Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. Kitty de Jong erkent het lachend: "Alles waar een stekker aan zit past bij ons." De keuze voor deze woonwinkel is gemaakt tijdens een erwten soepetentje met alle medewer kers. "Het lijkt nog ver weg", verklaart Frans de Jong, "maar in de nabije toekomst bedienen we alles in huis met smartphone of tablet en dus leek de combi natie voor de hand liggend Wij zien dat heel breed: eten en le ven, decoraties, accessoires én elektronica en daarin zijn we nu uniek. Bovendien hebben we met plezier aan dit nieuwe concept gewerkt en hopen dat onze klanten ook deze Correct- winkel weer gezellig vinden." Nadat met vereende krachten alle elektronica naar de Cein tuurbaan was verhuisd, zijn veertien medewerkers naar de Bergweg meegekomen om daar de nieuwe winkel op te zetten. Kitty: "Iedereen heeft lopen 'buffelen' en enthousiast meegewerkt en daardoor is het meteen ieders kindje." Woonsfeer Toegepaste elektronica in de woonsfeer zie je bij Correct bijvoorbeeld in een majestueus bed met aan het voeteneinde een ingebouwde smarttelevisie die via een liftsysteem te voor schijn getoverd wordt. Maar ook aan het retro radiootje voor op de keukentafel. Frans: "We zullen allerlei integratiemoge lijkheden van techniek in de woonkamer, keuken en slaap- Als Correct het niet heeft..., geldt nu ook voor Smart Wonen kamer demonstreren. Vandaar de term smart wonen. Smart betekent niet alleen mooi maar ook leuk en slim." Op het gebied van decoratie en accessoires heeft Correct Smart Wonen eveneens heel veel te bieden. Kitty: "We hebben be taalbare schilderijen in soorten en maten en decoraties voor alle stijlen, plus onze Riverdale af deling, één van de grootste van Nederland. Qua kleuren kun je ook alle kanten op. De tijd zal leren wat onze klanten er van vinden en of wij de juiste keuze maken." Lachend voegt ze toe: "Gelukkig hebben we ook aan de Bergweg een koopjeskelder! In de winkel kun je tientallen zithoeken uitproberen, in prijs variërend van 500 tot 1500 euro. Kitty: "De opstellingen wijzigen regelmatig en door het jaar heen zullen er nieuwe varianten aangeboden worden. Alles wat in de winkel staat is direct uit voorraad leverbaar, dat is onze kracht. Als je een speciale variant wil, kan leve ring iets langer duren." Het enige wat op de Bergweg is gebleven is de CD/DVD-hoek. Kitty: "Dat leek ons vooral fijn voor partners die het niet zo hebben op kussentjes uitzoe ken!" Correct Correct biedt aan de Ceintuurbaan op 5000 m2 elektronica voor Beeld Geluid, Huis Tuin en daarnaast 2000 m2 met Boat, Bike Car. Aan de Bergweg 110 vind je 3000 m2 Smart Wonen. Correct is ook op zondag open en heeft een eigen service-, bezorg- en installatiedienst. Telefoonnummer 010 4 618 618, website www.correct.nl der Eijk, rechts Arlène Drenkelford: „Suiker- en melkstaafjes, daar zitten we I» FOTO: WM Links Rita van om te springen! Alle elektronica aan de Ceintuurbaan, alles op woongebied op de Bergweg.

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 18