Week Afscheid Leemhuis krant .ni 13,50 Gedicht van rijmpiet Ria voor u! Woensdag 5 December 2012 Protestactie tramlijn 21 ér* c mmtm m 2 uur Sauna Verhuizen of verbouwen? Tweede editie lunch lezen bij Post Scriptum Frans Halsplein zoekt vrijwilligers Met succes orde en rust gebracht Nieuwe Stadsblad Jaargang 64 Nummer 49 Oplage 40 440 Schiedam De bewonersverenigingen uit Schiedam-Noord organiseren zaterdag 8 december samen met D66 Schiedam een unieke pro testactie tegen het verdwijnen van de tramverbinding tussen het Bachplein en de Harreweg in de avond en op zondagoch tend. Zaterdagmiddag wordt met z'n allen nog eenmaal lijn 21 naar de Harreweg genomen. Tijdens deze rit wordt stilgestaan bij het ontbreken van volwaardig openbaar vervoer in Schie- dam-Noord in de avond uren vanaf 9 december. Ook wordt aandacht gevraagd voor enkele al verschillende keren aangedragen alterna tieven, die tot nu toe door de Stadsregio en RET steeds zijn afgewezen. Om 12.45 uur is het verza melen nabij de tramhalte Hof van Spaland. Om 13.03 uur stappen ze vervolgens met z'n allen op de tram, op weg naar het eindpunt. Elke woensdag ligt hij weer in de brievenbus of op de mat Ik heb het natuurlijk over het Nieuwe Stadsblad Wekelijks gaan de bezorgers voor u door weer en wind Met de gratis krant waarin u veel informatie over Schiedam vindt Kleine en grote berichten over jong en oud, En alles wat een mens zoal bezig houdt Vanaf 4 december tot en met 6 januari kan er weer worden geschaatst, Want er is weer een Winterland met ijsbaan op het Stadserf geplaatst Op 9 december begint de nieu we dienstregeling van de RET Wat Piet daar over hoorde vindt hij niet zo net |rj\ 6 €25. lltAII WE DOEN HET TOCH PBUS* V cl I H*II (iscte ,2 M(,9aplxe) CMOS sensorFull HD P0WERSH0TSX240HS mows 10800 3,0 Wed PweCotor II LCD «tent FOTO KLEIN: KLEIN IN PRIJS, GROOT IN SERVICE BARENDRECHT Sauna \Thalasso - Beautycenter leder volgend uur 5,00 Onbeperkt entree tussen 10.00 uur en sluitingstijd 30,00 Ook de Sint en vele bewoners vinden het werkelijk onge hoord, Veel mensen worden verstoten in de avond van de tram in Schiedam Noord Er wordt door gemeente en politie veel over preventie voor overvallen gepraat, Maar ze sturen de mensen na zeven uur wel lopend in het donker over straat Wederom is er sinds 1 decem ber een winkel "in Schiedam leeg komen te staan, Want met reisburo Toerkoop De Jong is het helaas voorgoed gedaan Wilt u Sint en Piet dus eens in Spanje bezoeken, Dan zult u bij een ander reisbureau moe ten boeken Het doet Sint werkelijk veel ver- Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl driet, Als hij al die lege winkels op de Hoogstraat ziet Ooit was er veel te doen in deze straat voor groot en klein, Piet droomt er vaak van dat het ooit in Schiedam weer zo gezellig zal zijn Alles kunt u lezen over gebeur tenissen in en om uw stad In het voor u zo vertrouwde wekelijkse Nieuwe Stadsblad. En vergeet u natuurlijk ook de vele advertenties niet, Wij wensen u nog veel leesple zier! Sint en (rijm) Piet Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Buurtvereniging Frans Hals plein (Schiedam-Oost) is dringend op zoek naar vrij willigers om de buurtvereni ging tot een succes te maken. Wie interesse heeft of wil weten wat de vereniging al lemaal organiseert kan het beste een kijkje nemen op de website ujunu.Jranshals- pleinschiedam.nl Vlaardinqen Voorburg VI- Fransenslraat 20 Vo- Herenstraat 43 Ma.: 13:00h - 17:30h HngM Di.-Fr.: 09:30h 17:30h MUWW/fN Za.: 10:00h -17:00h ■'IWiml Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Overtredingen van regels in de bijstand strenger bestraft Breng oud elektrisch speelgoed naar het afvalbrengstation Cor Lamers: "Burgemeester voor alle Schiedammers" U vindt de pagina's in het midden van deze krant Schiedam De tweede aflevering van Lunchlezen vindt zondag 9 december, plaats bij boekhan del Post Scriptum in het Hof van Spaland. Vanaf 12.00 uur vertelt schrijfster Tania Hei mans over het leven van Wil liam Praise, een jongen die in een dorp op de savanne van Oost-Afrika wordt geboren maar tot ieders schrik witter is dan de huid van een blanke. Het is bekend dat in Afri kaanse landen de botten van een albino voorspoedbren- gende krachten bezitten en hiermee lijkt het lot van Wil liam bezegeld. Om de jongen tegen gevaar te beschermen stuurt een missionaris uit het dorp hem naar Nederland. Als zijn voorspellende en ge nezende gaven hier worden ontdekt, wordt alle hoop op hem gevestigd en wordt hij een kermisattractie. In de pauze van Lunchlezen krijgen bezoekers een lunch aangeboden en wordt de winnaar van een gesigneerd exemplaar van William Praise bekend gemaakt. De toegang is 7,50. Schiedam www.deweekkrarrt.nl/actie Zet je eigen nieuws op onze site Onder het kopje De Be zoeker kun je op onze we- biste zelf je nieuws plaatsen. Laat heel Schiedam weten wat jou bezighoudt. www.nieuwestadsblad.nl Win een verblijf Landal GreenParks voor vier of zes! Met het plotselinge, ge dwongen afscheid van Wilma Verver werd een waarnemend bestuurder aangesteld door de commissaris van de konin gin Jan Franssen. Mevrouw Leemhuis, zelf ex-commis saris van Zuid Holland, werd tijdelijk burgemeester. Na 1,5 jaar zwaait zij af. Franfe Willemse Schiedam 'Politesse' zegt de voorzitter vermanend tot de raad die veel herrie maakt. De raadsleden kijken verrast op wie dat ou derwetse, Franse woord voor beschaafdheid verordonneert. Het is mevrouw Leemhuis, de nieuwe voorzitter die de raad op afstandelijke toon terecht wijst. Schiedam en d"e politiek moeten wennen aan de wijze waarop mevrouw Leemhuis regeert. Hoe zij de raad voorzit met strakke hand: 'Uw tijd is om'. En hoe zij lintjes doorknipt en aan de veiligheid werkt. Niet op de voorgrond maar wel aan wezig en zich stipt houdend aan procedures en afspraken. Plichtsbesef en orde door een wat oudere dame die wat op Koningin Beatrix lijkt. En met succes, volgens de raad die haar informeel - 'ik kan niet tegen afscheidsspee- ches' - overlaadde met com plimenten. Met strakke hand leidde zij de raad en als er varen bestuurders hielp zij de nieuwe wethouders op weg. In Schiedam, wat landelijk te kijk stond als een politiek en be stuurlijk Sodom en Go- mora. Met als dieptepunt de aanklacht door BING van machtsmisbruik en vriendjespolitiek door de vorige burgmeester. Rust en orde brengen was de enige opdracht van de Kroon toen voor Schiedam een 'tijdelijke' moest komen. En met Leemhuis is die rust en orde teruggekeerd. Lees verder op pag. 5

Het Nieuwe Stadsblad | 2012 | | pagina 1